doğum sonrası işe dönme 😞 (4D kamu işçisi anneler)

Al işte...
Siz insanların neler yaşadıpını ne şartlarda çalıştığını bilşyor musunuz ne kadar kolay değil mi klavye başına gelip insanları yargılamak 9 aylık hamileliğim boyınca düşük tehlikem be birçok sağlık sorunum olmasına rağmen 1 günlük bile rapor almamışım 6 yıllık meslek hayatımda kırık kolumla bile çalışmışım sırf hemşire arkadaşlarım mağdur olmasın diye. Kamu işçisiyim diyorum daha bilmşyorsını ne olduğunu ben söyleyeyim aynı maaşla aynı işi yaptışım hemşire arkadaşım 2 yıl bebeğini büyütüp sür izni alırken ben sadece 6ay alaiblşyorum aynı şartlar aynı iş !! O insanların bebeği bebek te benim ki değil mi ? Kaldı ki haksız maaş almak demişsinşz ne maaşı arkadaşım ne maaşı ?maaş isteyen mi var ? Promosyon ve tediyeden bahsediyoruz ne okduğunu bile bilmiyorsunuz ben söyletim geçmişte hak ettiğim paralar bunlar yeterli cevap oldu mu size ? Bende emzirmek istitorum her anne gibi versin bana devlet herkes gibi 2 yıl halkımı maaş da onların olsun..yok yok ben kendime kızıyorum Urda çaresizce konu acarken hiç bişeyi bilmeyen insanların yorum yazacağını düşünemiyorum
Yahu ben bir de gelmiş burda bebeğimi emzirirken gelmiş ciddi ciddi size cevap yazıyorum,
Şaşıyorummm
Sadece kendime kızıyorum..
Allah yukarda ya yazarken biraz düşğnğn halka giriyor muyum diye ?
Hoş devletin yaptığı adaletsizliği , toplumun bicdanı ve cehaleti bu raddedeyken. Vergi kaçıranlsr hırsızlık yapanlar bankamayik memuru olanlar varken sixin yüklenenileceğiniz gucunuyuz yettiği “ çocuğunu daha fazla emzirmek isteyen anne “ değil mi
Yargılarınız yerin dibine batsın
Bir şey soracağım.
Hemşirelerin 2 yıl ücretsiz izin hakkı yok mu?

Siz normal kadrolu alınmıyor musunuz devlete??

Hayır biz 4 d li kamu işçisiyiz ğniversite hastanesinde normalde tüm hemşirelere var bize yok 4b ve 4d lilere
Nasıl yani?
Hemşire beyaz yakalı sağlık görevlisidir.
Mavi yaka değil ki..
Maaşlarınız haklarınız çok mu kötü?
Artık hep mi böyle alınıyor?
Bir yakınım da hemşirelik okuyor çok şaşırdım şu an.

O mezun olunca kadrolu devlet memuru olunabiliyor demişti.

Son düzenleme:
Nasıl yani?
Hemşire beyaz yakalı sağlık görevlisidir.
Mavi yaka değil ki..
Maaşlarınız haklarınız çok mu kötü?
Artık hep mi böyle alınıyor?
Bir yakınım da hemşirelik okuyor çok şaşırdım şu an.

O mezun olunca kadrolu devlet memuru olunabiliyor demişti.
Kamu işçisi 4d ve 4b haklarını araştırmanızı öneririm uzun uzun yazamıyorım malesef

• Beğen
Reactions: 000
Kamu işçisi 4d ve 4b haklarını araştırmanızı öneririm uzun uzun yazamıyorım malesef
Baktım biraz..
Hemşiresiniz ve aldığınız asgari ücret mi?

Allah yardım etsin..

Asgari ücret almıyorum. Normal hrmşire maaşı alıyorum sadece sosyal haklarım yok
Anladım. En azından hak ettiğiniz maaşı alıyorsunuz.
Keşke kadroya geçmeyi bekleseydiniz çocuk için.
Ama olan olmuş.

Dert etmeyin çözülür umarım.

