Doğuştan Rahmi ve Vajinası Olmayan Var mı Aranızda?

aynı durumdayız maalesef konuşmak istersen ekle beni.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

arkadaşlar merhaba bende bir konu açmıştım kör vajen ve adetgörememe ile ilgili
orda bir arkadaşımız saolsun Carmellieye teşekkür ediyorum tekrar burda bu konunun oldugunu bildirdi
benimde eltim sizinle aynı dertten muzdarip
yanlız bir fark var kendisi 11 yıldır evli
ve 26 yaşında
yani çocuk yaşta evlenmiş
evlenirken daha küçük heralde sonradan adetolur diye düşünmüşler hiç merak etmemişler
nasıl bir akla hizmetse artık aklım almıyor
11 yıldır bu şekilde evliliğini sürdürmeeyeçalışıyor
çok doktora gitti kimisi rahim var ama gelişmemi yumurtalık var ama gelimemiş hapla geliştirelim filan diye ugraşmışlarama hiçbirşey farketmemiş
hatta bir dr vajeni açmak için amlyta alıcakmış son anda vazgeçmiş cesaret edememiş
şimdi yine doktorlara gitmeye başladı
2 ayrı drye gidiyor biri universite hastanesinde
universitedeki dr amelytla vajeni açarız ama arkasından ne çıkacak bilmiyoruz gibi şeyler söylemiş
bilmiyorum pek cesareti yok gibi ama olmakta istiyor
ama çok bastırılarak büyümüş bu konularda hiç bilgisi yk araştırabileceği bir kaynağıda yok
onun adına ben araştırmaya çalışıyorum

slm konunun üstünden aylar geçmiş ama ben yeni gördüm yazıp yazmamak konusundada kararsızım ama sonuçta bilgi paylaşılacak benim bir tanıdığımda böyle maalesef bundan 2 yıl önce ankara hacettepede yüksek paralar döküp ameliyat oldu ilk nişanlısı durumu öğrenince ayrıldı çünkü durumunu nişanlıyken öğrendi istemedi sonra dr gidip gelmeler başladı dr önerisi evlenmesine yakın ameliyat olmasıydı sonra yine nişanlandı adam bile bile istedi bide dr raporlarını görmüş rahatsızlık hakkında bilgi falan edinmiş neyse düğünden 15 gün falan önce ameliyat oldu yanlış hatırlamıyosam evlendi ve sabahı tekrar baba evine geldi kocası olacak o öküz cinsel birleşme gerçekleşmedi diye kızı hırpalamış beni kandırdınız hani herşey normal olacaktı ameliyat olmuştun ben seni yüzüne bakmak içinmi aldım gibisine sözler kullanmış adam o kadar çabalamışki bir türlü deliği açamamış kızın canını çok yanmış o hırs ve sinirlede kızı direk baba evine postalamış bide ailesinede rest çekmiş beni kandırdınız istemiyorum kızınızı ne haliniz varsa görün demiş adi herif allah bildiği gibi etsin o zatı halen sinirlenirim o ayıya sen zaten bilerek evlendin herşeyden haberin var doğru dürüst davransana ...sonra aile hemen kızı dr götürmüş o içine takılan protezmi ne o geri kaymış delik geri kapanmış sonra bir operasyon daha geçirmiş ordayken dr bu sefer bişey olmaz demiş eşiyle normal ilişkiye girsinler zamanla delik büyür herşey normale döner demiş ama iş işten geçti tabi kız istemedi boşandılar birazda aceleye geldi sanırım evlilik çok uzun sürmedi tanışıp evlenmeleri kızda çok güzel boy pos endam maaşallahı var adam onun içinde kabul etti galiba adamın biraz yaşı vardı 10 yaş falan büyüktü bide ikinci evliliği çocuğuda var sanırım kız güzel tedavisi var dedi herşeyi kabul etti ama iş ciddiye binince çabuk caydı işte kaderimi dicem ama birazda bizlerin elinde olan bişey annesi hep üzülürdü kız adı dula çıktı keşke evlendirmeseydim izin vermeseydim acele ettik herkese rezilde olduk falanda der durur bütün çevre öğrendi evlendiğinin ertesi günü gelincede dedikodular eksik olmadı kızın psikolojisi alt üst oldu.........tabi bu olayda cahillikte diz boyu canım sen bunlardan tecrübe edin diye yazdım evlenmek için en doğru kişiyi bulman lazım birde düğün günün olsa bile bir dr bul muayene ol derim gerdek gecesi problem yaşamak istemiyosan bide bu olay herkesin başına gelecek diye birşey yok her insanın bünyesi farklıdır o kızda cahilliğinden çekti halende çekiyo dr farketmiş olman beni araman lazımdı falanda demiş ben bunları kızın annesinden duydum bir yakınımın yanına gelmişti orda karşılaştık hem ağladı hem anlattı............allah seni ve senin durumunda olanları inşallah anlayışlı iyi insanlarla karşılaştırır

