Doğuma Hazırlık doğum nişanı nedir?lütfen bilenler yardım etsin!!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

FONDILYA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
202
1
arkadaşlar merhaba. cehaletimi bağışlayın ama ilk doğumum olucak inş. 35. haftam bitiyor. doğum nişanı nedir? her doğumdan önce istisnasız olur mu? yaklaşık ne kadar önce olur? çok merak ediyorum. doğuma hazırlık yapacak kadar vaktimiz olur mu nişan geldikten sonra? lütfen bilenler yardım etsinkafamçokkarıştı

merhaba fondilya
bildiğim kadarıyla nişan rahim ağzını tıkayan tıkaç diye tabir edilen hafif kanlı sümüksü bir akıntıdır ve nişan gelmesi doğumun yaklaştığını haber verir,bazıları bu akıntıyı çamaşırına leke şeklinde gelince anlar bazıları farkedemeyebilir.nişan geldikten 1-2 gün sonra ya da nişan gelmeden de sancılar başlayabilir. genellikle nişan geldikten sonra 24 saat içinde sancılar başlıyormuş.hazırlık yapacak vaktin olur çünkü nişan geldikten hemen sonra doğum gerçekleşmiyor bu sadece doğumun yaklaştığını haber veriyor.
inşallah kolay bir doğum olur sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

benimde dogum sancim baslamadan bir gece once gelmisti nisan denen akinti beyazimsi kanli bi akintiydi .. ama ben ne oldugunu bilmedigim icin anlamamistim dogumdan sonra dank etti .. nisanin gelmesinden yaklasik 10 saat sonra sancilarim yavastan yavastan baslamisti ..

Nişanın gelmesi doğumun en geç 1 gün içinde olacağına işarettir. Uçuk pembe, sümüksü bir sıvıdır. Her doğumda olacak diye birşey yoktur. İllaki nişan gelecek diye şartlandırmayın kendinizi. Ama nişan gelirsede en geç 1 gün içinde doğuracağınızı bilin.

Sağlıklı doğumlar.:ecrin_bebek:

36+1 haftalık hamileyim..gece çok çok az kan geldi..kasılmalar oldu..zaten birkaçgündür ağrılarım vardı yürümemi bile zorluyordu...ama sonrasında hiçbişey gelmedi kan ,su gibi hatta ağrımda düzensiz arada bir oluyor..sizce gece gelen minnacıkta olsa kan nişan mı??????????

36+1 haftalık hamileyim..gece çok çok az kan geldi..kasılmalar oldu..zaten birkaçgündür ağrılarım vardı yürümemi bile zorluyordu...ama sonrasında hiçbişey gelmedi kan ,su gibi hatta ağrımda düzensiz arada bir oluyor..sizce gece gelen minnacıkta olsa kan nişan mı??????????
büyük ihtimalle öyledir sancılar başladıysa doktorunuzla irtibata geçmenizde fayda var

cnm sanmıyorum.benimde 37 38.haftalarda az biraz kan gelirdi.ama doğumum39.haftada oldu.nişan daha yoğun ve sümüksü gibiydi.benim önce sancım başladı 2 saat sonra falan kan geldi 1 saat sonra tekrar kan geldi.6,7 saat sonra doğum gerçekleşmişti.

Doğum nişanı öyle minnacık kan şeklinde olmuyor. Sümüksü kanlı akıntı gibi geliyor.

arkadaşlar benim aynı arkadaşın anlattığı gibi minnacık geldi değil olmaz diyosunuz ama başıma geldiği için biliyorum

bende ilk defa duydum bunu kitapta okumustum, eltimde 2 hafta once dogum yapti onda gordumm pantolonu kan olmustu, gorunce çok korktum megersem normalmis

ben şu anda 40+5 günlük hamileyim. nişanım dün sabah 4te geldi. bariz kanlı akıntı. ve bugün hala daha hafif kanlı, pembe şekilde akmaya devam ediyor. normalmiş, doktoruma sordum. yani öyle "nişan gelmesinden 24 saat sonra doğum başlar" gibi net ifadelere inanmayın. artık sanıyorum çoğumuz, her doğumun kendine göre olduğunu az çok anlamışızdır. kendinizi şartlandırmayın hiçbirşeye. mesela benim doktorum kalsa "40 hafta doldu, doğum gecikiyor"du ama ben inat ettim, bekledim. kendinize inanın, herkese kolay doğumlar dilerim, kendime de :-)

doğum yapacağım günü anlatayım kızlar size.
hergün hareketli olan bebeğim o gün hiç hareket etmedi(doğum pozisyonuna geçtiğin içinmiş).sabahtan akşam 5'e kadar karın ağrım oldu ama hafif hafif.akşam beşte tuvalete girdiğimde kilodumu hafif ıslatacak kadar pembe bir akıntı geldiğini gördüm.Allahtan ki anlamını biliyordum.eşim,annem,ablam,eniştem,yeğen hepsi bizdeydi.doğum başlamış diye ilan ettim.girdim ılık suyla bir banyo yaptım,doğum çantamı bir kontrol ettim ve çıktık.arabada artık sancılarım artmıştı.hastanede doktor kontrol etti ve doğum başlamış 4 cm açılman olmuş dedi.odaya aldılar 1 saat sancı çektim o arada suyum da geldi.ben sezeryan istedim,doktor da durumum açısından sezeryanı uygun buldu ve ameliyata girdim.o arada sonda takılması iğne yapmalar falan gerçekleşiyor.anestesi uzmanı "hadi tatlım şundan bir nefes çek bebeğine kavuşacaksın"dedi.bir çektim gerisini hiç hatırlamıyorum.:KK1:uyandım "bebeğim nasıl" dedim.zaten tüm doktorlar gülüyorlardı keyiflilerdi içim rahatladı "çok iyi" dediler.geçtim odama verdiler kucağıma bebişi ve işte hayatımın en güzel anı :KK16:hh ahh doğurasım geldi.

X