Aile Planlaması Doğumdan Sonra Cinsel Hayatınızda İsteksizliğiniz Oldu mu ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
Arka arkaya kaç tane konu açtım anladım ki prezervatif benim gibi birçok kadında vajinada kurumaya sebep oluyormuş.
Bugün doktora gittim vajinamda oluşan kurumadan bahsettim , cinsel isteksizliğimin de olduğunu söyledim . benim bu yaşadıklarım doğumdan sonra meydana geldi.

Doktora Hormon testi yapmasını istedim dedi ki = ( adet düzensizliğiz yoksa eğer hormonlarınızda da problem yoktur dedi ) Bu isteksizliğim için eşinizle ya da ailesiyle probleminiz var mı dedi ) Ben istemesem bana tahlil felan yapacağı yok . Bakalım sonuçlarda ne çıkacak ..

Gerçekten sinirlerim çok bozulur oldu , eşimle ve ailesiyle ya da başka nedenlerden doğan sorunlarım yok .. Sadece kendimi eskisine göre daha yorgun hissediyorum. Bu durumumu kafama çok takar oldum neden böyle oldum diye çok üzülüyorum .. Bilmiyorum aramızda benimle aynı durumumda olanlar vardır diye düşünüyorum

canım benim vajinal kurulugun oldugu için büyük ihtimalle cinsel isteksizliğin va r kaç ay oldu dogum yapalı? emziriyor musun hala?bazem emzirmekde kadını cinselliğe doyurur bu durumda cinsel isteği azaltabilir nilmısracım ayrıca bebekli hayat çok dolu olan bir hayat yorgunluk hat safhada oluyor ayarlamaları yapamayabilioyruz bunlardanda kaynaklanabilir canım bence sen biraz sakin ol zaman ile geçecektr bende de oldu dikişleirm çok fazla oldugu için mesela cinsel isteğim hiç olmadı aylarca allahdan eşim anlayışlıydı ama şimdi b u durum geçti seninde geçecektr emin ol

ayrıca vijinal kuruluk için kayganlaştırıcı kullanabilirisniz vazelin mesela gittiğin dr söyle sana bir östrojen içeren bir krem yazsın kegel egzersizlerinden faydalanabilirsin

doğumdan sonra 6 ay kadında isteksizlik oluyormuşki bendede oldu ama doğumlardan sonra vajinal kuruluk bende yaşıyorum

Sevgili Samba teşekkür ederim. hormon tahlilleri yaptırmıştım hepsi normal çıktı . Bu sefer ki doktorum daha ilgiliydi ( doğru doktora gitmek te çok çok önemli ) beni muayene etti biraz enfeksiyonum olduğunu söyledi bu da kuruluğa sebep oluyormuş. şu an fitil kullanıyorum. doğum yapalı 1,5 sene oldu ilişkide isteksizliğim ne yazık ki doğumdan sonra hep devam etti , aşırı yorgunluk - uykusuzluk - bulunduğumuz yerin bezdirici derecede sıcak olması beni mahvetti sinirlerimi bozdu , kendimi ne kadar makyaj yapıp güzel giyinsemde beğenemedim resmen kendimden soğudum . :çok üzgünüm: Ama bu kuruluk 3 - 4 aydır dveam ediyor onun öncesinde yoktu. Bakalım İnşallah düzelirim yeni yeni kendime geliyorum .. :Saruboceq:

inş durumun geçicidir ve düzelir...gerçekten insanın herşeyi değişio doğumdan sonra ama bende olmadııı kuruluk çok şükür ki..çok fazla kafana takma derim ben rahat ol düşünmemeye çalış...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…