merhaba benimde nisanurun ve eltiniz gibi aynı sorunum var şuan ameliyat olmak üzerim bursada prof. dr . gürkan uncu kısmet olursa 8 kasımda ameliyatımı yapacak hocama güveniyorum inş iyi olucam

su inşallah amelytn çok başarılı geçer operasyon sonrasında durumunu burda paylaşırsan sevinirim

çok zor bir durum insanın başına gelmeyince bilinmiyor inş. sağlığına kavuşursun canım..

merhaba yarın ameliyt günü korkuyorum ama başka şansm yok ben ve benim gibi olan herkesi allah kurtarsın hayat hep acı güzünü gösterdi inş artık tatlı yüzünüde gösteriri
görüşmek isterseniz bizibuldu gersini hotmail olarak tamamlayın bi hafta sonra kısmet olursa görüşürüz

su kardeşim allah yardımcın olsun senin için dua edecem ALLAH şifalar versin ve senin gibi durumda olanlara korkma emii ...

merhaba ameliyaımı oldum 10 günlük bi hastane serüveninden sonra evimdeyim evet vajinam oldu dıştan bakıldıgında hiç bir yada hiç bişey yok ama ameliyat sonrası sıkıntıları var proteze benzeyen fakat frotez degil başka bi cisim kullanıyorum bunu şuan üç saatte bir kullanarak vajinamı genişletiyorum ama pazatesiden sonra bu zaman uzayacak ve boyutuda uzayacak yapılan vajina tamamen oluşup kendi şeklini aldıktan sonra kullanmıcam neyse çogu gitti azı kaldı kurtuldum çok şükür allahıma

slm ben 35 yasındayım adet olamamamdan dolayı 17 yaşımda dr gıttım ve ozamanlar bu rahatsızlığı anlamaları bayaga zamana mal olmustu.turkıyede cok dr gıttım ve sonunda bunu yapacak dr ve hastaneyı buldum fakat benım amelıyatım cok zor oldu 2 defa yattım hastaneye ve 7 ay kadar ve cok acılı olmustu hastaneden cıkıncada 6 ay protezle yaşadım ve sonunda evlendım.bu rahatsızlığın sımdı bır cok yolu var ve cok kolay yapılıyor.bır gobekten uc delıkle ıp yerlestırıyorlarmıs 1 haftada amelıyatsız vajınayı genısletıyorlarmıs 2, yol ıse kendı kendıne egzersızlerle genısletme yontemı ,benım tavsıyem amelıyat olunmaması,ılerıde yasayacagın tek sorun cocuğunun olmaması ve bunu once kendının kabul etmesı ben 2 defa boşandım bırde adet olamadığımızdan yarattığı depresyon ve sınır durumu başka yaşacagın bır sorun yok cocuk konusundada uzmandan yardım almanı tavsıye ederım psıkolejık bır destek kesınlıkle şart seven ınsan bu şekıldede sevıyor ama tabı baştan ınsanlara bunu anlatmak zorunda kalmak sıkıcı bır hal alıyor ve toplumun bakış açısı tabı esler degılde ailelerde problem yaşanabılıyor.yardımcı olabıldımse ne mutluy

