doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

canım ben dedım yaaa hayat onun hayatı kı ınanır ınanmaz bızı ılgılendırmezz....evet bende ınanmadımmm bu palavralara ama ecrın suan ınanmıs gozukup bebeğine odaklanmak ıstıyor..sonra da ne yapar kendı bılır napalımmmmmmm

ayenn boyle oldu arkadas ın agzına saglık

Bu konu bana atmasyon geldi; kadın rüyasında aldatıldığını görüyor birden bakyıro telefona gerçek çıkıyor..(Sır kapısı gibi!!) Eşine hiç birşey demiyor öğrendiği an,,,ne hikmetse nice sonra hesap sormak aklına geliyor, gayet soğuk kanlı duş alıyor keyfine bakıyor, kocasının saçmalıklarına inanıyor dahada bir sürü şey..

Madem rüyanda sana böyle birşey malum oldu diyelim, adama sıcağı sıcağına hesap sorsana.. Hazırlık yapmasına inkar etmesine fırsat vermeden, yüz mimikleri o an ki şoku herşeyi ele verirdi zaten!

Son düzenleme:
konu sahibi arkadaşım ,

sen arkadaşlarınla oturup eşine böyle bir şaka hazırlasan doğumuna 5 gün kalmış bilmem ne diye düşünmez direk sizi kapıya koyardı bu bir ,

eşinizi çok açık olarak yalan söylüyor bu iki ,

birde eşim karıyerli işi gücü olan sevilen bir adam demişsiniz , yani aklı başında bir adam bunları yapar mı allah aşkına nasıl arkadaş muhabbeti bu nasıl seviye bu resmen mide bulandırıcı ,

doğumuna günler kala bir kadına bunlar yaşatılır mı ,

Ercin46 konu sahte mi diye düşünenlerden biri de bendim, ama dün epey mesaj yazanlardan biri de bendim senin açıklamalarından önce, gerçekten üzüldüm üzülmesem de yazmazdım o kadar, eşini çabuk affetmemen için binbir yol düşündüm kafamda, sen sonuçta duygusalsın şu anda, duygularına yenik düşme diye dışardan bir bakış açısı getirmeye uğraştık sadece ben de değil, ha ben boşanmayı düşünmelisin diye destekledim, başkası belki değildir belki şakadır gerçekten diyerek destekledi, ama kesinlikle her iki tarafın amacı da destek olmaktı. Kocanı bırakma diyenler; evliliğin bozulmasın belki de şakadır diye daha yumuşak davrandılar, bu düpe düz yalan diyenler (ki biri de ben) senin şu duygusal zamanında böyle birşeye kanmaman için elimizden gelen bakış açısını öne sürdük, senin için...kendim için değil.

Ama sonra açıklama yaptın, hem de öyle bir açıklamaydı ki sanki herşey bir kurguymuş gibiydi, uzunca da açıklama yapmışsın ama hani " bilmiyorum arkadaşlar tam inandım mı inanmadım mı bilmiyorum doğumum olsun da araştırmalarımı yapmaya bu işi sorgulamaya devam edeceğim" dememiştin, senin o ilk açıklamalarından çıkan sonuç şu: " arkadaşlar kusura bakmayın koca koca herifler şaka yapmışlar ben de sizin zamanınızı aldım" yani sorun kalmadı, çözüldü...

Evet diğer insanlar gibi, nazik olamadım belki. Ama sonuçta şaşkındım. Bu kadar basit miydi yani bunun çözümü diye? Konu gerçek değil diye düşündüm elbette, düşünmekte de hakkım var çünkü olabiliyor böyle şeyler KK'da. Sonra eski konularına bakınca, olmayacağını fark ettik. O zaman, konu sahibi çok erken affetti, bu kadar basit olmamalı dedik. Yani konun altında o kadar çok SORU İŞARETİ vardı ki, senin de bu derece KONU ŞAKAYMIŞ KAPANDI vari yaklaşımın daha da şaşırttı beni. Ve aldatılan her kadın AFFETMEYE meyillidir, bunu da konuşmuştuk, ve AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR, zaten KK'nın da amacı bu değil mi? Senin düşünmediğini bizler düşünebiliriz çünkü dışardan bakmak her zaman daha objektiftir. Bu sebeple , senin sormadığın soruları sorduk...

Neyse, önemli olan senin mutluluğun daha önce de demiştim, sen inandıysan bize laf düşmez ama göz göre göre basit bir yalana inanmanı da istemediğim içindi sorularım ve hatta konun gerçek olup olamayacağını sorgulamam.

