Doğumla ilgili çok özel bir konu

güzellik merakı şeyyy bölgesine kadar indi mi arkadaş haydi bunu da geçtim diğer kadınların bilmem nerelerine bakıp istatistik mi tutuyorsunuz
Evet estetik ve güzellik sektörü kadınları şeyine kadar kategorize edip sömürmeye ant içmiş. Sıra daha nerelerimize gelecek merakla beklemekteyim. Konuya gelecek olursak kuzenin iç çamaşırından çizgi şeklinde belli olan barbie gibi şey nedir hiç anlamadım iki normal doğum yaptım. Benimki değişikmiş, dudaklar yok gibiymiş ikincisinde doktor söyledi. Ama hiç ymrumda olmadı ki ilk doktorum, o kadar ebe hemşire ne düşündü hayat kısa geçin bunları

Hele yaşli 70-80 yaşinda dedeler :)
Ceşit ceşit rengarenk.
Her gitmemde yeni bir format görüyorum.

Doğumda o can havliyle ben de takmam zaten sanırım. Öncesinde kaç cm açıklık var bakmak için muayene ediyorlar ya o kafama takılmıştı :)
Perdeyi aralayıp bakarlar işte skskks
Şaka bir yana. Benim de barbie değil. Hatta tam sizin anlattığınız gibi. Hiç sorun olmadı doğumda. Kimse bir şey demedi. Kafaya takılacak bir şey değil çünkü. Normal bir yapı. Dert etmeyin.

Niye kötü hissedeceksin ki… kukumla ilgili fikrinizi totoma takacak değilim deyip çıkıp giderdin ne olacak

Labioplasti İhtiyacınız olup olmadığını bir jinekologa gidip öğrenebilirsiniz. Ben oldum. Ben oldum. Kolay bir ameliyat değil. 1 ay kanamam oldu.
Doğum sırasında kimse sizin vajinanızla ilgilenmez. Çocuğun doğması gibi daha önemli dertleri var.

Kadin dogumcu neler görüyordur seninki ne ki.

Bir gün annemlerde kaldım ve dişçiye ordan gittim. Diş fırçası yanıma almamistim. Marketten almaya fırçalamaya da vakit olmadı randevuya geç kalacaktım.
Doktora dedim kusura bakmayın fircalayamadim. Oo dedi biz neler görüyoruz bu ne ki dedi.

Yaşlısı genci neler neler görüyor onlar. Zaten emin ol bölümü okurken de foto olarak en az görüleni bile görmüşlerdir.

Sağlık açısından problem teşkil etmiyorsa hiç kafanıza takmayın. Herkesin kukusu aynı olmak zorunda değil. Lazeri de sırf bu yüzden ertelemeyin. Yaptırın rahatınıza bakın.

Dr gökçen erdoğan vajinal estetik çalışıyor. Olmadım ama yaptığı vulva ameliyatlarının fotoğraflarını paylaşıyor. Bakın beğenecek misiniz?

Model falan belirlersiniz

Kocamla hiç vulvamın şeklini konuşmadım, konuşmanız garip.
Konuşmanızı gerektirecek bir şekli yoktur belki. Zaten laf açıldı da konuşuldu yoksa direkt bir konuşma olmadı. Ameliyat işine de karşı çıkıyor

Sağlık açısından problem teşkil etmiyorsa hiç kafanıza takmayın. Herkesin kukusu aynı olmak zorunda değil. Lazeri de sırf bu yüzden ertelemeyin. Yaptırın rahatınıza bakın.
Teşekkürler. Benim bir şansım o herhalde. Çok kıllı biri değilim. Koltukaltı için gittim diğer vücut için kendim lazer cihazı aldım. Kuafördekiler kadar etkili değil tabii ki ama bende zaten az vardı daha da azalttı

Aynı durumda olduğunuz için beni en çok siz anlamışsınız :) teşekkür ederim
Ben evlenirken bakireydim ama benden kan gelmedi. Eşim ben bakirim bakire birini isterim diye düşünen biriydi ama hiç sorun etmedi bana inandı. Bu konularda iyidir sağolsun

Bakın sizinkiyle ilgili de yorum yapılmış ama dudaklar zaten sevilen bir şey değil olmaması daha şık görünüyor bu yüzden de takmıyorsunuz. İç dudakları büyük olan insanların durumu daha farklı ama. O yüzden doktorun ya da ebenin yorum yapması daha strese sokan bir şey.
Kuzeniminki de giydiği iç çamaşırı kaynaklıydı

Kiminin labiası ice donuk kimisi dışarı doğru olur, ikisi de normal, hatta innie outie falan diyorlar İngilizcede. Bence erkekler de hiç takmıyorlar. Böyle bir şey için estetik yaptırmak saçma, ameliyat bu, enfeksiyon riski, yara izi. Hiç gerek yok

Ay şimdi baktım tekrar kadınların %58i outie miş ve erkekler onu daha çok seviyormuş

Eşim sorun etmedi ama erkekler daha çok seviyor mu emin değilim.
Bir ara bu konuyu araştırırken birinin paylaşımını görmüştüm, her vulva şeklini ballandırarak anlatıp benimkine geldiğinde kötülemiş ve "bu tarza sahip olan kızlar önlemlerini alsınlar" tarzı bir şey söylemişti.
Sonrasında İngilizce olsun Türkçe olsun çok araştırdım. Genelde erkeklerin seviyoruz dediklerini gördüm ben de. Ama zaten evlenme olayını geçtiğim için onda sorun yok artık. Bu muayene kompleksini de geçtim mi benden rahatı olmayacak inşallah :) teşekkürler yorum için

Barbie bebek bir oyuncaktır, gerçek bir kadın değildir. Hatta Barbie bebeğin labiası da yok klitorusu da yok dümdüz bir şey. Normal olmayan o bence. Her kadınınki farklıdır ama ne kadar farklı olabilir ki? Siz hiç kadın doğum doktoruna gitmediniz mi? İsterseniz sorun yani normal mi diye, büyük ihtimalle normal diyeceklerdir. Bu ameliyatı sırf görüntü nedeniyle olmazdım, eğer iç çamaşırınıza sıkışıyorsa, pantalon giydiğinizde araya sıkışıp, oturup kalkarken veya yürürken fiziksel rahatsızlık veriyorsa o zaman olabilir. Yoksa kesinlikle kendinizle barışık olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Yorumunuz çok iyi geldi teşekkür ederim:)

Şu muayene işlerini bir atlatayım sorunsuz şekilde, daha da takmam artık zaten. Çünkü kendimi beğeniyorum aynada. Ve de o kısımlar olmasa zevk nasıl alınır bilmiyorum onlar giderse his kaybı yaşamaktan korkuyorum eşim de ameliyat olmamı istemiyor muhtemelen doğumla birlikte çok sıkıntıya girmezse olmayacağım hiçbir zaman

Teşekkür ederim iyi geldi duymak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…