Doğumla ilgili çok özel bir konu

Bu durum özgüveninizi zedeliyorsa ve sizi mutsuz kılıyor ise bence doğumdan sonra bu ameliyatı olun , önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz, insanların düşüncelerini takmayın, herkes önce kendi kukusuna baksın 😅
Ben aynada kendini beğeniyorum. Bir de his kaybı yaşamaktan korkuyorum o ameliyatla ilgili. Başkalarının ne düşündüğünü önemsemekten ziyade "garipsenmek" beni ürkütüyor. Aaa bu da böyleymiş gibi. Ben farklıymışım gibi. Ama öyle bir durum olmayacak zaten muhtemelen. Kendimi rahatlatayım diye konu açtım ben de :)

Ben aynada kendini beğeniyorum. Bir de his kaybı yaşamaktan korkuyorum o ameliyatla ilgili. Başkalarının ne düşündüğünü önemsemekten ziyade "garipsenmek" beni ürkütüyor. Aaa bu da böyleymiş gibi. Ben farklıymışım gibi. Ama öyle bir durum olmayacak zaten muhtemelen. Kendimi rahatlatayım diye konu açtım ben de :)
Ya boşver önemli olan senin kendinden memnun olman , insanların fikrini düşünmeye kalkarsak ohhooo kimse kimseyi beğenmez, sağlığın yerinde ya en önemlisi o , kafana takmana bile değmez, mesela benim bir arkadaş var , doğumdan sonra sarkma yaşadığını söyledi, mutsuzdu, mesela onun ameliyat olması gerekiyor çünkü mutsuz, sizde böyle bir durum yok , kendinizle barışıksınız ne güzel, insanları takmayın...

barbie şeysi nasıl oluyor ilk defa duydum.
gerçi söylediğiniz ameliyatıda duymadım ama ben zaten kendi vajinamdan başkasınınkini görmedim. gereksiz takıntı yaptığınızı düşünüyorum. ayrıca kadın doğumcular envai çeşit görmüşlerdir ki zaten muaynede açıp incelemiyorlar örtünün altından ultrasonu yerleştireceği yere bakıyor o kadar zaten bacaklarınız açık kimseninkinin şekli barbie gibi falan görünmüyordur emin olun o pozisyonda.
bana daha enteresan gelen hiç muayne olmamış olmanız oldu. hamile kalmadan önce smear aldırmanız iyi olurdu.

Bana kimse saglik acidan gereksiz bir ameliyat yaptiramazda (saglik sorunlarim vardi o yüzden "yeter ki saglikli calissin" kafasindayim hep). Ama bence kendi gözünüzde fazla büyütüyorsunuz. Doktorunuz herhangi bir "anormal" durumu söylememisse ortada pek de bir sorun yok. Ama onunla da bu konuda rahat konusabilirsiniz. Arkadasinizin örgh midem kalkti tepkisi baba abarti geldi. Cinsel organ sonucta baska birsey degil

Bunu bir doktor olarak söylüyorum ki hiç kimsenin vulvasına bakıp bu ne değişik denmiyor. Denemez çünkü nasıl herkesin yüzü birbirinden farklıysa vulvalarımız da birbirinden farklı.
Ben doktor olsam barbie kukulu olmayanlari muayene etmem bxbxbxb😆 saka la ay bi de ciddiye alir iyice 😐 bacim kimin kukusu barbie mi ninja turtles mi kimsenin umurunda degil

Bana kimse saglik acidan gereksiz bir ameliyat yaptiramazda (saglik sorunlarim vardi o yüzden "yeter ki saglikli calissin" kafasindayim hep). Ama bence kendi gözünüzde fazla büyütüyorsunuz. Doktorunuz herhangi bir "anormal" durumu söylememisse ortada pek de bir sorun yok. Ama onunla da bu konuda rahat konusabilirsiniz. Arkadasinizin örgh midem kalkti tepkisi baba abarti geldi. Cinsel organ sonucta baska birsey degil
Belki çevremde bu konuyu konuşmaya çalıştığımda böyle tepkiler verilmeseydi de normal karşılansaydı böyle takmazdım. Hep böyle davranılınca kötü hissettim kendimi

Hiçbir şey anlamadım bana biraz açıklayabilecek var mı kimin ne olmuş da Barbieymiş kimin barbie değilmiş doğuma gidecekken şeyine mi takmış ben anlamadım

Belki çevremde bu konuyu konuşmaya çalıştığımda böyle tepkiler verilmeseydi de normal karşılansaydı böyle takmazdım. Hep böyle davranılınca kötü hissettim kendimi
Ay midem bulandi diyen densiz disinda abuk bi tepki aldiniz mi sasirma harici

Ay midem bulandi diyen densiz disinda abuk bi tepki aldiniz mi sasirma harici
Bir komşumuz bu konuyla ilgili "ama o da çok kötü ya sarkık olması falan" tarzı bir şey söylemişti. Geri kalanda hep şaşırma.

X