Aile Planlaması Doğum kontrol hapı ve adet geciktirici aynı anda kullanır mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ilkbahar_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2012
735
225
Merhaba. benim 7 temmuzda düğünüm var ve bu adet dönemimde doğum kontrol hapına başlıycam. fakat son aylardaki düzensizlikten dolayı malesef sanırım ki adetim düğüne denk gelecek. adeti geciktirmek için doğum kontrol hapıyla geciktirici aynı anda kullanılabilir mi acaba? bir de doğum kontrol hapına ara vermeden 2 ay kullanılırsa adetin gelmeyeceğini duydum. bunun nasıl
olduğunu açıklayabilir misiniz acaba? o ay hiç mi adfet olmayacağım yoksa adetimin gelmesiin istediğimde hapı mı bırakacağım? bıraktığım sürede hap korumaya devam edecek mi? çok sordum biliyorum ama tecrübeye ihtiyacım var :KK70:
bir de hangisi daha iyi 2 ay üst üste doğum kontrol hapı mı kullanmak yoksa geciktirici mi kullanmak?

benimde adetim düğün günüme geliyordu ben doktora gittim hem korunma yöntemleri için hemde şöyle bir karnımdan ultrasonla baktı kist vs var mı diye, sonra doğum kontrol hapı verdi bana uygun olanını... ara vermeden içersen adet olmazsın dedi... ve gerçektende olmuyor..

X