Doğuştan Rahmi ve Vajinası Olmayan Var mı Aranızda?

merhaba karakedi nerde ve hangi doktora yaptırdın söylersen sevinirim evlenmişsin tebrik ederim cinsel anlamda bir sorun yaşıyormusunuz

istanbulda zeynep kamilde ameliyat oldum. doktorum prof. dr. ateş kareteke. çok tebrübeli ve işini çok iyi bilen bir doktor. arama motoruna adını yazarsan iletişim bilgilerine ulaşabilirsin. eşimle cinsel ilişkide hiç sorun yaşamıyorum. allaha şükür kendini normal hissetmek çok güzel bir şeymiş.

kendisini daha önceden netten takip ettim ama muayene olmadım hiç anlattkılarından sonra bi maueyene olmak isterim kendisine artı çok soru soruyorum ama kusura bakma senin rahim ve yumurtalık varmmı merak ettim birde üçte biri kapalı demişsin benim aksine üçte biri açık ilerisi yok acaba ondanmı gerek duymadı dr un başka birşeye

evet nisanur yumurtalık ve rahmim var.dışaıya açılan kısım kapalıydı. kapalı olan kısım ile vajenin kalan kısmı arası uzun olsaydı bağırsak kullanacaktı. çok şükür yolunda gitti ameliyat. doktorum hiç vajenin olmasaydı işim çok rahat olacaktı demişti. ateş bey okadar çok ameliyat yapmışki bu şekilde. gitmeni tavsiye ederim. en azından fikir alırsın.
bir de korkma lütfen çözülemeyecek bir problemin yok.

merhaba canım bende ameliyat oldum vajinam yoktu 2000 yılında oldum 2005 te evlendim şuan 5.5 yıllık evliyim hiç problem yok fakat benm sadece vajinam yoktu rahim tüpler ve yumurtalıklar tamamdı ben izmirde oldum ameliyatı ve kasıktan parça ile ameliyat sonrası zor oldu benm için çocuktum ve evlenesiye kadar bi alet kullandım psikolojik olarak yıkıldım ama şuan hiç bi problem yok cinsel hayatımızda doktarda eşimde normal bi kadından hiçbir farkın olmadığını sölüyor senin yaşın kaç?

Merhaba aras35;

Ben 18 yaşında rahimim olmadığını öğrendim şuan 29 yaşındayım..bu süreçte yine doktora gittim fakat vajina ile ilgili herhangi birşey söylememişlerdi, sadece rahmimim olmadığını söylediler..Evlenmeye karar verdiğimde tekrar gitmek istedim vajinamında olmadığını şubat ayında öğrendim..psikolojim alt üst oldu seninde dediğin gibi..Teyid amaçlı Çapa tıpta Faruk Buyru'ya gittim deriden alınacak parça ile vajen yapılacak dedi..sonrasında araştırma yapmak istedim ameliyat şeklini öğrendiğimde ürktüm açıkçası, sonrasında izler kalıyor, onun haricinde bir kaç dezavantajınıda okudum..şuanki kararım periton zarından vajen ameliyatı olmak..bu sitede de okuduğum kadarı ile bir kişi olmuş onunla irtibat kuramadım maalesef..Senin geçirmiş olduğun ameliyatın ne gibi avantajları ve dezavantajları sana? Ayrıca aras'cım senin vajina kanalın hiç mi yoktu yoksa belirli bir oran kadarmı vardı?

canım ben 14 yaşındaydım ameliyat olduğumda yani o an için hangi yöntemin daha iyi olduğunu bilmem mümkün değil di çünkü acil oldum karın ağrısından dolayı. evlenicen kişi biliyomu durumunu sunun için soruyorum yani sanırım hemem evlenirsen benim yaşadığım ameliyat sonrası sıkıntıları yaşamazsın benim için o dönem çok zordu o aleti kullanmak zorunda kaldım evlenesiye kadar Allahıma bi şükür şuan hiç bir problemim yok yalan gibi geliyo herşey neler yaşadım ALLAH kimseye yaşatmasın.şuan sadece çocuk problemimiz var olmuyo ama işte rabbimin takdiri benden dolayı değil eşim azospermi..sende umutsuzluğa kapılma artık nelere çare var doktoruna güveniyorsan o şekilde ol ameliyatını..