Ama sonunda suçlu olduk Vay be dedim :) Bir daha da böyle konulara yazmamam gerektiğini de öğrenmiş oldum bir nevi.
Ve şu son yaptığın açıklamayı dün yapsaydın, konu zaten buralara kadar taşınmayacaktı, ama sen " şakayımış ya koca koca adamlar neyle uğraşmış" deyip konuyu böyle kolay çözünce elbette insanın aklına binbir şey gelecektir.
Yani keşke şu yaptığın açıklamayı dün yapmış olsaydın biz de anlasaydık nasıl hissettiğini...

Dilerim mutlu olursun, zaten hepimizin isteği de buydu. Belki sadece hoşuna gidecek şekilde yazmadık. Kimse senin kötülüğünü istemedi.

Ama sorarsan: gerçekten pişman oldum şimdi onca zaman harcadığıma, ama ders oldu bana:) Ben sana teşekkür ederim!

öncelikle çok berbat bi olay yaşamışsınz allah sabır versin...
anlattığınız olayı okudum tabiki bi kadın olarak eşinizin cevabına bende inanmadım.kadınlar için aldatılma olayı çok ağırdır ama olayın yalan olmasını okdar çok isteriz ki karşımızdakinden beklediğimz cevap hep bu yönde olur.söylenen şey nekdar mantıksızda olsa biz olayın gerçek olmadığına inanmak istediğimzden ispat gösterilen şeyler inandırıcı gelmeye başlar.
sizin durumunuz normal bi kadından elbetteki daha farklı bi doğum sürecindesinz yaşadığınız şehirde yanlızmışsınız ve bebeğinizin heyecanını yaşamak istiyorsunuz
bunların hepsi sizin eşinizi affetmenize şuanlık bir neden..ama bence yanlış yapıyorsunuz olaya onların anlattıklarına inanmadığınızı belli ettirip şuan sadece kızımın doğumunu düşünmek istiyorm deyip en azından toparlandıktan sonra hesap sorabilcek hakka sahip olsaydınız.
çünkü şimdi kabullendi olarak göründünz eğer bu saatten sonra bi açığını yakalayamzsanız bu yaşadıklarınızın hesabını asla soramazsınız bana inandın sana anlattm daha ne istiyorsun diyr o üste çıkacak çünkü o zaman.
belki pişman olup bidaha hiç yapmayacak ama siz nekdar güveniceksinz içinize kurt düşmeyecekmi ?

Son düzenleme:

İnanmak istiyor olabilirsiniz ama takdir edersiniz ki hiç mantıklı değil

Siz hiç telefonunu bile karıştırmazken eşiniz size denemek amaçlı birine mesaj atıyor ( Gelen kutusunu silmiş ama gönderilenleri unutmuş demiştiniz ). Karım, balım diyor.. Siz de okudum hepsini kesinlikle aldatma var derken.. Ona herşeyi bildiğinizi haber veren bi mesaj atıyorsunuz..

Hamile olmanıza rağmen eşiniz teşrif edip yanınıza gelmiyor, yusuf yusuf edip yalan düşünüyor.. Daha inandırıcı olsun diye grubu toparladıktan sonra akşamın bilmem kaçında evi yolunu buluyor..

Şaka yaptık diyorlar sizde sadece bu ne biçim şaka, çocuğumu üzdünüz beni ne hale koydunuz diyorsunuz öyle mi ?

O hattı araştırmak aklınıza gelmiyor, deneme ise neden bir değil birden çok yazışmalar ve gelen kutusu tamamen boşaltılmış diye bile düşünmüyorsunuz, neden eşimin paçaları tutuştu da bir türlü bu saate kadar yanıma gelemedi, üstelik hamile olmama rağmen diye bile düşünmüyorsunuz.. Oh çok şükür şakaymış deyip arkanıza yaslanıp çiçek oluyorsunuz..

Arkadaşları ile iddialaştığını anatan mesajları da gösterdiler diyorsunuz ya, o mesajların tarih ve saatine baktınız mı acaba ? Sizin yanınıza gelmeden evvel iki mesaj atmak 'Oluuum iddiaya var mısın yenge sana ne kadar güveniyor' diye yazmak çok zor değil..

Adam haklı, iddiaya da girer başka şeye de 'eşim bana çok güvenir' derken çok haklıymış..

Başında da dediğim gibi inanmak ayrı şey inanmak istemek çok ayrı.. Siz inanmak istemişsiniz demek, hayırlı doğumlar diliyorum..

yalnız,şu erkeklerin dayanışmasına hayranım. nasılda birbirlerinin açıklarını kapatırlar. hemen bir işbirliği yaparlar.
biz kadınlarda tam tersi. suçu hep hemcinse atarız. asla dayanışma yapmayız. tam tersi birbirimiizle uğraşırız. şu erkek dostluklarından birazda olsa örnek alsak ne güzel olacak.

