dogumda esnası

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
7
43
ya bişe merak ediyom sancılar oluyoya dogum esnasında sancılar durunca bebek kımıldıyomu yada dogum basladıgından bitene kadar bebek hareketlimi

2 tane normal yaptım bebek hareketi hissetmedim doğum esnasında.
sadece sancı var. son aşamada başından tutup çekiyorlar.o kısmı çok güzel oluyor doğumun.

yanlış biliniyor aslında en zor görünen yanı enn güzel kısmı.
sadece sancı çekme aşamasından korkun. Onu da hep çekiyoruz adet günlerimizde.tabi daha zor ama unutmayın ki beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldıra.s

hayırlısıyla rabbim bizi kurtarsa bazen cok belim agrıyo midem yanıyo günler gecsin diyorum az bişe kendimi iyi hissedince dogumdan korkuyorum günler gecmesin diyorum

çok kararsızım ya bi yanım sezeryan bi yanım normal dogum diyo hayırlısı diyorum bende

yok şirincim sen asla normal doğumdan başka bir doğum şekli düşünme.
sezaryen anormaldir aslında.
korkma şakkadanak doğurursun sonra da benim gibi havanı atarsın.
artık normal doğurmayı becerenler azınlıktayız çünkia.s
ama dünyanın en muhteşem duygusu

canım sezeryanda 7 kat biyolojik katman kesiliyor bir de deri 8 kat kesiliyor.
korkunç bişey.
epiduralli de olsa karpuz gibi göbeğin kalıyor.zayıflasan daha kötü oluyor.çünkü göbek gene aynı karpuz kadar kalıyo

köyde normal doğurmayı senin tabirinle beceren o kadar çok kadın varki!!!!!hemde arka arkaya...

köylü kadını kadar olamıyoruz diyemiyorsun dalülülülülülü
becerememişsin işte anacım.
tırsmışsın kabul et. karnını yardırıp aldırmışsın
bırak kızı kandırmaya çalışma.
senin gibi sezeryan olsun istiyorsun ama bende varım burda

benim 2-3 tane dikişim olmuştu o kadar.
en kötü tarafını söylüyorum: doğumdansonraki lohusalık yani dikişlerin iyileşme aşamasında batıyor biraz iyileşene kadar ama o kadar zor bir durum değil.
vajina da bozulma olmadı bilmiyorum zayıf oldukları içinmi.
ikiside 3 kiloydu ortalamaydı yani.
zaten iri bebek olursa seni uyarıp sezeryana alırlar.daha hamileyken anlaşılıyor iri olduğu

herşeyi doktora bıraktım artık normal derse normal sezeryan derse sezeryan bide almanyadan bi yag aldım ben özel makat için dogumda esnesin kesme veya yırtık olmasın diye ama oraya masaj yapmak cok garip yaa

ben zaten şu an türkiyedeyim ve bebegimin dogum esnasında oksijen alamamasından falan cok korkuyorum kac gramdan sonra sezeryan diyo doktorlar

saolasın benimde tanıdıgım 2 kişi bu sebepten dolayı özürlü artık Allah hakkımızda ne hayırlısını verirse

arkadaşım iki doğum sonundada anne olunuyor.bence anne olmak dünyanın en muhteşem duygusu.iki çocuk doğurmuşsunuz.3. ye hamile kalıp 4 kilonun üstünde çocunuz olup sezeryan olmayacağınızı nerden biliyorsunuz.herkes bir şeekilde doğum yapıyor.bence anne olanızla gurur duyun nasıl doğum yaptığınızla değil....herşey insanlar için.ve doğum sırasında çocuk hareketleniyor tabi.ama bunu hissetmene imkan yok arkadaşım.çünkü sancıya odaklanıyorsun.allah yardımcın olsun.ben nasıl doğum yapacağım konusunu dr.a bıraktım.sancı çektim ama çocuğum 4.5 kilo olduğu için sezeryan oldum.ayrıca 50 kiloyla hamile kaldım 78 le doğum yaptım.ve şuan yine 50 kiloyum.göbeğim falanda yok.Allah yardımcın olsun.zamanı gelince elbet bişekilde doğumun olur.dr.na bırak işi...

merhaba bende 36 haftalık hamileyim ve hala karasızım ama sezaryen derse epidural sezaryen istiyorum normal anestezi istemiyorum:1no2: benim merak ettiğim amelyat olurken uyanık olmak nasıl bir duygu :uhm::uhm:

normal doğumda sancıya odaklanmamak için bişey yapılabilinirmi?bi fikri olan varmı ? kimi anneler çok acı çekerken kimileri hapşırır gibi doğuruyor bunun sebebi acı eşeğimi yoksa bi tekniği varmı?

liley canım sen lohusalık bittikten ne kadar süre sonra adet oldun tekrar

1.cide 5 ay sonra
ikinci çocuğumda daha da erken oldum herhalde 3 ay sonra ama emzirme süresi ve sıklığı önemli bu konuda.
benim ikinci bebek 3 aydan sonra emmek istemedi. emzirmeyince daha çabuk adet olunuyor canım.

normal doğumda sancıya odaklanmamak için bişey yapılabilinirmi?bi fikri olan varmı ? kimi anneler çok acı çekerken kimileri hapşırır gibi doğuruyor bunun sebebi acı eşeğimi yoksa bi tekniği varmı?

herkesin ağrı eşiği ayrıymış. yani ağrı eşiğiniz düşükse en ufak sancıda ayılıp bayılıyorsunuz.
ama ağrı eşiğiniz yüksekse hafif sancıları duymuyorsunuz bile diyorlar.
biz eskiden buna metanetli veya dayanıklı derdik:roflol:

canım çok güzel demişsin ben hep hapşırır gibi doğuruyorum o yüzden herkese tavsiye ediyorum.
öyle çok zorlansam böyle normal normal demem belki

peki canım sık yürüyüş yaparmıydın yada düzenli spor egzersiz falan..Yürümekte normal doğmu bayaa bi kolaylaştırıyo diyolar ama ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…