doğum sonrası işe dönme 😞 (4D kamu işçisi anneler)

Aln cns

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
1.231
1.791
Merhaba hanımlar
inanın günlerdir uyku uyuyamıyıyorum kamu da 4d li kamu işçisi hemşireyim 6 aylık ücretsiz izin alıcam fakat doğum izni sonrası hemennücretsiz izni başlatmak gerekiyormuş. Fakat Ocak ayı tediyesi de alamamış olcağım bunu almak için yıllık izin kullanırsam 6 ayın içinden kullanılıyormuş.. personel şube de bişey bilmiyor kafam allak bullak işe dönmek istemiyorum dakat 6 aydan fazla yasal olarak ücretsiz izin hakkım yok. Benim gibi olan yeni anneler var mı ?
rapor ve mazeret izinleriyle 1 yaşına kadar uzatmaya çalışacağım fakat hiçbir bilgim yok kamu işçisinde haklar çok kısıtlı önce hangisini kullayım süreyi ne kadar uzatabilirim vs bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim

mrb doğum izni bitimi ardından hemen ücretsiz izin almanız gerekecektir bir dilekçe yazarak kurumunuza bildirin .ocak ayında ücretsiz izin alırsanız 13+5 yani 18 gün tediye alamazsınız diye biliyorum çünkü bu tediye ocak ayı içinde yatması gerekiyor 5 günlük ocak ayı içinde 13 günlük ise resmi gazetede yayınlandığı tarihte.

mrb doğum izni bitimi ardından hemen ücretsiz izin almanız gerekecektir bir dilekçe yazarak kurumunuza bildirin .ocak ayında ücretsiz izin alırsanız 13+5 yani 18 gün tediye alamazsınız diye biliyorum çünkü bu tediye ocak ayı içinde yatması gerekiyor 5 günlük ocak ayı içinde 13 günlük ise resmi gazetede yayınlandığı tarihte.
Cevabını için teşekkür ederim gerçekten
8ocak iş başı tarihim ben 8 ocağa 1 gün yıllık izin alsam bordrom görünüp maaş yatmak zorında aslında maaş yatınca tesiye de yatmaz mı ? İkisi birbirine bağlı mı ?
Ya da direk ocak ayını yıllık izinle mi kapatsam çünkü promosyon da ocsk ayın da yatıcak

yıllık izinle kapatırsan 6 ay ücretsiz izinden 1 ayın düşer 5 ayın kalır diye biliyorum

tediye konusu biraz karışık tam bilgi veremeyecem o konuda ama ramazan bayramı önceside verilecek onu alabilecek misin?

promosyonu alabilirsin çünkü sen hala o kurumun çalışanısın .
Promosyon sanırım işe başladığın ilk ay yatıyor yani ben 10 ay sonra başlarsam 10 ay sonra yatıyormuş öyle dedi personel şube ah bişey de bilmiyotlar ya

Yine hiç utanmadan sıkılmadan açılan çalışmadan nasıl para alırım konusu daha. Bi de akıl istiyorlar ya nasıl ayarlarım diye. Anlatın da öğrensin. Bi paraya ihtiyacı olan kendisi, çocuğu olupta çalışmak zorunda kalan bi tek o dünyada çünkü 😒
Anlatin ögrensin demişsinizde sonuçta bu kisi resmi dairede çalişan bir kisi onca meslek sahibi daha doğrusu memurlar calişmadan nasil para kazaniyorsa asgari ücret üzerinden çalisan 4_d işçisinin bu soruyu sormasi gayet normal

Anlatin ögrensin demişsinizde sonuçta bu kisi resmi dairede çalişan bir kisi onca meslek sahibi daha doğrusu memurlar calişmadan nasil para kazaniyorsa asgari ücret üzerinden çalisan 4_d işçisinin bu soruyu sormasi gayet normal
Bu da güzelmiş ya. Mazerete gel. Herkes yata yata kazanıyor ben neden yapmayayım. Dünya da hırsız olan binlerce kişi var siz neden çalmıyorsunuz hanımefendi?

Bu da güzelmiş ya. Mazerete gel. Herkes yata yata kazanıyor ben neden yapmayayım. Dünya da hırsız olan binlerce kişi var siz neden çalmıyorsunuz hanımefendi?
Kadın hakkını arıyor
Senelik sözleşme yapılıyor 10 ay çalışmış artı kırk gün zaten devletin verdiği hak var
Bu parayı hak etmişken neden almıyorum ben desin

Kadın hakkını arıyor
Senelik sözleşme yapılıyor 10 ay çalışmış artı kırk gün zaten devletin verdiği hak var
Bu parayı hak etmişken neden almıyorum ben desin
Beni yargilamak size düşmez neden calmiyorsunuz demissinizde
Ayrı ayrı uğraşamayacağım sizin kafanızdakilerle maalesef.
Yargılanmak istemiyorsanız saçma mantığınızı ortaya saçmasanız mı acaba? İkinci olarakta ne zamandır çocuğu olan annelerin rapor alarak iznini seneye tamamlama gibi bir hakları oldu? Böyle bir hak varsa bizim niye haberimiz yok?

Ayrı ayrı uğraşamayacağım sizin kafanızdakilerle maalesef.
Yargılanmak istemiyorsanız saçma mantığınızı ortaya saçmasanız mı acaba? İkinci olarakta ne zamandır çocuğu olan annelerin rapor alarak iznini seneye tamamlama gibi bir hakları oldu? Böyle bir hak varsa bizim niye haberimiz yok?
Sacmalayan sizsiniz çok biliyorsunuz ya ikinci olarak demissinizde milleti takip edeceginize kendi hakkınizi arayinda haberiniz olsun

Memur değilim, hep özelde çalıştım, konudan anlamıyorum. Çalıştığınız, emeğini verdiğiniz ama alamadığınız maaş, döner sermaye vs var ise inşallah alırsınız, hakkınızdır. Ancak ücretsiz izne çıkmadan, çalışan gibi maaş alıp, sağlık sorunu olmadan rapor alıp işe dönmemek hırsızlıktır. Eğer konu sahibi bunu soruyorsa elinizi vicdanına koyunuz.

Sacmalayan sizsiniz çok biliyorsunuz ya ikinci olarak demissinizde milleti takip edeceginize kendi hakkınizi arayinda haberiniz olsun
Bizsiniz çok biliyorum ben. Daha anlaşılabilir cümleler yazmaya ve okuduğunuzu anlamaya başladığınızda görüşelim.

X