Dogum yapan Temmuz Anni$Leriii

kızlarrrrr yardım edin lütfemnnnn.iki gündür çok fena ağrım var.bel ağrısı ve karnımın altında sanki adet olucakmışım gibi.ve gece bile uyuyamıyorum.böylemi başlıyo doğum sancıları.annem kaç dakkada bi geliyo dedi bende hiç gitmiyoki dedim.ama oradaki kemikler sanki ayrılıyo yerinden basamıyom üstüne.çok zorlanıyorum.bi şey söyleyin nolur yaa.yarında kontrolüm var nts+çatı

kızlarrrrr yardım edin lütfemnnnn.iki gündür çok fena ağrım var.bel ağrısı ve karnımın altında sanki adet olucakmışım gibi.ve gece bile uyuyamıyorum.böylemi başlıyo doğum sancıları.annem kaç dakkada bi geliyo dedi bende hiç gitmiyoki dedim.ama oradaki kemikler sanki ayrılıyo yerinden basamıyom üstüne.çok zorlanıyorum.bi şey söyleyin nolur yaa.yarında kontrolüm var nts+çatı

CANIM O AĞRILAR BENDE ÇOKTANDIR VAR HATTA 1 AYDIR HALADA DEVAM EDİYO BEBEK YERLEŞİYOMUŞ FALAN DEDİLER
GERÇEKTEN ÇOK FECİ Bİ ACI SANKİ KEMİKLERİM BİRBİRİNDEN AYRILIYO HATTA ÇATIR ÇATIR SES GELİYOO
AMA HALA Bİ TIK YOKKKkafamçokkarıştı

çiğdemcimmm benimm bel ağrımm olmadıı hiççç...
ama kasıklarımaa doğru inen inanılmaz bi ağrım vardıı zaten kanamam olunca hemen hastaneye gittik

canı eğer gerçekten hiç gitmiyorsa ,araları çok sıksa doğum sancıları olabilir...
herkesin doğumu farklı olabilir ama benim önceden hiç ağrım sancım olmamıştı,biliyorsunuz hastanede başladı ve çok sıktı..nefes alamıyordum resmen

bi doktora gorun istiyorsan cigdemcim cunku herkesin dogum sancilari degisik olabiliyor
bazilarindan hic sanci cekmeden oluyor bazilarindan belinde karninda adet sancisi gibi yani
sen gene bi gorun

şimdi daha iyiyim canlarım sağolun.gene oturup kalkmakta zorlanıyorum ama.yarın zaten kontrolüm var.bebişin hareketleri gayet güzel onun için gitmiyorum.şimdi deli gibi eve yemek yapıyorum bi kaç çeşit.ne olur ne olmaz.evde yemeğim olsun adamım aç kalmasınn.oyyyy.annemde tetikte istanbuldan gelicek.ama kızlar en geç 1-2 güne doğururum ben dimedi dimeyin.

şimdi daha iyiyim canlarım sağolun.gene oturup kalkmakta zorlanıyorum ama.yarın zaten kontrolüm var.bebişin hareketleri gayet güzel onun için gitmiyorum.şimdi deli gibi eve yemek yapıyorum bi kaç çeşit.ne olur ne olmaz.evde yemeğim olsun adamım aç kalmasınn.oyyyy.annemde tetikte istanbuldan gelicek.ama kızlar en geç 1-2 güne doğururum ben dimedi dimeyin.

inşallah canım benimde senin dediğin gibi dün gece çok ağrım vardı ama şuan iyiyim.....................

agrılar bendede var ama belimden karnıma vuruyor o sırada karnım taş gibi oluyor bebek karnımdan çıkacak gibi şişiriyor anlamadım:çok üzgünüm:.saat olarak düzensiz o yüzden önemsemiyorum

cnm valla allah bozmasın ben perişanım uyku muyku yok bizde biran önce düzene girer işallah

