doğuma az kalan kızlar bi bakın

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
kızlar bugün 38. haftaya girdim.2 hafta önce rendevumda doktor plesentanda hafif kireçlenmeler başlamış ama normal korkma dedi.bebemin gelişimi öndeydi ama 35. haftalardan sonra durdu.ve doktor bana temmuz 9 da rendevu verdi.neredyse 1 ay sonrasına ...halbuki bu haftalarda her ay görmesi gerekmezmi.çatımıda ozaman ölçcek.sinir oldum..bana hem kireçlenme var suyun biraz azalmış. bebeğin gelişimi yavaşlamış diyorçbide demezmi git 3 4 hafta sonra gel.bekleyemicem insan en azından ndtye alır..yarın arayıp 9 temmuzdan önce muayene olmak istiyorum desem bişiy dermi acaba.tedirginim ve daha 2 haftaya yakın zaman var yaaa...burda bir arkadaşın bebeği bu şikayetler yüzünden 39 haftalıkken karnunda ölmüş..insan korkuyor..arasammı doktoru..:gitme:

Senı tedırgın etmıs canım bence gene bı ara derım ısını sansa bırakma ne olcagı bellımı olur bak az kalmıs dogumuna rabbım hayırla kucagına almayı nasıp etsınn

canım son haftalarda her hafta kontrol olması gerekiyor evet ama bazı doktorlar yapmıyorlar.istersen ara doktorunu gelmek istiyorum kontrol edelim de.hem bebişini görünce için rahatlar

bencede son aylarda ıkı haftada bır yapması lazım ve kıreclenme onemlı cunku bebegın yasamı kordaonla saglanıyor koparsa bebek ne olur madem korkuttu o zaman daha sık takıp etsın psıkolojıde onemlı

canım plesantayla kordon aynı şey değil sadece plesantadan dolayı bebeğin kilo almaz korkacak bişey değil yani

insan tedirgin oluyor.yüzdük kuyruğuna geldik korkular artıyor..yarın arıcam doktorumu muayene etsin.rahatlarım ..inanın 2 haftadır korkudan gözüme uyku girmiyor...

canım benim hamileliğin son zamanlarında herkesin plesantası kireçlenir. bu olağan bir şey. eğer erken dönemlerde bu durum yaşanırsa (plesantanın erken yaşlanması) ozaman sorun teşkil ediyormuş. Hatta geçen hafta ben 36. hafta muayeneme gittim . dr. banada söyledi. "Plesanta kireçlenmeye başlamış" dedi. ama ben artık herhafta kontrole gidiyorum. her gittiğimde, hem ultrasonla bakıyor hemde nst'ye bağlanıyorum, bebek sıkıntıda mı, rahat mı, kasılmalarım ne alemde diye.seni herhafta çağırmaması garip geldi, ama vardır bir bildiği herhalde?

38 den sonra her hafta görmesi lazım, doktorunuzun(her ne kadar gelmemesi gereksede) dalgınlığına gelmiş olabilir. bence hemen gidin muayene etsin sizi. en azından içiniz rahat olur hamilesiniz sonuçta. eğer kireçlenme ilerlemişse sezeryana bile alabilir belki. mutlaka gidin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…