doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

Cudana,

Biliyorum senin yazdığını da okudum ama beni kastedeceğin hiç aklıma gelmedi, hatta Parkon'un ki de öyle, çünkü beni tanıdığınızı biliyorum ve ben de sizi tanıyorum:) Parkon'a yazdım cevap çünkü eski sayfaları okumadığını fark ettim, bir açıklama isteği vardı içimde, bir de gerçekten çok sinirlenmiştim. Bu arada bilmiyorum gerçekten çok abartan oldu mu aradaki mesajları belki ben de gözden kaçırdım bilemiyorum..
Sadece anladığım şu: aldatma konusu açılırsa ve kadın boşanmaya meyilli değilse, boşanma yorumu yapıp olayı gerçekçi bir şekilde sorgularsan, topa tutuluyorsun (o kadınlar kendilerini biliyorlar), işte boşanmak öyle kolay mı, senin başına gelse sen boşanır mıydın vs laflar geliyor. Bekara karı boşamak kolay furyası sona erdi cümle olarak, mentalite yerinde maşallah.
Yani boşanmalısın diyenlerin destek olmaya çalıştığını idrak edemeyenler var gerçekten.
E bu boşanma ailene sahip çık mantığındaki kadınlar, BEN OLSAM BOŞANIRDIM diyenlere laf atmaya başlayınca konu çığrından çıkıyor zaten. Yuva yıkan oluyorsun bir anda..Üstelik direk git, hadi pılını pırtını topla doğğğruuu mahkemeye durursan insan değilsin vs, bu tarz yorum yapan mı var? Genelde herkes BEN OLSAM diyor.
Bir de eğer konu sahibi boşanmaya meyilli değilse, vay haline yorum yapanların, sonunda konu sahibi sevgili arkadaşlarına teşekkür edip, boşan diyenlere, siz benim yuvamı yıkmaya çalıştınız ama oohh çok mutluyum tavrına giriyor ( Ecrin'i kast etmiyorum lafım genel)

En çok sinirime dokunanlardan biri de, ben konu sahte mi diye iki üç kere yazdım sanıyorum, çünkü cidden kafam karıştı, çok yüzeysel geldi herşey bir anda, konu sahibi de duygularını sonundaki gibi açıklamayınca,
sonra yorumlara baktım, konu sahbinin arkadaşı, " canım o sahte diyenleri çok takma biz seni biliyoruz, çıkıyor böyleleri her konuda (tartışma yaratmak isteyenler)" tarzı bir destek mesajı...

?? Nedir bu?
Yani demek ki anlattığın konu o kadar oturmuyor ki kafamda, konu sahte mi diye düşünüyorum, düşünemez miyim? Bunu düşünerek hamile bir kadının hislerini nasıl anlamamış oluyorsun?

Uf bilmiyorum Cudana, çok sinirlendim, daha da yazmıcam diyorum, sana yanıt vereyim diye yazdım.
Tekrar diyorum, senin mesajını hiç üstüme alınmadım:) sağol yine de ince düşündüğün için..

Son düzenleme:
Lamrusco,canım mesajım sana değildi zaten sende biliyorsun.

Ben seni anladım sende beni,sorun yok .

Sevgili Ecrin konuyu şimdilik kapattırırsan senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hayılısıyla doğumunu yap,biraz toparlan sonra bu konuyu tekrar gözden geçir lütfen.

Son düzenleme:

Yok Parkon, Cudana'ya yazdığım mesajdaki gibi, ben senin beni kast ettiğini düşünmedim zaten sadece iç döktüm bir nevi :)

Canim benim seni cok iyi anliyorum
cunku ben de bu duruma cok maruz kaldim :)

bunlar bizim dogrularimiz
soyleyince de dokuz koyden kovuluyoruz :)

Hatta bir konuda esi kadina hakaret ediyordu
ben de dedimki 15 yila 2 cocuga ragmen bosanirim
alismamisim boyle bir muameleyi kaldiramam dedim
onlar alismislar normal geliyor

sonra vay efendim bunun icin bosanilir mi vs yorumlar siralandi :)

:) :) Sorun da doğrularımızın çoğunluğa yanlış gelmesi sanıyorum:) Öte yandan onların doğruları da bize yanlış geliyor :) Ama seviyeyi bozmamak lazım. Hele konu sahiplerinin iki tarafa da eşit saygıda yaklaşması lazım, sonuçta iki tarafta çaba sarfediyor kendi doğrularına göre. :)
Sen yine iyisin devam ediyorsun doğrularını söylemeye:) Ben korktum cidden, daha da yazmam:) Aldatılan kadınların çoğu nasılsa barışıyor hemen, bazısı gelip keşke sizi dinleseydim boşandım diyor, onlara destek veririm ben de:) Ya da gerçekten boşanmaya kararlı kadınlara destek veririm :)

Çocuk gibi yazdım biliyorum:)
Çok sıkıldım da ondan artık dalga geçmeye başladım durumla:)