Ya Adasu? Anam cok değil mi yaa 125 Allah allaah maasallah bebişine gerci biz tahmini 50-60 içiyoz ama 2-2.5 saate bi emmek istiyoz her bebeğin huyu baska walla :)
Bu arada bi gece cok rahat uyuduk acaba sab simplex iyi mi geldiki bide elma yagı surmustum karnına ayagına o da olabilr belki bakalım bu gece ne olacak sen ne yaptın iyi geldi mi?
U2 dogru 40 gun sonunda tas toplayıp suyuna katılıyomus ben de tam bilmiyom da nasıl olsa benimki sizden once yaptıgımızda yazarım ayrıntıyı he bide biz yarı kırkında tuzla balı karıstırıp surup yıkadık olusumu kokmasın diye :)
Hafsaa ah Hafsaa Ah..Biberonla değil kaşıkla vericektin hayatım doktorlar biberonu onermiyo anne sutune sen kasıkla devam et bırak biberonu memeye de bian once gec cok acıkınca alacaktır nası olsa

kızlar size birsey soracagım ya..
benim oğlan meme emiyor, ama uyuyor hemen memede
süt olmasına ragmen doya doya içmiyor..
bende sagıp biberonla veriyorum bazen
sütüm olmadıgındada mama veriyorum
ama memeden asla vazgecmiyor, tek sorun memede uyuması
sizde de oluyor mu???
kasıkla da ver ver bitmez..

kızlar şu süt olayı herkesin kafasını karıştırmış :))
herkesin bebeginin ihtiyacı farklıdır o yuzden kendinizi bebeklerinize göre ayarlayın bence..
hastanede bana 30 cc mamayla baslayın dediler..
simdi genelde emziriyorum..ama gögüsler yara oldu ve genelde uyuyor memede
ozaman sagıyorum sütümü 40-50-60 ne cıkarsa veriyorum..ama 60 dan fazla vermiyorum..kusuyor cok..
2 saatte bir acıkıyor
eger sütüm olmazsa da 45 cc mama hazırlıyorum..mamayı günde en fazla 2 sefer veriyorum, vermedigim de oluyor..

oooff amma yazdım, usta olduk usta :)))

Ya Adasu? Anam cok değil mi yaa 125 Allah allaah maasallah bebişine gerci biz tahmini 50-60 içiyoz ama 2-2.5 saate bi emmek istiyoz her bebeğin huyu baska walla :)
Bu arada bi gece cok rahat uyuduk acaba sab simplex iyi mi geldiki bide elma yagı surmustum karnına ayagına o da olabilr belki bakalım bu gece ne olacak sen ne yaptın iyi geldi mi?
U2 dogru 40 gun sonunda tas toplayıp suyuna katılıyomus ben de tam bilmiyom da nasıl olsa benimki sizden once yaptıgımızda yazarım ayrıntıyı he bide biz yarı kırkında tuzla balı karıstırıp surup yıkadık olusumu kokmasın diye :)
Hafsaa ah Hafsaa Ah..Biberonla değil kaşıkla vericektin hayatım doktorlar biberonu onermiyo anne sutune sen kasıkla devam et bırak biberonu memeye de bian once gec cok acıkınca alacaktır nası olsa

canım benim ki bayılana kadar tıka pasa iciyor icmeyince aglıyor durmuyor alışkanlık yaptı iyice doyucak doymazsa mümkünü yok durmuyor yaa gaz sorunumuz cok fena damlada işe yaramadı canım yaa sen nasıl kulanıyorsun sütten öncemi sonra mı kac damla biz cok gazlıyız karnı şiş kızımın sürekli durduk yere aglayıp duruyor bende bebe yagıyla karnına masaj yapıyorum sonra ayaklarını karnına cekip bastırıyorum biraz cıkarıyor ama yetmiyor cözüm bulmam lazım biran önce

