Doğumda Epidural mi yoksa genel anestezi ile doğum mu?

Arzuuu34

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
810
935
37
Herkese merhaba,
Daha önce doğum yapmış arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum 🙏🏻Nasipse kasım sonu, aralık başı gibi doğum yapacağım. Rahim ve kalça yapım dar olduğu için bir kaç doktor sezeryan doğum yapmamı söyledi. Zaten panik atağım olduğu için normal doğumu bende hiç düşünememiştim. Normalde kan verdiğimde bile tansiyonum ciddi düşüyor ve bir kaç kez nabzımı bile bulmakta zorlanmıslar. Bayılıyorum :KK43: Epidural doğum mu yoksa tamamen mi uyutulmak mı mantıklı bilemiyorum. Kimileri epidural sonrası ciddi bel ağrıları yaşıyorsun zaten senin panik atağım var diyor kimileri narkoz alırsan uyanman bebekle ilk teması kurman zor olur vs diyor… Bu konuda tecrübeli annelerin görüşlerini almak istiyorum 🙏🏻 Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Ben spinal anestezi almistim cok rahat gecti. Basimda hem anestezi doktoru hem hemsirem cok ilgilendiler. Herhangi bir sedasyona gerek olmadi.

Herkese merhaba,
Daha önce doğum yapmış arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum 🙏🏻Nasipse kasım sonu, aralık başı gibi doğum yapacağım. Rahim ve kalça yapım dar olduğu için bir kaç doktor sezeryan doğum yapmamı söyledi. Zaten panik atağım olduğu için normal doğumu bende hiç düşünememiştim. Normalde kan verdiğimde bile tansiyonum ciddi düşüyor ve bir kaç kez nabzımı bile bulmakta zorlanmıslar. Bayılıyorum :KK43: Epidural doğum mu yoksa tamamen mi uyutulmak mı mantıklı bilemiyorum. Kimileri epidural sonrası ciddi bel ağrıları yaşıyorsun zaten senin panik atağım var diyor kimileri narkoz alırsan uyanman bebekle ilk teması kurman zor olur vs diyor… Bu konuda tecrübeli annelerin görüşlerini almak istiyorum 🙏🏻 Şimdiden herkese teşekkür ederim.
ben iki türlü doğumu deneyimlemiş biri olarak kendi tecrübem dahilinde kesin olarak şunu söyleyebilirim genel anestezi daha iyi sizde olduğu gibi bende de panik atak var ve epiduralde her şeye hakimsiniz kesiler konuşmalar vb. ben taşikardi geçirmiştim hiç bir ilaç fayda etmemişti ama genel anestezide zaten odaya neredeyse tam ayılmış şekilde çıkıyorsunuz bebeğinizin sesini kokusunu sıcaklığını duyunca o kadar çabuk toparlanıyorsunuz ki inanamazsınız 😊 şu an 3. bebeğime hamileyim bir aksilik olmazsa yine genel anestezi olacağım şunuda söylemek isterim her bünye birbirinden farklıdır bende genel anestezi iyi sonuç verirken başka birinde epidural aynı etkiyi gösterir birazcık kendinizi tanıyacaksınız ve dr unuzla her şeyi açık konuşacaksınız ki süreciniz güzel geçsin 😊

2 sezaryenim var ikisi de spinal anestezi. Yani doğumda uyanıktım. Sizin tercihlerinize göre değişir ben ilkinde normal doğum diye başladım 7 saat suni sancı aldım ilerleme olmayınca apar topar sezaryen oldu o yüzden o kadar beklemişken uyanık olmak ve çocuğumu doğar doğmaz görmek istedim anestezi etkisinde olmak istemedim ilk ben göreyim istedim normal doğum gibi. Ben spinal anestezi diyorum iyice araştırın siz de tercihlerinizi önceliklerinizi.

Geneli deneyimlemedim ama spinal oldum. Bel ağrım normal zamanda değil ama hafif eğilip bi iş yaparken bir süre ağrım oldu ama öyle aman aman bişey değildi.

Bu arada bende korkan panikleyen bi insanim damarım bulunmaz kan veremem damar yolu açamazlar. Hatta doktoruma söylemiştim ameliyathanede anestezistler açmıştı damar yolumu. Onlarda sakinleştiriyor konuşuyorlar sürekli

Geneli de spinali de deneyimledim.
İkisinde de sorun yaşamadım.
Bel ağrım falan olmadı.
Spinalde bebek çıktıktan sonra bir daralma bunalma hissi yaşadım ve uyutulmak istedim.
O da tamamen psikolojikti.

Hayırlı doğumlar dilerim, sağlıkla alın kucağınıza.

Herkese merhaba,
Sağlık bakanlığına göre siz de eksik bir kadın, kötü bir annesiniz. Aramıza hoş geldiniz akssjdkdj

İkisini de yaşadım. İlkinde genel anestezi oldum. Hiç uyanmak istemedim. Konuştuklarımı duymuyorlardı. Uyuycam bebeği götürün diyordum.
İkincide spinal oldum. Benim de anksiyetem var ama kötü şeyler hiç aklıma gelmedi. Güle oynaya aldım bebeğimi kucağıma. Baş ağrısı bel ağrısı hiç yaşamadım.
Hakkınızda hayırlısı olsun. Hayırlısıyla alın kucağınıza.

Herkese merhaba,
Ben epidural den genel anesteziye döndüm ameliyathane de çünkü tansiyonum yükseldi onlar hazırlarken bebeği zaten siz uyanana kadar odaya getirmiyorlar siz uyandiktan sonra odaya getiriyorlar temasiniz o zaman oluyor ve kızım aşırı anneci 😁

Ben epidural anestezi ile doğum yaptım. İlk başta ameliyathaneye girince biraz korku oldu ama doktorum çok sakinleştirdi sağolsun. Sonrasında zaten bir şey görmüyoruz baskıları hissediyorsunuz yada bir şey sürülünce onun hissi var ama ağrı yok. Sonrasında da elime epiduralin tuşu verildi ağrı oldukça bas dediler hiç ağrı çekmedim çok memnun kaldım. İlk başta epidural yapılırken sakin kalabilirseniz ki öyle aman aman bir acısı yok çok rahat. Tavsiye ederim ben.

X