Merhaba hanımlar
inanın günlerdir uyku uyuyamıyıyorum kamu da 4d li kamu işçisi hemşireyim 6 aylık ücretsiz izin alıcam fakat doğum izni sonrası hemennücretsiz izni başlatmak gerekiyormuş. Fakat Ocak ayı tediyesi de alamamış olcağım bunu almak için yıllık izin kullanırsam 6 ayın içinden kullanılıyormuş.. personel şube de bişey bilmiyor kafam allak bullak işe dönmek istemiyorum dakat 6 aydan fazla yasal olarak ücretsiz izin hakkım yok. Benim gibi olan yeni anneler var mı ?
rapor ve mazeret izinleriyle 1 yaşına kadar uzatmaya çalışacağım fakat hiçbir bilgim yok kamu işçisinde haklar çok kısıtlı önce hangisini kullayım süreyi ne kadar uzatabilirim vs bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim
Doğum izninden hemen sonra alacağınız izin rapor vs ücretsiz izin sayınızdan düşer.

Tediye almak 53 gün üzerinden hesaplanacağı icin ya hic almazsınız ya da son iki tediyeyi alamazsınız. İdarenin takdiri

Ben haklarıma sahip çıktığım için buraya yazıyorum zaten. Verdiğim vergilerle maaşı ödenen bir insanın hasta olmadan nasıl rapor alma hesabı yaptığını sormak en doğal hakkım benim. Biliyorsanız siz de cevap verebilirsiniz. Tabi herkes yatıyor ne var ki gibi olmadık cevaplar vermeyecekseniz
Doğum yapan anne hasta olmadan maaş almaya çalışan kadın oluyor
Asıl sizin kafalarla hiç uğramamak gerek

Ben haklarıma sahip çıktığım için buraya yazıyorum zaten. Verdiğim vergilerle maaşı ödenen bir insanın hasta olmadan nasıl rapor alma hesabı yaptığını sormak en doğal hakkım benim. Biliyorsanız siz de cevap verebilirsiniz. Tabi herkes yatıyor ne var ki gibi olmadık cevaplar vermeyecekseniz
ne olur vergı kısımlarına gırmeyın artık baydı. memurlar vergıden muaf değil. sen ne oduyorsan bızde onu oduyoruz..inşallah bir gün sizde KPSS DEN memur olursunuz.ATANIRSINIZ.hıncınız var baya çünkü. villadan çıkma ınsanlar olsak anlıcamda.

ne olur vergı kısımlarına gırmeyın artık baydı. memurlar vergıden muaf değil. sen ne oduyorsan bızde onu oduyoruz..inşallah bir gün sizde KPSS DEN memur olursunuz.ATANIRSINIZ.hıncınız var baya çünkü. villadan çıkma ınsanlar olsak anlıcamda.
Ben zaten memurum hanımefendi. İşyerimde de aynı burada ki insanlar gibi nasıl rapor alsam nasıl sevk yazdırsam hesabı yapan insanların içindeyim zaten siz sıkıntı yapmayın. Almalarını da çok dert etmiyorum zaten de bir de üstüne saçma sapan kendilerini haklı çıkarmaya çalışmalarına dayanamıyorum maalesef.

Ben zaten memurum hanımefendi. İşyerimde de aynı burada ki insanlar gibi nasıl rapor alsam nasıl sevk yazdırsam hesabı yapan insanların içindeyim zaten siz sıkıntı yapmayın. Almalarını da çok dert etmiyorum zaten de bir de üstüne saçma sapan kendilerini haklı çıkarmaya çalışmalarına dayanamıyorum maalesef.
şaşırdım doğrusu vergılerle maaş alıyoruma...
tamam işte onlara olan öfkenızı bu anneye kusmayın.
onlar oyle dıye bu bayanda mı oyle olacak anlamadım. işçi statusunde ve farklı durumu var bellıkı.
her kurumun işleyişi farklı.
birde ne yzarsan yaz ister haklı ıster haksız bu kadar ters tavır ve uslupla olmaz.kımden neyın hırsını alıyosun.

