Dogum yapan Temmuz Anni$Leriii

Kızlar ben de 66 gittim geldigimde 61.5 idim.Bebiş dogumdan 2 hafta once 2.700 du dogumda 3.300 gr boyu 50 cm geldi.
Normal dogum için kesinlikle hasta bezi lazım alın cok komik gorunuyosunuz ama:roflol:
Bi de evde yatak için serilen hazır bezlerden aldım o da cok ii oldu.
Emzirme sutyeni de en az 3 tane alın sutten devamlı değiştirmek gerekiyo normal sutyen de cok kullanıssız.
Onden dugmeli seyler alın rahat ediyonus.
Gobek ilk dogumdan cıktıgım gun cok kotuydu bıngır bıngır diyodu yavas yavas toplandı ama korse alıcam kesinlikle
Bebişin uzerini ortmek için 2-3 penye battaniyesi olsun.
Bide ben prima yenidoganı daha cok begendim molpede gore daha yumusak

ben izmir özel kent hast. de dogum yaptım.Çok memnun kaldım.astanede hersey yolunda gitti.bebek 3810.gr 51cm.dogdu.dünyanın en guzel duygusu.epidural sezeryan oldu.içimden çıktığını görmeme rağmen haala inanamıyorumon benim doğurduğuma.sezeryanla ilgili bir sıkıntı yaşamadım şükür.ama bebek gece nerdeyse hic uyumadı.iki gece yattım hastanede 2 refakatcimde dayanamadı pes ettiler.ama allah sabrını veriyo demekki ben ameliyatlı olmama rağmen dayandım.ama gercekten zormuşdevamlı meme istiyo.lasinoh krem iyi geliyo tavsiye ederim.nerdeyse devamlı emiyo.o yüzden pek kimsenin faydası olmuyo yani bebeğe kendiniz bakıyosunuz.simdi uyudu kaldı da bende interneti actım.
bi de evdekilere cok gıcık oluyosunuz herkes bişey söylüyo,sütün yetmiyo demekki,acaba cocuk obez mi?kesin hasta bu cocuk,sunu yapalım bunu yapalım,biliyosunuz herkes uzman cocuk bakımında.benim de moralim bozuluyotabi.neyse doktora gittik topuk kanı icin doktor herşey normal dedi.yani doganlar bol ol emerlermiş,emmeyen bebekten korkun dedi de rahatladım.

hastanede lazım olanlar:
hasta bezi(ilk dogumdan cıkınca cok kanama olyo,benim hastanede verdiler ama devlet hastanelerinde vermezler heralde),ayrıca orkid, önden dugmeli gecelik,
bebge bol eldiven,bol alttan cıtcıtlı body,bebek bezi,ıslak mendil(yeni doganlar icin)hemsireler evde kaynamıs ılıtılmış su kullanın diyolar ama o bana dah zor geliyo.,battaniye,bol eldiven(agzıyla cok oynuyo cok batıyo)
baska da bisey aklıma gelmiyo işte,bu gece kesin yine uyumuycak babasıyla ayaktayız,eve geldikten sonra ben devamlı aglıyodum zaten,biraz moral bozuluyo tabi ilk bebek,nası bakcam falan herseyden kaygılandım ama gitgide adapte oluyorum.....

optum hepinizi

aşkitocum çok sağol bu konu için çok iyi olmuş ..................................................................................yaşayanlardan bilgi edinmek çok iyi oluyor.

Canım benim ben sadece ilk gün kalkarken yardım aldım sonrasında kendim hallettim her işimi. Hiç merak etme bi kaç gün içinde daha da iyi hissedeceksin kendini sonra hiç biri aklına bile gelmicek....

kızlar cumaya kadar cabuk tutun elinizi bakiiim
yoksa sıradaki ben olacagım haaaa ona göre
jeyyar jeyyar jeyyar

ay gamzee resimdeki senin bebisin miiicoksekeriremsucoksekeriremsu coooook tatli masallahh kara kara ayy yerim ben onuuuu

doğum yapan anneler ben bişey daha sormak istiyorum.bebeğe kaç kat giydiriyosunuz?malum havalar çok sıcak buna rağmen iç zıbın giydiriliyomu yoksa sadece çıtçıtlı bady ve üzerine bi kat dahamı giydiriyosunuz.şimdiden teşekkürler.

Canim Valla Ben Sadece Citcitli Giydiriyorum
Yikadiktan Sonra Alttan Bi Eşofman Giydiriyorum 2-3 Saat Sonra Cikariyorum Sapka Eldiven Bile Yikanmadan Yikanmaya Takiyorum Canim Yaniyo Evler Zaten
Ince Bi Tülbent örtüyorum Yatarken üstüne O Kadar

Genciza ben corabını tulumunu giydriyorum terlememesine dikkat ediyorum ama iç zıbın giydirmiyorum daha cok kucuk oldugu için usutur diye korkuyorum bide eldiven bence cok lazım cunku yuzunu tırmalıyor

gamzecim maşallah bebişine çoook tatlıymış....buralar çok sıcak zaten 2 gece ateşlendi bizim kuzu ben de kısa kollu tulum giydiriyorum üzerine ince bir tül atıyorum uyurken eldiven sart kesinlikle yüzünü yoluyor çıkarınca...

cnm niye ateşlendi kızın şu anda nasıl zeynep ?

Ohh ohh ohh doğumlar yapılmış,bebek bakımı muhabbetine geçilmiş.
Maşallah kızlar.Darısı sıradakilere olsun.Sonrada bize :)

ay ay ayy tecrübeli temmuz anneleri bilgi paylaşımına da başlamış... ben de istiyorum yaaaaaaaaa.... :dilcikar: :dilcikar: :dilcikar:

Maşallah ben yokken birçok hamişler doğum yapmış...Allah bebeklerinizi analı babalı sağlıcakla büyütsün...Uzun zamandır olmadığım için yazılarınızı tek tek merakla okudum...ve de duygulandım...Darısı bizlere artık

kızlar uzmanlar bebegin ellerini 1 haftadan sonra eldiven icine gizlemeyin diyor..
ilk kesfettikleri yer elleriymis cunku..
onun yerine tirnaklarini kesin diyorlar.. sırnaşık şey sırnaşık şey

gerci simdiden bunu soylemek kolay, anne olunca ben yapabilecek miyim bakalim
:dance: :dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…