canım benim ki bayılana kadar tıka pasa iciyor icmeyince aglıyor durmuyor alışkanlık yaptı iyice doyucak doymazsa mümkünü yok durmuyor yaa gaz sorunumuz cok fena damlada işe yaramadı canım yaa sen nasıl kulanıyorsun sütten öncemi sonra mı kac damla biz cok gazlıyız karnı şiş kızımın sürekli durduk yere aglayıp duruyor bende bebe yagıyla karnına masaj yapıyorum sonra ayaklarını karnına cekip bastırıyorum biraz cıkarıyor ama yetmiyor cözüm bulmam lazım biran önce
,

arzucum ben my licon diye bir damla kullanıyorum
yurt dışından getirttim ama sanırım turkiyedede var ve mucize bir ilac..
emmeden once yanağının kenarından 0.3 ml miktarında agzına damlatıyorsun sonrada emziriyorsun...
istersen bir araştır..
bir tavsiyemde biberondaki mamasının hepsini bir anda icirme..50 lik emsin sonra gazını cıkar diger 50 ligi ver..
ben sağ memeden sol memeye gecirirken mutlaka cıkarıyorum gazını ve ise yarıyor..

Arzucum dun de 3 e kadar uyumadık sonrada rahat uyudu 6 saatte bir 7-8 damla veriyom ama doktoruna bi ara da sor yine de.
Hiden benimki de uyuyup kalıyo ayaklarını gıdıklıyom kollarını havaya kaldırıyorum cebelleşiyoruz ama benimki biraz da sarılıktan uyuyo bide acıkmadan vermiyorum artık memeyi kendi canı isteyince daha iyi emiyo

Merhaba kızlar,

Haftaya çarşamba tüp bebek olduğu için özel bir hastanede sezeryan ile doğum yapacağım. Fakat doktor bana ssk'nın tüp bebekte sezeryanı özel hastaneler için karşılamadığını söyledi. Bundan dolayı beni radyoloji bölümünden bir rapor alabileceğimizi bebeğin ters geldiğini yazabileceklerini bunun içinde ek bir ücret alacağını söyledi. Acaba bu bir para tuzağımı yoksa doğrumu söylüyor. Eğer ssk karşılarsa sezeryan 750, karşılamazsa 1500 ödeyeceğim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

kızlar sütünüzü elektrikli pompaylamı yoksa elle olan pompaylamı sağıyosunuz. elektirikli almak gerekirmi göğüs ucum içerde benim...

ben el pompası ıle sagıyorum yavas yavas gelmeye başladı bebekde alıyo gıbı

Merhaba kızlar,

Haftaya çarşamba tüp bebek olduğu için özel bir hastanede sezeryan ile doğum yapacağım. Fakat doktor bana ssk'nın tüp bebekte sezeryanı özel hastaneler için karşılamadığını söyledi. Bundan dolayı beni radyoloji bölümünden bir rapor alabileceğimizi bebeğin ters geldiğini yazabileceklerini bunun içinde ek bir ücret alacağını söyledi. Acaba bu bir para tuzağımı yoksa doğrumu söylüyor. Eğer ssk karşılarsa sezeryan 750, karşılamazsa 1500 ödeyeceğim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

canım pek bılgım yok ama bence başka bır özle hastaneye daha sor..senın düşündüğün gıbı para tuzağida olaılır..doktorun doğru söyluyor olabılrı ama bazı özle hastaneler devlet ıle bütün nalaşmaları yapmıyor bu nedenlede devlat tum masrafları karşılamıyor..senın hastanende antlaşma yapmadığı için olabılır....

doğum yapanlar kilolar ne durumda ben 75 kiloyla doğuma gittim eve geldiğimde 69 dum bi ara 66 ya düştüm bugün 22 gün oldu doğum yapalı gene 68 olmuşum ...hani emzirince gidecekti bu kilolar ...düşme yok artış var..:roflol:.. nasıl gidecek bu kilolar yawww:mymeka:....10 kilo vermem lazım ....ama 5 kişilik yiyip bu kiloları vermem imkansız off yaaa bi yalnız kalıp ta yediğime içtiğime dikkat edemedim vallahi...sizde durumlar nasıl?benneyaptımki

X