Aile Planlaması Doğumkontrolle ilgilii lütfen bakarmısınızz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Peki 15 gün bu hapı kullanıp beraberlik olduğunu korunma mümkün mü yoksa 21 i tamamlamak mı gerekli?

Son adet tarihinin ilk gününe 1. gün dersen yaklaşık olarak 14. günde yumurtluyorsun. Eğer yumurtlamadan önce hap yumurtlamayı baskılarsa (ki doğum kontrol hapının görevi bu zaten) o zaman hamile kalmazsın. Eğer kullanmaya başlayacağın gün adetine yakınsa çoktan yumurtlamış olabilirsin.

Soruyu doğru mu anlamışım?

3 Aralık normal adet göreceğin günse bence şimdi ilk kutuya başla. Ara vermeden ikinciye devam et.

Ben de 3 aylık evliyim. Dediklerin hakkında bi fikrim yok çünkü vücuduma hormon almıyorum. Eşin korunsa olmaz mı? Neden hap? Kaç yaşındasınız bir de? Elbette beni ilgilendirmez ama sadece sormak istedim.
Yaşım 27. Korunmak için değil zaten adeti geciktirmek için kullanıcam düğüne denk gelirse kötü geçecek çok ağrılı oluyo

Son adet tarihinin ilk gününe 1. gün dersen yaklaşık olarak 14. günde yumurtluyorsun. Eğer yumurtlamadan önce hap yumurtlamayı baskılarsa (ki doğum kontrol hapının görevi bu zaten) o zaman hamile kalmazsın. Eğer kullanmaya başlayacağın gün adetine yakınsa çoktan yumurtlamış olabilirsin.

Soruyu doğru mu anlamışım?

3 Aralık normal adet göreceğin günse bence şimdi ilk kutuya başla. Ara vermeden ikinciye devam et.
Doğru 3ünde olucam 15 gün kullandığımda yumurtlama dönemine henüz girmemiş oluyorum teşekkür ederim gerçekten ilginz için

Yaşım 27. Korunmak için değil zaten adeti geciktirmek için kullanıcam düğüne denk gelirse kötü geçecek çok ağrılı oluyo

Aynı yaştayız. Sonradan sürekli sen mi korunacaksın bilmiyorum ama dediğim gibi aynı yaştayız. 2-3 yıl sonra bebek düşünüyoruz. Benim yaş ilk bebek için sınır gibi olduğu için hiçbir şekilde vücuduma dışarıdan hormon almıyorum. Çünkü bebek düşündüğümüz zaman ne zaman o ilaçların etkileri geri döner bilmiyorum çünkü. . Duygusal değişimler de yapıyor sanırım. Ama adet gecikmesi için kullanacakmışsın, sürekli kullanmak da senin elinde olan bir şey, sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Şimdiden mutluluklar :)

Aynı yaştayız. Sonradan sürekli sen mi korunacaksın bilmiyorum ama dediğim gibi aynı yaştayız. 2-3 yıl sonra bebek düşünüyoruz. Benim yaş ilk bebek için sınır gibi olduğu için hiçbir şekilde vücuduma dışarıdan hormon almıyorum. Çünkü bebek düşündüğümüz zaman ne zaman o ilaçların etkileri geri döner bilmiyorum çünkü. . Duygusal değişimler de yapıyor sanırım. Ama adet gecikmesi için kullanacakmışsın, sürekli kullanmak da senin elinde olan bir şey, sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Şimdiden mutluluklar :)
Bilemiyorum ona karar veremedik henüz biz de 2 yıl kadar bebiş düşünmüyruz spiral yöntemi var ama doğum yapmamışlara önermiyolar. Teşekkür ederimm :KK68:

Kızlar 6 aralık nikahım var ben 3 ünde adet olucam. Geciktirici kullanmak istemiyorum adet düzensizliği yapmaması için.
Bugün drla görüştüm korunmak için doğumkontrol hapına şimdi başlaman gerek dedi. Başlarsam yine adet görücem düğünde. Bende geciktiriciyle birlikte kullanamıcam için birinden vazgeçicem. D.kontrolün kutusunda 21 tane oluyo ya düğüne 15 gün kala başlasam düğünden 1 hafta sonra bıraksam olur mu adet olmamak için. Tam bilmiyorum dr a da bunu sormayı unuttum ya.
Ya bence hiç ilaç kullanma. Neler okuyoruz dogurganligi bile dusurebildigi oluyor bu ilaçların. Esin korunsun en temizi. Risk almaya gerek yok

Ya bence hiç ilaç kullanma. Neler okuyoruz dogurganligi bile dusurebildigi oluyor bu ilaçların. Esin korunsun en temizi. Risk almaya gerek yok

Nerden okuyorsunuz acaba bu saçma ve YANLIŞ şeyleri????
İnsanları neden yanlış yönlendiriyorsunuz?
Hangi bilimsel veriye dayanarak yazıyorsunuz bu yazdıklarınızı?

Söylediklerinizin vebali var biliyorsunuz değil mi?

Allah aşkına yapmayın yahu.

Nerden okuyorsunuz acaba bu saçma ve YANLIŞ şeyleri????
İnsanları neden yanlış yönlendiriyorsunuz?
Hangi bilimsel veriye dayanarak yazıyorsunuz bu yazdıklarınızı?

Söylediklerinizin vebali var biliyorsunuz değil mi?

Allah aşkına yapmayın yahu.
Vallahi nedense size güveniyorum kullanıcam da sonuçta tek kullanan ben değilim en azından 1 ay kullanıcam

evlendikten birkaç gün sonra gerdeğe girsen ne olur ki? ne bu acele?
yazık değil mi ilaçla ne diye düzenini bozuyorsun?

Olay gerdek değil ki bunu düşünmekte. Ağrılı, sancılı ve gerçekten yoğun kanamalı geçiyorsa gününün hiçe gitmesi var, o günün tadını çıkarmak dururken...
Kat kat gelinlikle tuvalete gitmesi var...
Benim için böyle en azından...
Ben de sizin gibi düşünüyordum ta ki başıma gelene kadar...

Kızlar 6 aralık nikahım var ben 3 ünde adet olucam. Geciktirici kullanmak istemiyorum adet düzensizliği yapmaması için.
Bugün drla görüştüm korunmak için doğumkontrol hapına şimdi başlaman gerek dedi. Başlarsam yine adet görücem düğünde. Bende geciktiriciyle birlikte kullanamıcam için birinden vazgeçicem. D.kontrolün kutusunda 21 tane oluyo ya düğüne 15 gün kala başlasam düğünden 1 hafta sonra bıraksam olur mu adet olmamak için. Tam bilmiyorum dr a da bunu sormayı unuttum ya.

Dkh için İlaç bittiğinde ara vermeden yeni kutuya devam edersen o ay adet olmazsın.

Korunmak için düşünmüyorsan 1 kerelik çok da etkilemiyor ben de dr onayıyla kullanmıştım düğünümde geciktirici

X