Doğum kontrol hapı yazz

mihri1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2024
4
0
25
Merhaba
Ben ağrılı adet dönemim için kadın doğum uzmanına göründüm ve tedavi amaçlı doğum kontrol hapı(yazz) verdi. İlk adet günümde başlamamı söyledi. Ben de tam günümde oldum ve o akşam hapa başladım. Adetim 9 gün sürüyor. 9 gün boyunca sadece lekelenme şeklinde devam etti, kanamaya dönmedi. Daha sonra 9. Gün lekelenme hiç bitmeden yoğun bir şekilde kanama olmaya başladım. Ve bu kez ağrılı bir şekilde 5. Günüm kanamam halen devam ediyor. Bunun yanı sıra mide yanması, karın ağrısı, bacak, sırt ağrısı ve halsizlik gibi yan etkiler yaşıyorum. Bunlar normal mi yoksa hapı bırakmalı mıyım? Eğer kullanan varsa ve bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bende bu hapları ilk ayında bunları yaşıyorum. Benimde adet öncesi ağrılarım ve miyomum var doktor qlairista diye ilaç verdi ama 20 25gündür sürekli karın ağrısı yaşıyorum bunun yanında mide bulantısı da çok. Bir daha kullanmayı düşünmüyorum ikinci ay yine aynı ağrıyı yaşarım diye. Bence sende ilk aydan sonra bırak bu etkileri yaşıyorsan tabi. Ben zamanında yazz kullanmıştım ve iki ay her gün ağrı yaşadım doktor sende yan etki yapmış bırak demişti bırakınca ağrıların her gün olması geçti ama yine ağrıyordu 7-8 gün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…