doğum sonrası işe dönme 😞 (4D kamu işçisi anneler)

kusura bakmayın ama savunmak istediğiniz düşünceyi öyle bir savunmuşsunuz ki konu sahibi hak yiyen hırsız yatayım param gelsin oh mis kıvamın biri haline getirmişsiniz.
böyle bir şeyi savunacaksınız memursunuz sanırım işte olmanız gerek mesai saatleri içerisinde bu siteye girip bu kadar yorum yaparak işten kaytarıyorsunuz çalışmanız gerekirken millete laf yetiştirme yargılama derdindesiniz hak yiyorsunuz oluyor sizin zihniyete göre bilmem anlatabildim mi?
birini suçlarken mantıken suçlayın konu sahibine devlet o hakkı vermişse istediği gibi kullanabilir bu hakları.
memur olmadığına eminim bu kişinin.

kusura bakmayın ama savunmak istediğiniz düşünceyi öyle bir savunmuşsunuz ki konu sahibi hak yiyen hırsız yatayım param gelsin oh mis kıvamın biri haline getirmişsiniz.
böyle bir şeyi savunacaksınız memursunuz sanırım işte olmanız gerek mesai saatleri içerisinde bu siteye girip bu kadar yorum yaparak işten kaytarıyorsunuz çalışmanız gerekirken millete laf yetiştirme yargılama derdindesiniz hak yiyorsunuz oluyor sizin zihniyete göre bilmem anlatabildim mi?
birini suçlarken mantıken suçlayın konu sahibine devlet o hakkı vermişse istediği gibi kullanabilir bu hakları.
Devlet ne zamandan beridir çocuğu olan olan hasta olmasa bile rapor alabilir sakıncası yoktur diye bir kanun çıkardı? Çıkardıysa beni bilgilendirin lütfen belki ikinci çocuğumda sürünerek işe gelmek zorunda kalmam. İkinci konuya gelince belki de raporluyumdur nereden biliyorsunuz nasıl olsa hasta olmam falan da gerekmiyormuş hazır. Cevaplardan anladığım kadarıyla genel kanı o yönde zaten.

4-d li nin olduğu yerde çalışmayan memurlardan anladınız...
Benim kurumumdada 4-D li var ama çalışmıyo ne yani bende bütün 4_D liler çalışmıyomu diyeyim. Çalışmayan kaytaran her yerde var maalesef ama genel olarak memurlar yatıyo çalışmıyo kafasını anlamıyorum

Canım bede hastanede 4 d veri giriş elemanıyım , geçen sene 25 aralık doğum iznim bitti.6 ocaga kadar yıllık izin aldım peşinden ücretsiz iznimi başlattım.
Ocak ayında ki tdiyem yattı. Nisanda yatmadı ücretsizde oldugum için.

Benim kurumumdada 4-D li var ama çalışmıyo ne yani bende bütün 4_D liler çalışmıyomu diyeyim. Çalışmayan kaytaran her yerde var maalesef ama genel olarak memurlar yatıyo çalışmıyo kafasını anlamıyorum
emeklilikleri gelip sırf para, ek ödeme almak için durup çalışmayan memur yok mu ?

Yine hiç utanmadan sıkılmadan açılan çalışmadan nasıl para alırım konusu daha. Bi de akıl istiyorlar ya nasıl ayarlarım diye. Anlatın da öğrensin. Bi paraya ihtiyacı olan kendisi, çocuğu olupta çalışmak zorunda kalan bi tek o dünyada çünkü 😒

aynı şekilde duşunuyorum, bir yakınımın çocuğu ucretsiz izin almamak için 40 takla atan öğretmeninin rapor alması yuzunden bir dönem boyunca yaklaşık ders alamadı, kadın ucretsiz izine çıksa yerine öğretmen ayarlanacak onu yapmıyor maaş alamayacak diye rapor alıyor surekli.
çocuğuna kendin bakmak istiyosan para kazanmaya bakma, çalışıyosan da mutlaka feragat edeceksin çocuğunla geçireceğin zamandan.
herşeyin kurnazlığı kötu.

Devlet ne zamandan beridir çocuğu olan olan hasta olmasa bile rapor alabilir sakıncası yoktur diye bir kanun çıkardı? Çıkardıysa beni bilgilendirin lütfen belki ikinci çocuğumda sürünerek işe gelmek zorunda kalmam. İkinci konuya gelince belki de raporluyumdur nereden biliyorsunuz nasıl olsa hasta olmam falan da gerekmiyormuş hazır. Cevaplardan anladığım kadarıyla genel kanı o yönde zaten.
ben hasta değilim ama rapor almak istiyorummmm diye bir cümle görmedim!
belki işte değilim belki raporluyumdur demişsin iyi demişsin kimin ne durumda olduğunu ne şartlarda olduğunu bilemeyiz sizin durumunuz gibi o yüzden konu sahibine direk hırsız çalıyor yalancı imalarında bulunmak yargılamak ne kadar yanlış birşey anlamışsınızdır umarım!

X