Senin durumun tabi daha farklı, o kadar çok çeşit vaka varki bu gibi durumlar doğuştan olduğu için çok farklılıklar gösteriyor..Sonuçta ben evlenmeseydim bu ameliyatıda olmazdım, bana yaşattığı fiziksel bir problem yok çünkü..psikolojik problemide şükrederek atlatmaya çalışıyorum...Bu son durumu nisanlılık döneminde öğrendiğim için bütün süreci biliyor tabii..Evlendikten sonra olacağım ameliyatı protezler kullanmamak için..Yaşanılanlar çok zor aras'cım şükretmekten başka çare yok.. herşeyin bir sebebi var, ölümcül bir hastalık değil en azından, tıp daha ilerlemiş olsa keşke..

merhaba cnm hastanede yattım bir zaman önce orda bir kızcagız vardı 18 yasında evli ama rahmi yokmuş evlendikten sonra anlamışlar.. kızın baldırından parça alınmış rahim yapılmış.. artık cinsel ilişkide normal bayanların ki gibi olacakmış.. ama vajinası varmıydı yokmuydu bilmiyorum.. ilk defa duydumç. bu arada illa özel bir hastane değil devlet hastanesinden oldu.. ha ama bebeği ne yazık ki olmayacak..

Arkadaşlar çok heyecanlandım bu haberi okuyunca:)) umarım sonucuda iyi olur..paylaşmak için sabırsızlandım:))
Dünyanın ilk rahim nakli yapıldı
yeni haber Giriş Saati : 09.08.2011 15:19
Güncelleme : 09.08.2011 15:20 Akdeniz Üniversitesi'nde dünyanın ilk rahim nakli gerçekleştirildi. Başarılı geçen operasyonda kadavradan alınan rahim 21 yaşındaki genç kadına nakledildi.

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, dünyanın ilk rahim naklinin gerçekleştirildiğini söyledi.

AÜ Rektörü Kurtcephe, düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bugünün tıp tarihine özel bir gün olarak geçeceğini bildirdi. ''Biz tarihçiler hep ilk olmak gerektiğine vurgu yaparız çünkü tarihte ikinci olanlar unutulur'' diyen Kurtcephe, AÜ'nün milletimizi dünyada şan, şeref ve gururunu yükseltecek çalışmalara imza atmasını istediklerini belirten Kurtcephe, şöyle konuştu:

''Milletimizi bu büyük yarışta öne çıkarmak için büyük düşünüyoruz. Bir yıl önce, Eylül 2010'da dünyada ilk çift kol naklini gerçekleştirmiştik. Bu bizi sağlıkta dünyanın zirvesine taşıdı. O günden sonra Türkiye'de çok şey değişti. Bizim başarımız üzerine sağlık Bakanlığı yeni bir yönetmelik hazırladı. Bugün bir çok uzvu nakledecek yasal zemin mevcut. Bu zemini AÜ hazırladı. Çift kol naklinden sonra yüz naklini yapacağımızı açıklamıştık. Verici çıktığı anda gerçekleştireceğiz. Esas yapacağımız operasyonu dünya aynı anda duysun diye ketüm davrandık. kadınlarımızın en büyük hayali anne olmaktır. anne olmak için her şeylerini feda edebilirler. Biz de anne olamayan doğuştan rahmi bulunmayan insanlarımızın bu büyük özlemini giderelim, dünyada bir çığır açalım düşüncesiyle yola çıktık. Engin bir tecrübeye sahibiz.''

Kurtcephe, kime ait olduğunu açıklamadığı kadavradan alınan rahimin, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip tarafından 21 yaşındaki Derya Sert'e nakledildiğini ve operasyonun son derece başarılı geçtiğini kaydetti.#Sayfa#

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE KADAVRADAN YAPILAN İLK RAHİM NAKLİNİN BAŞARILI OLMASI DURUMUNDA HASTAYA 6 AY SONRA TÜP BEBEK TEDAVİSİNE BAŞLANACAK

Akdeniz Üniversitesinde kadavradan yapılan dünyanın ilk rahim naklinin başarılı olması durumunda, hastaya 6 ay sonra tüp bebek tedavisine başlanacağı bildirildi. Nakil başarılı olursa, doğuştan rahmi olmayan ya da kanama nedeniyle genç yaşta rahimleri alınan kadınlar için yeni bir dönem açılacak.

Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Özkan, 10 saat süren operasyon sonucu kadavradan alınan rahmin Derya Sert'e nakledildiğini söyledi. Hastada doğuştan rahim olmadığını ifade eden Özkan, kendilerini ancak ailenin bir çocuğu olması durumunda başarılı sayacaklarını vurguladı. Rahim nakli için üç yıldır çalıştıklarını dile getiren Özkan, bunun için üç aileyle hazırlandıklarını ancak doku ve kan uyumu olması nedeniyle şansın Sert'e güldüğünü dile getirdi.

