Dogum sonrasi yanliz olmak

mercan86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2012
105
8
Merhaba kızlar. Benim 3.5 yasinda bir oglum var ve 28 haftalik hamileyim. Tahmin ettiginiz gibi doğum ve sonrasi endiseleri sardi beni. En büyük sıkıntım ise dogum sonrasi yanlız olacagim. Ben almanya dogumluyum 6 yil once geldim Annem rahemtli oldu. Ablalarim yakinimda ama calisiyorlar. Kayimvalidem o yardim konulrinda ilgisiz. Esimde yogun calisiyor. Dogumdan sonra ne yapacagim bilmiyorum cok endiseliyim .lohusalikta yanlizlik beni korkutuyor.

Oğlunuz kreşe gidebilir
Hatta şimdiden başlatın ki kardeşi doğunca kıskançlık yapmasın
Sizde tüm gün bebekle ilgilenirsiniz.
Akşamda eşiniz yardımcı olur sanırım

Evet tek çocuk olsa halledersin diyecektim ama ikinci çocuk seni çok yorar yıpratır. İlk çocuk için kreş hem de mümkünse tam gün. Gündüz de yarım/tam gün gelecek bir yardımcı tutabilirsiniz belki. Özellikle ilk haftalarda uykusuz olacaksın o yüzden 1-2 hafta da olsa evde saba destek olacak biri olsa güzel olur.

Ben de tam aksine lohusayken yalnız kalmak kimseyi görmemek istiyorum.. İşime karışan olmasın kendim ilgileneyim istiyorum. Siz böyle diyince acaba sorun bende mi diye düşündüm :) Tabi insan dinlenmek üzerindeki yükü hafifletmek istiyor ama yalnız kalmak daha güzeldir diye düşünüyorum bi bakıma da.. Çünkü yeni doğum yapan bir kadına söylenen şeyler genelde hep aynıdır.. Sütün var mı ? Çocuk çok ağlıyor aç mı? Gaz sancısı mi var ki? gibi gibi. Bu sözler insanın sütünü daha çoğalmadan azaltıyor. Ne kendi annemi ne de kayinvalidemi istemiyorum sırf bu yüzden. ALLAH kolaylık veriyor bence.. Evladı veren O kolaylık verecek olan da.. Bence kafanıza takmayın Allah büyük halledersiniz bi şekilde..

maddi imkanınız varsa kısa süreli bir yardımcı tutabilirsiniz. oğlunuzun kreşe başlaması daha iyi bir seçenek gibi geldi bana. hem o sosyalleşir, hemde sizin işiniz kolaylaşır. hem bütün gün kreşte yorulur akşamları da kolaylaşır biraz.

Yalnız olmanın da avantajları var. Şimdiden kendinizi strese sokmayin bence. Hem ikinci çocuğunuzmuş tecrübesiz de değilsiniz. Biz dört kardeşiz benim annem de yalnizmis hep. Babam da pek yardımcı olmaz, bir de sobaliymis o zamanlar ev. Halletmiş ama.
Burda okuyoruz bazen kv var ama hiç yardımcı olmuyor tam tersine iş bekliyor. Ya da kvyle yaşıyor, evde eşinin erkek kardeşi falan var. Rahat giyinemiyor falan. Onun için bence bı eşiniz, bir çocuğunuz halledersiniz. Kolaylıkla geçer inşallah doğum da lohusaliginiz da.

Korkma cnm. Allah yardimcin olsun. Evet biraz zorlanirsin ama annelik içgüdüsüyle üstesinden gelirsin inş. Buarada bende 28 haftalik hamileyim

Korkma bizim annelerimizde bizi yanliz buyutmus. Ben sezaryenla dogum yaptim esim 2 gun yanimda evde kaldi sonra ise donmek zorunda kaldi. Inanirmisin bebek bakimiyla ilgili hic bir sey bilmiyordum.
Ama rabbim her sekilde yardim etti minacik cocugu koca dana yaptim :) co sukur. Hem senin ilk cocugun degil elbette digerinden tercubelerin vardir neden korkuyosun ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…