slm ben 35 yasındayım adet olamamamdan dolayı 17 yaşımda dr gıttım ve ozamanlar bu rahatsızlığı anlamaları bayaga zamana mal olmustu.turkıyede cok dr gıttım ve sonunda bunu yapacak dr ve hastaneyı buldum fakat benım amelıyatım cok zor oldu 2 defa yattım hastaneye ve 7 ay kadar ve cok acılı olmustu hastaneden cıkıncada 6 ay protezle yaşadım ve sonunda evlendım.bu rahatsızlığın sımdı bır cok yolu var ve cok kolay yapılıyor.bır gobekten uc delıkle ıp yerlestırıyorlarmıs 1 haftada amelıyatsız vajınayı genısletıyorlarmıs 2, yol ıse kendı kendıne egzersızlerle genısletme yontemı ,benım tavsıyem amelıyat olunmaması,ılerıde yasayacagın tek sorun cocuğunun olmaması ve bunu once kendının kabul etmesı ben 2 defa boşandım bırde adet olamadığımızdan yarattığı depresyon ve sınır durumu başka yaşacagın bır sorun yok cocuk konusundada uzmandan yardım almanı tavsıye ederım psıkolejık bır destek kesınlıkle şart seven ınsan bu şekıldede sevıyor ama tabı baştan ınsanlara bunu anlatmak zorunda kalmak sıkıcı bır hal alıyor ve toplumun bakış açısı tabı esler degılde ailelerde problem yaşanabılıyor.yardımcı olabıldımse ne mutlu

Ewet bende 26 yasındayım ve doğuştan rahmim ve yumurtalıklarım olmadıgı ıcın adet goremedım. Bu hastalığı öğrendiğimde 13 yasındaydım yıllardır bu durumun ustesınden nasıl gelecegımı dusunuyorum. Hep terkedılmekten ve bunu hazmedememekten korktum. Hayatıma kımseyı sokmadım. Daha sonra kaybetme korkusunun benı hayattan koparmaması gerektıgıne karar verdım. Yaklasık 3 aydır bır ılıskım war sevgılımı cok seviyorum ama bu durumu nasıl anlatırım bılemıyorum. Doktorum konuda adı gecen vajına genısletme aparatlarını kullanmamı onerdı . Ama amelıyat olmak daha kolay olacak sanırım. Cunku o aparatları kullanmak ruhen ve bedenen cokertıcı bır durum:)
sevgılıme asla cocuk sahıbı olmak ıstemedıgımı ve bu fıkrımın asla degısmeyecegını soyledım. Anladımı bılemıyorum ama bana cocuk ıcın evlenecek bırı degılım ben dedı. Sureklı evlılıkten bahsedıyor olması beni cok gerıyor. Cok korkuyorum. Anlattıgım zaman benı terkederse asla bu durumu hazmedemeyecegımı dusunuyorum. Sonucta bu durumda ben ve benım gıbı bu hastalıga sahıp kımsenın bır sucu yok. Allahın yarattıgından oturu kımsenın kımseyı hor gormeye hakkı yok. Bızımde utanmamız gereken bısey yok bence ama nasıl soylıycem nasıl anlatıcam bu durumu sevgılıme bılmıyorum. Senın ıcın herseyı yaparım benı asla terketme dedıgınde gunun bırınde belkıde onun arkasını donup gıdecegını dusunmek benı cok yaralıyor gozyaslarımı tutamıyorum. Bılıyorum soylenecek pek bırsey yok ama bunu paylasmak ıstedım allah hıcbırımızın karsısına onun yarattıgından oturu bizi elestırmıyecek kadar olgun ve kısılıklı ınsanlarla karsılasmayı nasip etsın((((((

