Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullanmadan önce test?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

CEMRE M

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
118
17
39
iki gündür miranova isimli doğum kontrol hapı kulanmaya basladım.ama doktora gitmedim ve cok kafam karıstı.şimdi doktordan randevu aldım çarşamba günü gideceğim galiba.ama anlamadığım sağlık ocaklarında bedava dağıtılan haplar için test yapılmıyo.o kadar kadın testsiz falan kullanıyo verilen hapı.jinekologa gitmeyi hiç sevmiyorum. eyvahedigeldismile ne yapmam lazım.doktor ne gibi testler yapıyo.

canim bi doktora git! doktor sana testler uyguluyor ve senin kanina vucut kimyana göre hap yaziyor!

Hormon bozukluğu yoksa, hormonlar düzgün çalışıyorsa eğer doktorlar test yapmıyor. Rutin muayene edip, d.kontrol hapı yazıyorlar.

kızlar doktor ne testi yapıyo.jinekolojik muayene yapıyomu yoksa sadece kan testi ve ultrason mu

kızlar doktor ne testi yapıyo.jinekolojik muayene yapıyomu yoksa sadece kan testi ve ultrason mu

Rutin jinekolojik muayene yapıyor. Daha önce yaptırmadıysanız smear testi yaptırıyor.Buna göre doğum kontrol ilacı yazıyor.
Eğer tetkiklerinde hormonel bir sorun görürse o zaman kan yani hormon testleri yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…