Doğumdan 40 gün oldu kanamam bitmedi

mennesaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
4
2
21
Bugün 40 gün oldu doğum yapalı normal doğum yaptım 20 gün sonra kanamam bitti hiç olamdi ama 38. Günde tekarar birden kanamam oldu pet kualndim hayalda var öyle damla damlada değil ama aşırı çokta değil normal birde bu kanama başladığından beri lavoboda bile ağrı var vajinda ilişkiye girmek istemiyor eşim çok istiyor ama ben korkuyorum canım yanar diye 28 e yakın dikişim vardı bu arada lütfen cevap verirmsiniz ne yapmalıyım

Bugün 40 gün oldu doğum yapalı normal doğum yaptım 20 gün sonra kanamam bitti hiç olamdi ama 38. Günde tekarar birden kanamam oldu pet kualndim hayalda var öyle damla damlada değil ama aşırı çokta değil normal birde bu kanama başladığından beri lavoboda bile ağrı var vajinda ilişkiye girmek istemiyor eşim çok istiyor ama ben korkuyorum canım yanar diye 28 e yakın dikişim vardı bu arada lütfen cevap verirmsiniz ne yapmalıyım
Doğumdan sonra muayeneye gitmediniz mi? Bildiğim kadarıyla sezeryan de olsanız normalde doğum yapsanız 40 ımız çıktıktan sonra kadın doğuma muayeneye gidiliyor. Kanama durumu her kadında farklı olabiliyor

Benimde 35 gün oldu leke leke geliyordu ama dün yine çok geldi bu gün az geliyo fazla yürüyünce veya banyodan sonra artıyor biraz onu fark ettim normal bi durum 40 ı geçsede özür olarak devam edebilir

Benim 50 küsür gün sürmüştü. 60 a kadar normal diye biliyorum. Aşırı aşırı değilse ve yanma kaşıntı vs yoksa sorun olduğunu sanmam. İlişki konusunda da evet ben de korkuyordum çünkü uzun süre girmediğimiz için acıyacağını düşündüm. İlk bir iki defa hafif zorlandık ama kesinlikle korkulacak kadar değil. Zaten ilknden sonra bir rahatlama geliyor normale dönmeye başlıyorsun.

Benim 50 küsür gün sürmüştü. 60 a kadar normal diye biliyorum. Aşırı aşırı değilse ve yanma kaşıntı vs yoksa sorun olduğunu sanmam. İlişki konusunda da evet ben de korkuyordum çünkü uzun süre girmediğimiz için acıyacağını düşündüm. İlk bir iki defa hafif zorlandık ama kesinlikle korkulacak kadar değil. Zaten ilknden sonra bir rahatlama geliyor normale dönmeye başlıyorsun.
Kan rengi nasıldı. Benim her gün pet değiştiriyirum ve çok değişik iğrenç bir koku var kanda ilk defa böyle kokulu oldu değişik bir koku ve parça parça kanlar var renginde siyah gibi

Kan rengi nasıldı. Benim her gün pet değiştiriyirum ve çok değişik iğrenç bir koku var kanda ilk defa böyle kokulu oldu değişik bir koku ve parça parça kanlar var renginde siyah gibi
Kırmızı da oldu kahverengi de. Bazen tam bitti diyordum tekrar başlıyordu. 50 küsür gün sonra tam bitti yıkandım. Ama rahatsız ediyorsa sizi bir doktora görünün. Sağlık bu sonuçta ihmale gelmez

Öncelikle, yaşadığın bu durum doğum sonrası normal olabilecek bir süreçtir. Doğum sonrası kanama genellikle doğumdan sonra 6 hafta boyunca devam edebilir, bu süreçte aralıklı kanamalar görülebilir. Ancak 20 gün sonra kanamanın tamamen kesilmiş olması ve 38. gün tekrar başlamış olması dikkate değerdir.

Kanamanın tekrar başlaması ve lavaboda ağrı hissetmen normal olmayabilir ve mutlaka bir doktora danışmanı öneririm. Özellikle doğum sonrası dikişlerinizin olduğunu ve vajinal ağrı yaşadığınızı belirttiniz, bu durumda bir uzmanın değerlendirmesi önemlidir. Doktorunuzun muayenesi ve gerekli tetkiklerle durumun ne olduğunu anlamak önemlidir.

Eşinizin isteklerine karşılık vermek zorunda değilsiniz ve kendi rahatlığınız ve sağlığınız her şeyden önce gelir. Eğer ilişkiye girmekte korku yaşıyorsanız, bu konuda eşinizle açık ve anlayışlı bir şekilde konuşmanız önemlidir. Onun da sizin sağlığınızı önemsediğini anlamasını sağlamalısınız.

X