merhaba benimde aynı sorunum vardı ama benim yumurtaıklarım var taşıyıcı anne ile anne olabilirim başka şansım yok vajina içince yaklaşık bir ay önce ameliyat oldum çok şükür iyiym hiç bi sorunum yok cinsel anlamdada iki kez erkek arkadaşımla berber oldum bi sorun yoktu üzerimden biyük bi yük kalktı çok şükür allahıma bu sorundan kurtuldum

mrb su mutlu oldugunu duymak guzel yalnız ben anlayamadım rahmın yokken nasıl yumurtalıkların olabılıyor nerede duruyorlar yanı..... daha onemlısı erkek arkadasınla bı sorun yasamadıgını soylemıssın harıka bısey bunu duymak ıcımı o kadar rahatlattıkı anlatamam:))))))) pekı erkek arkadasına bahsetmısmıydın bu durumdan haberdarmı bılmıyorsa anlamadımı? amelıyatın nasıl oldu? cok soru sordum bılıyorum ama cvp verırsen sevınırım:)))))

yumurtalıklarım bu sorunu ögrendigimdede vardı benim ameliyattan sonra doktoruma sormuştum nasılalr diye çok güzeller dedi ameliyat raporundada yazıyo zaten biri antiseptik bi yerde biride olamsı gereken yerde diye erkek arkadaşım biliyodu benim böyle bi sorunum oldugunu doktorada zaten onunla birlikte gittik zaten hep ameliyat oldugunu dıştan baktıgında kimsenin bilmesine imkan yok herşey olması gerektigi gibi dışta yara bile olmuyo kesiklerin çok az en doktoruma gittgimde hocamın söyledigi seni temin ederim ki normal bi kadın dogum doktoruna gittiginde senin ameliyat oldugunu anlayamaz dedi ki öylede benim için zordu çok şükür allahın izniyle zoru atlattım ilk 20 gün sıkıntı daha sonrası kolay allahım bu sorunu olan herkesi kurtarsın

kesikler bide vajina kısmında degil onuda söylim sag ve sol olarak kasıklarda en çok 3cm göbek deligi ve göbek degiliginin yanında 1 cm lik kesikler ameliyatın izleri sadece bu kadar

ameliyatım laporoskopik cerrahi yöntemi ile karın içi periton zarından yapıldı ameliyatımı bursada uludağ ünüversitesinde oldum doktorum prof. doc. dr. Gürkan UNCU yaptı istanbulda yaşadıgım için ameliyattan bi gün önce hastaneye yattım tahlilerim yapıldı ertesi sabah sekiz buçukta ameliyata girdim bayrama denk gelmesi doktorum amerikaya gitmesine denk geldigi için dokuz gün hastanede kaldım ameliyat olduktan sonra ilk iki gün uyutuldum çünkü mold denilen hastaya özel yaptılar bi cisim ile 4 gün geçirmek zorundasın daha sonrasında çeşitli ebatlarda doktor kontrolu altında 3 saate bir yapıyosun 10 dakka yada 15 dakka hep en son 18 gün önce doktoruma gittim artık hiç bişey kullanmıyorum yapmıyorumda kapanma konusuna gelince kendisine defalarca aynı soruyu sordum kapamıcagını söyledi. doktorumuna dını yazdım internet sitesi var görüşmek isterseniz ordan ulaşabilirsiniz

teşekkür ederim:)))) bu arada erkek arkadasınıda kutlamamak elde degıl cok olgun ve seni gercekten seven bırıymıs:))))))) dilerim hepımız kurtuluruzda ustumuzdekı bu agır yuk kalkar...............

umarım canım umarım herkes kurtulur bu sorun o kadar agır bi yük ki ben kurtuldum benden sonraki bu sorunları olan kurtulmak isteyen kişi ve kişiler için ameliyatımın cameraya çekilmesine bile izin verdim inş herkes kurtulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…