Son düzenleme:
Aldatılmak başlıbaşına çok kötü bir olay senin durumunda eminim bu çok daha zordur. Ama şunu unutma bebeğin senin tüm duygularını yaşıyor sen ne kadar üzülür strese girersen bebekde strese girer, benim tavsiyem doğum bitene bitanecik kızını kucağına alana kadar bu konuyu düşünme olmamış gibi düşün , biliyorum çok zor ama bunu başarmalısın bebeğin için kendin için. Ağlamakla hiçbir yere varılmıyor biliyorsun güçlü olmaya başla

Geçen yaz ex eşimin memleketine gittik. Orda cok sevdiğimiz abilerle biraraya geldik. Abiler hakikaten abi. Hikayesini anlatacağım kişi babamdan 5 yaş küçük. Evli, iki cocuk babası.

Memlekette gazino muhabbeti cok normaldir. En aile babası bile ortamına denk gelince gider yer içer eğlenir.

Neyse. Bu abimiz de iyi bir yerde müdür. Ama şantiyeci. İyi para kazanıyor. Sendika başkanlarıyla bu paraları gazinolarda konslarla yiyor. Yıllardır bu durum böyle. Eş de devlet memuru, güzel, hanım hanımcık bir kadın. Eşi bu tarz küçük(?) şeyleri önemsemedi, görmezden geldi.

Biz oraya gitmeden iki ay önce eşe bir telefon geliyor. "Sen nasıl bu kadar kör olabilirsin, kocan iki sokak altından dostuna ev tuttu, kadını gazinodan cıkarıp imam nikahı kıydı, ac gözünü artık" şeklinde. Kadın deliriyor tabi. Parçaları bir bir yerine oturtuyor. Ortalık ayağa kalkıyor, boşanma davaları vs acılıyor ama abimiz yengeyi bir şekilde ikna edip, iki cocuğunun hatrına(?) boşanmaktan vazgeçiriyor.

O akşam kadının içinin yangını gördüm, biz dahil 10 kişiydik. X şöyle değişti, böyle harika, ben de spora basladım falan diyordu kadın. Yemek bitti evden cıktık, arabada giderken dedim ki "X yenge cok acı cekiyor, kadın bunu nasıl atlatacak, inşallah X abi bir daha tekrarlamaz" arabada bir kahkaha koptu. Maalesef adam ve dostu hala görüşüyor. Bütün arkadaş grubu ben hariç diğer eşler de bu durumu biliyor. O akşam orda herkes kadına nasihat verdi, herkesin herşeyden haberi vardı ve oyun oynadı.

Sizinki de o hesap işte. Akşam yazını okur okumaz aklıma geldi. Karar senin tabi ki. İnsan böyle zamanlarda duyduğu ilk yalana sarılır.

Milletin ne garip arkadaşlık ilişkileri var ya. Eşi, eşinin iş arkadaşları ve onların eşleri arasında geçen muhabbete bak, iddiaya bak, yahu benim kafam almıyor bu arkadaşlıkları. Lisede mi okuyor eşin yoksa hala??? Ne bu yaa, Allahım böyle arkadaşlık ilişkilerinden uzak eylesin bizleri.........

Konuya katkısı olanlardan biri de bendim.
En baştan beri eşini suçladım.
Sana hep senin yerinde ben olsam diye yaptım yorumlarımı.Olması gerektiği gibi.

Hamile olan da olmayan da senin üzüntünü paylaşıp yorum yapabilir.
Şu hamilelik çok ağır bi vaka olarak görülmesin artık.

Konu kurgulanmış diyenlerden biride bendim evet.
Ama sor bakalım bunu neden yaptın diye.
Yazdığın mesajlar hep askıda kaldı çünkü.
Nerden tutacağımı bilemedim.
İki seçenek vardı hep ya sen yalan söylüyordun yada eşin.

Bu kadar çabuk pes edilemezdi çünkü.
Hemcinsimsin onun için diyorum bu kadar kolay kanmamalısın diye.
Sorgulamak irdelemek biz kadınların has özelliği.
Ama sen zaten baştan inanmaya meyilliydin.
Diyorum ya ondan çabuk kandın diye.

Sen olayın içindesin.
Ama kabul et ki bizler de dışardan olayı pekala değerlendirebiliriz.

Ben hala diyorum bi sorun var bi eksik gediklik var bu işte.

Bana dersen ki kardeşim ben eşimin telini sürekli kurcalarım çünkü güvenmem.
Bende okey derim.Zaten bu kadın hep karıştırıyor o günde bi kurcalayıö demiş yakalamış msjı.

Ama bana dersen ki yok ben asla kurcalamam teli güven tam eşime karşı.
O zaman derim ki hop o zama bi dakika.
Bi çelişki var.
Sen teli kurcalamıyorsan hiç bakmıyorsan eşin nerden biliyo tele bakıp msjı yakalayacağını.
O msjı bi ay bi sene sonrada yakalayabilirdin.
Anlatabildim mi ecrin?