Ablam sağlık müdürlüğünde anne-bebek ölümleri bölümünde çalışıyor.Ve söylediği gününü doldurmuş anne karnında ölen bir sürü bebek var.Allah korusun böyle bir şeyden ama herkes hamilelik sürecini farklı yaşıyor.Kimi benim gibi çok pimpirikli oluyor kimi sizin gibi düşünüp gününü dolduran bir bebeğe ne olabilir ki diyor

Arkadaşlar şu durumda ne dersek diyelim boş, çünkü konu sahibi inanmak istemiş ve inanmış. Bende anlayamıyorum bekara karı boşamak kolay derler, bekarım ama aklım var çok şükür, neyin doğru, neyin yanlış olduğunun bilinceyim. Ama ben görüyorum ki çocuk sahibi olmak insanın elini kolunu bağlayan bir şey oluvermiş.

Adam istediğini yapıyor, kadın hep yuvasını, çocuğunu düşünüyor. Kadın o çocuğu tek başına dünya ya getirmiyor ya, fedakarlık sadece annenin görevi değildir. Çocuğum babasız büyümesin diyor ama ya sonrası? Ne adam vaz geçiyor, ne de o yuva çocuk için mutlu, huzurlu bir yuva oluyor..

Annemin teyzesinin kızı evlendiğin de gece kondu da oturuyorlardı eşi, seyyar simitçiydi. 3 tane erkek çocukları oldu, annemin kuzeni dişini tırnağına taktı çocukları için para biriktirdiler vs. derken acayip zengin oldular. Simitçilikten pastaneciliğe doğru ilerlediler. Şimdi evler, arabalar, arsalar, villalar...

Ama ne var? Adam zengin oldu değişti, kaç kere cebinde kadın fotoğrafları buldu annemin kuzeni, bir de market listeleri..
Hatta o dost tuttuğu kadından bir de çocuğu olduğu söyleniyor..

Kadın boşanmadı, hala bazıları 3 çocuğun var onları düşün diyordu düşünebiliyor musunuz? Her gün kavga eden, ayrı yatan anne ve babayla büyüyen çocukları düşünmek onları o ortamda bırakmak mıdır? Mutlu ve Huzurlu bir yuva sahibi yapmak mıdır yoksa? Babasının annesini aldattığını daha ilkokul çağında öğrenen bir çocuğun psikolojik durumunu varın siz düşünün artık..

Anne boşanmadı diye mutlu ve huzurlu bir yuvada mı büyüdüler??
Bunları konu sahibinin konusuna yönelik yazmıyorum kesinlikle, genel olarak yazıyorum, bu durumu yaşayan milyonlarca kadın var maalesef ki, başımıza nelerin geleceğini bilemeyiz, kimse benim başıma gelmez demiyor, diyemeyiz de..

Ben eşi aldattı diye boşanıp çaycılık yaparak, merdiven silerek geçimini sağlayan, çocuğunu üniversite okutan insanlar duydum, bu sebeple de elinde mesleği, düzenli bir geliri olduğu halde bahanelerin arkasına sığınan insanları anlayamıyorum, gerçekten anlayamıyorum..

Son düzenleme:
ecrının bu msjını gormemıstım bız senı gercekten dusunduk uzulduk senın ıcın zaten en bastan soyluyorum herseyı gec aldatmıs aldatmaıs davasında degılım sana nasıl boyle bısey yapabılıyo bu adam 5 gun kalmıs doguma bu kadar mı acımıyorsunn kendıne de kapatıyorsun olayı yazık oldu gercekten demekkı okumakta fayda etmıyor bayanların bıraz cesaretlı olması ıcın

O kadar yazıdan sadece bunu mu anladınız.Söylediğiniz şeyi bilmek için anne- bebek ölümleri bölünümde çalışmak gerekmiyor. Bunu zaten herkes biliyor.
Pess diyorum yani pes.....

bende sağlık müdürlüğünde çalışıyorum ve batman gibi vızır vızır doğum yapılan bi yerde, bu kadınlar cayır cayır evde bile doğuruyolar valla, 21. yüzyılda hala var bu durum,fazla pimpirik iyi değil o da stres sonuçta

En çok merak ettiğim arkadaşlarının eşleri niye geldi,ne yaptılar,ne dediler?
Bize de mesaj geldi mi dediler,konu sahibini ikna etmeye mi çalıştılar?
Bütün bunlar açıklanırken ne yaptılar?
Onlara da aynı mesajdan yazılmış mı,yazılmışsa aynı saat ve tarihte mi yazılmış?

