dogumda esnası

peki canım sık yürüyüş yaparmıydın yada düzenli spor egzersiz falan..Yürümekte normal doğmu bayaa bi kolaylaştırıyo diyolar ama ??

canım yürüyüş iyiymiş. ben pek düzenli yapmadım ama son ana kadar hareketliydim hep kendi işimi kendi alışverişimi kendim yapardım.
hareketli olmak iyi bence.

birde kegel egzersizi yapardım aklıma geldikçe.(vajen bölge kaslarını sıkıp bırakmak) bunu tavsiye ederim.
birde oturup dizlerini bükerek karnına doğru çekiyorsun.
dizlerinin kendi kuvvetiyle kapamaya çalışırken iki elinle iki dizini tutup kapamaya çalışıyorsun aynı anda.bu da güçlendirici bir hareket
ilk hamileliğimde bunları sık sık yaptım.
ama ikincisinde hiçbişey yapmadım.iyiki de yapmamşışm.
hastaneye yetişemezdim herhalde evde doğuruverirdim:roflol:

Bende bebek hareketlerini hissetmedim doğum anında. :Hatta başının çıkışınıda hissetmedim ama vücudunu hissettim tabi. Çok ilginç ve dünyanın bence tek büyüleyici olayı.

Normal doğum yaptım asla pişman değilim bir kere daha yapabilirim hatta. Önemli olan kendi içinde buna karar vermen. İnsanların söylediklerini sakın duyma. Epidural bile yaptırmadan çok rahat bir doğum atlattım. Evet doğum öncesi sancıların oluyor ama bu dayanamayacağım bir sancı değil asla. Doğum esnasında ise hiç bir acı, ağrı inan hiç bir şey hissetmiyorsun. Zaten hani derler ya bebeğini kucağına aldığında bütün herşeyi unutuyorsun aynen öyle. Bırak kucağına almayı onu ilk gördüğünde bu benim mi diyorsun. Ama sezeryan ile doğum yaptığında bebeğinin o güzel dakikalarını yaşayamıyorsun canım.

Ben 8 aylık hamileyken doktorumun kordon dolanması var bahanesi ile sezeryan yapacak diye doktor değiştirdim canım. Ve sana şunu söyleyim kordon dolanması yoktu. İyiki doktor değiştirmişim iyiki epiduralsiz doğum yapmışım...

evet en güzeli normal doğum zorda kalmadıkça sezeryan yapmayın bence ben ikisinide yaşadım normal doğumun avantajlarıda var tabiiben ikinciyi sezeryan yaptım göbek fırkadı hiç bir önlemini alamadım amaliyatlıdım artı normal doğum senin ve bebegin için daha saglıklı canım normal dogumu önerrim karşında iki tecrübeyi yaşamış bir örnek var dogurdun mu bilmiyorum fakat sen bilirsin acıların hepsi unutuluyor asıl iş bebek bakmak bana hak vericeksin güzelim Allah kurtarsın güzel anne aramıza hoş gedin sakın korkma sonu çok gzel bir bebiş

X