Aile Planlaması Doktor hatasi...!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Serserbjk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
4
0
30
Meraba hanımlarr..
4 buçuk 5 sene önce hamile kaldım. 19 yaşındaydım. Rutin kontroller için 16 yaşımdan beri 3 ayda bir kontrol olurum ailemde genetik rahim kanseri olduğu için..

En son o doktora gittiğimde 4 haftalık hamileymişim ama Dr. Bunu farketmiyor ilaç kullanimini kesmiyor. Ertesi sabah ilacı kullanmaya başladıktan sonra şehir dışına çıkıyoruz eşimle yolda adet olcakmışım gibi sancım başladı kasılmalar başladı hamile olduğumu da bilmiyorum adetten diyorum . O gecw uyku uyuyamadim sancıdan. Kanamam başladı ufak bir parça düşmüş pedimin üstüne. Onun korkusuna hiç bilmedigimiz bi sehirde ozel hastaneye gittik ne olduğunu anlamadan kürtaja aldilar. 66 günlük hamileymişim ve kanser icin kullandigim ilaclar hem düsük yapmami hemde yumurtaligimda kist cikmasina sebep oldu. 1 hafta hastanede kaldıktan sonra geri memlekete döndüķ başka bir doķtora gittik arastirarak. Yumurtalıgimda ki kistin gecmesi icin dogum kontrol hapi verdi. 3 sene icinde doktor gozetimnde 6 ay adet gormeden hapi kullandim adet oldum gene 6 ay olmadan Kullandim. Yabi 3 senede 6 kez adet gordum. 2 seneyi gecti hic bir sekilde korunmuyorum . Hapi biraktiktan 3 ay adet gormedim ve bu sefer doktora gitmeye korktum. Duzensiz olarak gormeye baslasdim bi iki ay sonra duzene girdi ama en ufak streste gecikiyorum 1 haftaya yakin .. gittigim doktorlardan duydugum tek sey dogum kontrol hapini biraktiktan snra max 3 ay icinde yumurtaliklarin ureme salgilar ve hamile kalirsin. 1 senedir ayni laflari duyuyorum ama hic bi sekilde hamile kalamiyorum. Ve artik yanls teshis koyulmasindan dr.lara guvenemez oldu... konu hakkinda bilgisi olan varsa bana bi yol gostersin Allah rizasi icin. Psikolojik olarakta etkilenmeye basladjm

Canimanlattiklatina bir sey diyemeyecegim cunku sasirdim benim annemde rahim kanseri atlatti genetik miymis?yani benim de ilac kullanmam gerekir mi ilk defa sen de duyuyorum rahim agzi degil dimi rahim?

Geçmiş olsun, en kısa zamanda gebe kalırsınız umarım
Cidden merak ettim, kanser önleyici bir ilaç hiç duymadım, hangi ilaçmış bu?

X