Keşke ya mesajları okuduğunda hemen söyleseydin eşine ya da hiç söylemeden
takip etseydin.Tabii ki bebeğini düşüneceksin,önceliğin o olacak.
Ama yine de bu kadar sakinlik bana göre değil en azından böyle söyleyeyim.
Ki etrafımda çook sakin,sabırlı biri olarak bilinirim.

Bence hepimiz ve arkadaşta biliyorki yalan ama affediceğinide biliyor ve affedecekse inanmış gibi yapmak daha mantıklı çünkü onun yalan söylediğini düşünürek halen onun yanında olduğunu ona hissettirmek insanın gururunu daha incitecek birşey.Ve arkadaşım aldatan erkeğin ciddi karakter bozukluğu vardır tekrar sorun yaşamak istemiyorsan bul bir erkek terapist evliliğin temel kurallarını ona izah etsin ve yanlışları olursa hayatında onu neler bekliyeceğini ve o zayıflıklarını onun önüne sersin.Kimse aldatılmak istemez, kimse kullanılmak istemez tabiki yol vermekde bir tercih belkide en doğrusu ama inanın insan sonrasında daha mı iyi olacak bilmiyor yada alışkanlıklardan bırakamıyor yada düzenini bozmak istemiyor.Her iki durumda güçlü olmayı gerektiriyor o acabayı düşünmemek için kendin için ona şans verebiliyorsun.

öncelikle Allah bebeğini sağ sağlim kucağına almak nasip etsin.bütün yorumları bıkmadan okudum taaki sonucun ne olduğunu bildiğim halde.burdan bende dahil hiç kimseye boşan yada boşanma demek düşmez çünkü hayat sizin hayatınız ister devam eder ister bırakırsınız.burda eski bir üye olduğunuzu okudum siz burdaki çoğu aldatma konularını da okumuşsunuzdur.yorumların sert geleceğini de bilmeniz gerekirdi.çünkü buradaki arkadaşlar bu tür konularda çok hassas olduğu kadar katı da olabiliyor bu da gayet doğal.bazen yorum yapan arkadaşlarda kendini kaybedip beddua etmeye bile kalkışıyor ki buna hiç gerek yok yorumunu yaparsın konu sahibi ister sana katılır ister katılmaz.ben boşanma taraftarı değilim aslada olmam fakat bu konu banada hiç inandırıcı gelmedi hatta eşinin senin hamile olduğunu biliyor ve arkadaşlarını seni ikna etmesi için (çünkü sen öğrendin) eve getirdiğine adım kadar eminim.çünkü hiçbir bayan böle bir oyuna özellikle senin bu döneminde alet olmaz.o arkadaşlar senin üzülmemen yuvanın yıkılmaması ve çocuk için oyun içine girmek zorunda kalmış buda açık ve net.keşke akşamki olanları hiç paylaşmasaydın burda insanlar merak eder bir süre sonrada sormazdı zaten doğum yapacaksın.ne sen üzülürdün nede burda 2 gündür bu konuya odaklanmış okadar insan da sinir olmazdı ayrıca seni üzen yorumları okumak zorunda kalmazdın.ayrıca aaa adamın günahını aldık, kadının günahını aldık şeklinde sonradan pişman olacak tanımadığınız insanlar hakkında eleştiri yapmamak gerektiğini diğer arkadaşlara hatırlatırım kısacası karı koca arasına girilmez bu çok doğru

Son düzenleme:
Kızlar ya annnelerımız nenelerımız koylerde eskıden hem tarlaya gıdıp calısıyorlarmıs hem eve bakıyolarmıs hemde cocuk doguruyolarmıs onlar can degılmıydı ınsan degılmıydı yanı abartmayın ya hamıle dıye sankı yatalak muamelesı yapılıyo bız ne ara bu kadar hassaslastık kı :) sastım valla

Anneannem 10 tane çocuk doğurmuş, dedem gurbete gitmiş çalışmaya. Tek başına büyütmüş hepsini.
Bağ, bahçe, hayvan.. Teknoloji sıfır..
Daha ne denir ki..?

Bende şaşırdım doğrusu

Konu sahibi ile ilgisi yok bu kadar duyarlı bir toplum olduğumuz bilmek gözlerimi yaşarttı

Zira metrobüs denilen bi işkence aracı ile işe gidip gelen biriyim, orda ister hamile ol ister yaşlı istersen bir elinde değnekle ayakta durabilen bi engelli..

Kimsenin umrunda olmuyor, şimdi burda böyle duyarlı insanlar görünce ben nerede yaşıyorum acaba dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…