şaşırdım doğrusu vergılerle maaş alıyoruma...
tamam işte onlara olan öfkenızı bu anneye kusmayın.
onlar oyle dıye bu bayanda mı oyle olacak anlamadım. işçi statusunde ve farklı durumu var bellıkı.
her kurumun işleyişi farklı.
birde ne yzarsan yaz ister haklı ıster haksız bu kadar ters tavır ve uslupla olmaz.kımden neyın hırsını alıyosun.
Haklısınız uğraşmaya bile değmez. Herkes sonuçta kendi vicdanına sığanı yapıyor. Ben de yazmayacağım zaten mazeretleri duydukça daha çok canım sıkılıyor. Hiç gerek yok.

Herhangi bir yanlışlığa ses çıkarma hakkım olabilmesi için hepsine ses çıkarma etabını geçmiş olmam mı gerekiyor? Siz her çarpıklığı bu şekilde savunuyor musunuz peki?
ayrıca senin verginle maaş almıyoruz. bizim daha cebimize girmeden vergi kesintimiz yapılıyor rahat ol. vergi kanunlarını iyi araştır bilgi sahib olmadan fikir sahibi olma.
mesela"kaynakta vergi kesintisi" neymiş bunu araştır önce sonra konuş

ayrıca senin verginle maaş almıyoruz. bizim daha cebimize girmeden vergi kesintimiz yapılıyor rahat ol. vergi kanunlarını iyi araştır bilgi sahib olmadan fikir sahibi olma.
mesela"kaynakta vergi kesintisi" neymiş bunu araştır önce sonra konuş
Ahhaahhaahha. Al işte. Neyse yazmayacağım :)

Anlatin ögrensin demişsinizde sonuçta bu kisi resmi dairede çalişan bir kisi onca meslek sahibi daha doğrusu memurlar calişmadan nasil para kazaniyorsa asgari ücret üzerinden çalisan 4_d işçisinin bu soruyu sormasi gayet normal
Mmeurların çalışmadan para kazandığını nerden çıkardınız ...

Siz neden konu sahibinin açık açık yazdığı yanlışlığı savunmak adına bu kadar canhıraş bir gayret içindesiniz? Benim ağzımdan tediyeyi almasın diye bir şey çıktı mı? Alacağını söylediği raporlardan bahsediyorum en başından beri. İnat ve ısrarla anlamamazlığa vuruyorsunuz. Memurlar yatıyordan aslında onu demiyora kadar getirdiniz konuyu. Heralde hanımefendide kendinizi ve geleceğinizi görüyorsunuz.Aman neyse laf anlatmaya uğraşmayacağım. Benim sizin gibi insanların mantığını çözmem mümkün değil zaten. Benden bu kadar.
Zaten nedir bu memur düşmanlığı anlamış değilim atanabilmek için 93 puan aldım almak için ne çabalar verdim ve verdik ama lafa gelince memur napıyo yatıyo ne çok batıyo milletin gözüne ya ...

Haklısınız uğraşmaya bile değmez. Herkes sonuçta kendi vicdanına sığanı yapıyor. Ben de yazmayacağım zaten mazeretleri duydukça daha çok canım sıkılıyor. Hiç gerek yok.
kusura bakmayın ama savunmak istediğiniz düşünceyi öyle bir savunmuşsunuz ki konu sahibi hak yiyen hırsız yatayım param gelsin oh mis kıvamın biri haline getirmişsiniz.
böyle bir şeyi savunacaksınız memursunuz sanırım işte olmanız gerek mesai saatleri içerisinde bu siteye girip bu kadar yorum yaparak işten kaytarıyorsunuz çalışmanız gerekirken millete laf yetiştirme yargılama derdindesiniz hak yiyorsunuz oluyor sizin zihniyete göre bilmem anlatabildim mi?
birini suçlarken mantıken suçlayın konu sahibine devlet o hakkı vermişse istediği gibi kullanabilir bu hakları.

X