Dünyada dört merkezin rahim nakli için çalıştığını belirten Özkan, 2000 yılında Suudi Arabistan'da canlıdan nakil yapıldığını ancak kötü şartlarda yapılan bu naklin tıp literatürünce kabul edilmediğini ifade etti. Rahim için kadavradan naklin kabul gördüğünü dile getiren Özkan, ''Bizim yaptığımız, dünyada kadavradan ilk nakildir'' dedi.

Hastanın bundan sonraki 10 gününün çok önemli olduğunu vurgulayan Özkan, ''Çok önemli çalışmalar yaptık. Olmasını umduğumuz çocuğun hazırlıklarını yaptık. Embriyolar alındı ve donduruldu. 6 ay sonra tüp bebek yöntemiyle bu sonuca ulaşmayı umuyoruz. Yüksek ilaç tedavisine maruz kalmamış bir embriyo hazırlanmış durumda'' diye konuştu.#Sayfa#

HANGİ HASTA GRUPLARI İÇİN ÜMİT VERİYOR

Rahim naklinin başarılı olması için bir süre beklenmesi gerektiğini belirten Özkan, şu an için hiç kimsenin ümitlenmemesini istedi. Özkan, rahim naklinin başarılı olması durumunda, öncelikle doğuştan rahmi olmayan kadınlara uygulanacağını söyledi.

Doğuştan rahmi olmama durumunun 5 binde 1 görüldüğünü bildiren Özkan, Antalya'da 200 kadının doğuştan rahmi olmadığını, bu şekilde 45 hastaları olduğunu belirtti. Özkan, ''Bu, kadınlar için çok önemli bir yöntem. Çünkü bu kadınlar, sadece taşıyıcı annelik yöntemi veya evlatlık alarak anne olabiliyorlar. Taşıyıcı annelik Türkiye'de yasak. Rahimden kaynaklı çocuk olmama durumunun tek tedavisi rahim nakli olarak gösteriliyor'' dedi.

Özkan, Derya Sert'in anne olmasının ardından rahmini çıkaracaklarını da söyledi.

kadın Hastalıkları ve doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Münire Erman Akar da ''Her şey yeni başlıyor. Hedefimiz ailenin çocuk sahibi olması. Bunun için altyapıyı hazırladık. Gebeliği biraz riskli olacak. İnşallah daha güzel haberlerle karşınızda olacağız'' diye konuştu.

Her hastanın rahim nakli için uygun olmadığına dikkati çeken Akar, ''En önemli grup, doğuştan rahmi olmayanlar ve genç yaşta kanama nedeniyle rahmi alınanlar'' dedi.

Derya Sert'in eşi Mustafa Sert de 2,5 yıldır evli olduklarını belirterek, ''Ömer hocamın sayesinde inşallah baba olacağım. İnşallah o duyguyu tadacağız'' dedi.

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, dünyanın ilk rahim naklinin gerçekleştirildiğini söyledi.

AÜ Rektörü Kurtcephe, düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bugünün tıp tarihine özel bir gün olarak geçeceğini bildirdi. ''Biz tarihçiler hep ilk olmak gerektiğine vurgu yaparız çünkü tarihte ikinci olanlar unutulur'' diyen Kurtcephe, AÜ'nün milletimizi dünyada şan, şeref ve gururunu yükseltecek çalışmalara imza atmasını istediklerini belirten Kurtcephe, şöyle konuştu:

''Milletimizi bu büyük yarışta öne çıkarmak için büyük düşünüyoruz. Bir yıl önce, Eylül 2010'da dünyada ilk çift kol naklini gerçekleştirmiştik. Bu bizi sağlıkta dünyanın zirvesine taşıdı. O günden sonra Türkiye'de çok şey değişti. Bizim başarımız üzerine sağlık Bakanlığı yeni bir yönetmelik hazırladı. Bugün bir çok uzvu nakledecek yasal zemin mevcut. Bu zemini AÜ hazırladı. Çift kol naklinden sonra yüz naklini yapacağımızı açıklamıştık. Verici çıktığı anda gerçekleştireceğiz. Esas yapacağımız operasyonu dünya aynı anda duysun diye ketüm davrandık. kadınlarımızın en büyük hayali anne olmaktır. anne olmak için her şeylerini feda edebilirler. Biz de anne olamayan doğuştan rahmi bulunmayan insanlarımızın bu büyük özlemini giderelim, dünyada bir çığır açalım düşüncesiyle yola çıktık. Engin bir tecrübeye sahibiz.''