Objektif bakış açım bu şekilde.
Sen inamak istedin inandın.
Bende kızdım.
O kadar çabalıyoruz burada yadım edebilmek adına.

Sen deseydin kızlar tamam inanmaım inanmış gbi yaptım doğumdan sonra peşine düşücem bu işin.
Tamam derdik.
Ama sen kızlar konu kapandı saolun vs deyip çekildin köşene.
Bizde yorumlar kaldımı havada dedik burada.

Hepimiz emek sarfedip konunu okuyup kafamız patlatıp yardımcı olmaya çabalıyoruz.
Seninde bizi adam yerine koyup açık açık ne düşündüğünü napacağını yazmanı bekledim.

Bi mesaj geldi hım arkadaşlaryla eşleri geldi kon kapandı şakaymış herşey.
Tamam ama sen inandınmı inanmadın mı napacaksın planın varmı yokmu merak ettik.

Mesele bu işte.
Sen en iyisi kapattır konunu.
Sonra varsa planın açtrır devam edersin.
Doğuma gideceksin belki bdaha yazmayacaksın.
Burdaki arkadaşlar kafa patlatmaya devam edecek.
Mesajlar havada kalacak yazıktır.
Konunu kapattırmanı talep ediyorum kendi adıma.
Katılanlar...?

Böyle bir yalana alet olupta birgün kendi başlarına gelince veryansın edenler varya işte asıl o şerefsizlere gıcık oluyorum.

ecrin bırak girme artık konuya bu seferde yazılanlara sinirleniyosun. bebeğin doğuncada bi süre düşme bu işin peşine zaten böyle bişey varsa eninde sonunda çıkar erkekler sandıkları kadar zeki değiller. sen bebeğini düşün sadece. kucağına aldığında çektiğin mis kokusunu. çipil çipil bakan minnak gözlerini :)... insan dünyada sadece kendi evladı var bu mutluluk sadece onun başka kimse anlayamaz gibi hissediyo için dolup taşıyo sımsıkı sarılmak istiyosun ama çok minik oda olmuyo ve gerçek aşk neymiş karşı cinse yaşanan aşk aslında ne boş bişeymiş bu ondan kaç kat daha büyükmüş anlıycaksın. bu konuyuda unut hayatına devam et. bebğin olupta gücünü topladığında ki bu uzun bi dönem olacak o zaman düşünürsün bunları. sadece karnındayken değil emzirdiğin dönemdede huzursuz olduğunu anlıyo bebekler.

Konunun bu noktaya geleceğini hissetmiştim. O yüzden kenara çekildim, fazla yazmadım. Konu kapanır herhalde, kapanmadan önce ecrin'e mutluluklar dileyeyim. Umarım hakkında her şey iyi olur ve kızını sevgi kadar saygı, güven ve izan ortamında büyütürsün.

çok üzüldüm (
onurlu ve güçlü ol, bunu yaşayan ilk kadın sen değilsin unutma

bebeğin ve sen iyisindir inş.?

vay anasını bee böyle bir durumda bile kadın suçlu oluyor,
yine kadına düşüyor herşeyi düzeltmek
üstelik bunu yine kadınlar söylüyor

ay yorumları okudukça çıldırdım,
bu toplumdaki kadınların bile "kadın algısı" bozuk gerçekten

ne yazıkki verilen cevaplar ve kanıtlar bana hiç inandırıcı gelmedi
acaba eşinin arkadaşları ve onların eşleri senin boşanma düşünceni engellemek için farklı bir oyunmu oynadılar
eğer öyleyse herkes Allahından bulsun
çok zor durum
insan doğru olduğuna inanmak istiyor ama !!!!

madem kişisel yorumlarımıza katlanamıyosunuz( asla agır bişey yazmadım ama) , fikirlerin yada insanların sana üzülüp yorum yapmasının bir anlamı yok, su konuyu ne diye acıyosunuz.. dünden beri durmadan takipteyim, ne olcak acaba nasıl diye.. lütfen konu acarken dikkat edin, herkes sıyrıldı yorum yapanlar ortada kaldı.. sanırım bosver,konuyu kapat , yorumları bekleniyordu olmadı.. haklısınızdır bebeginiz var üzülüyosunuz, yorumları okumak ve görmek istemiyosunuz ama arkadasım konuyu acan biz degiliz ki..

Son düzenleme:

nefret ediyorum böyle hayatlardan ya!!!
bu tür insanları hayatımdan uzak tutmak için herşeyi yapıcam
ALLAH BELALARINI VERSİN

o zaman en güzeli hiç evlenmemek.madem erkek milletinin topu pislik, hepsi aldatıyor, mecbur muyuz onlara? düzgün bir insan ahlaksız insanla nasıl arkadaş olmak istemezse, ahlaksız bir erkekle aile kurup aynı evde yaşamayı da hiç düşünmemeli.

erkeğin ahlaksızlığı neden kabul edilebilir oluyor ki??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…