Kurtcephe, kime ait olduğunu açıklamadığı kadavradan alınan rahimin, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki ekip tarafından 21 yaşındaki Derya Sert'e nakledildiğini ve operasyonun son derece başarılı geçtiğini kaydetti

kızlar bakıyorumda beni unuttunuz yokmu arkadaşınız akrabanız tanıdığınız birileri benim gib i olan kızlar ameliyat olmak istiyorum ama hangi, yöntemle olacağım kararsızım bana destek olun lütfen

merhaba cnm ben 2000 yılında oldum vajinam yoktu sadece yukarıda da yazmıştm sanırım benim kalçadan parça ile oldu ameliyatım sonrası zorlu geçti tabi küçüktüm birde o yüzden..sonra 2005 te evlendim cinsel açıdan hiç problemim yok fark yok yani. ama farklı sorunlarımız var eşim azospermia benimde ayrıca rahim çift o yüzden tüp bebek tedaviye başladık herşey iyi gitti eşimde sperm bulundu ve bugün transferim oldu :) 14 gün sonra sonuç belli olacak sabırsızlıkla bekliyoruz

nisanur çeşitli sendromlarda oluyo genelde bu durum sana da öyle bir tanı koyuldumu. ayrıca vajinanın alt 1/3lük kısmı var değilmi,bunun için ameliyatlar var evet.rahat ilişki yasanması için.ayrıca böyle olan cok meşhur bir pop yıldızı da var türkiyede. ismini vermeyim şimdi de. tıp fakültesindeyken o kadının öyle oldugunu duyan herkes cok şarırır...

Çok sevindim Aras'cım :)) hayırlısı olur inşallahh..Daha güzel haberlerini bekliyoruz..Bende, Gürkan Uncu'ya gittim periton zarından ameliyat olmak için, fakat olmadan geri döndüm.. Biraz daha araştırma yapmaya karar verdim..

Son düzenleme:

merhaba çanım neden geri döndün mantıklı gelmedi mi bana açık açık yazarsan çok sevinirim

merak ettim şimdi arkadaşım benimde duyduğum bir popçu var ama aynı kişimi bilmiyorum özelden yaz istersen yoka patlarım

merhaba çanım neden geri döndün mantıklı gelmedi mi bana açık açık yazarsan çok sevinirim

Merhaba Nisanur;,

Mantık çok fazla aramadım..en nihayetinde sonuç önemli olan..ve bu ameliyatı sadece kendisi yapıyor..Bu ameliyatı olan kişiler ile de iletişim kurmak zor.. sanş daha doğrusu..9 kişi bu ameliyatı olmuş, son 5 tanesinin başarılı olduğunu söyledi..Bu sebeple kendi kontrolünde hastaları ile iletişim kurmak istedim..Hiçbir şekilde söz konusu olmadığını söyledi.. Yaptığı yöntemi tavsiye ediyor, ama benim için önemli olan hastaların sonuçları..eminim senin içinde öyledir. Sıradan bir ameliyat değil çünkü..Bağırsaktan yapılan ameliyata olumlu bakmıyordum fakat bu ameliyatı olan kişiler ile iletişim kurdukça olumlu bakmaya başladım.. Bu sebeplede araştırmaya devam etmek istiyorum..

evet çanım banada aynılarını söyledi gürkana ameliyat olan bir arkadaşım var hatta burayada üye kendisi o çok memnun onun içib bende gitmek istiyorum artı kadın doğumçu nerde ne olaçağını daha iyi bilir

Sen muayene oldunmu gürkan uncu'ya..Arkadaşım dediğin su isimli arkadaşın sanırım..Forumda iletişim kuramadım kendisi ile.. başka anıdıkların varmı senin.. yada bizim durumumuzda olupta ameliyat olan..

Sen muayene oldunmu gürkan uncu'ya..Arkadaşım dediğin su isimli arkadaşın sanırım..Forumda iletişim kuramadım kendisi ile.. başka anıdıkların varmı senin.. yada bizim durumumuzda olupta ameliyat olan..

evet canım geçen ay ordaydım muayene oldum, evet arkadaşım su başka tanıdğım bağırssaktan olan iki arkadaşım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…