Doğum Kontrol hapı kullanıp Hamile kalan var mı ?

Pazar gunu buraya yazdim benimde adetim gecikti. Deliricem az kaldi. Bugunde olmazsam yarin gebelik testi yaptircam. Siz ne yaptiniz?
Benim adetim gecikmedi ama ara ara yaşadığım kasık ağrıları kafamı doldurdu dün birşey yoktı bugün de yok sanırım yumurtalıkla alakalı birşeydi benimkisi . Kaç gün geciktin keşke sabah kan verseydin

Bes gun oldu ilac biteli ucuncu gunde olmaliydim korkuyorum. Esim bir gun daha bekleyelim dedi ama cok stres oldum.

Bes gun oldu ilac biteli ucuncu gunde olmaliydim korkuyorum. Esim bir gun daha bekleyelim dedi ama cok stres oldum.
Sen düşünmüyorsun sanırım kuzum ben düşünüyorum tedavi sürecindeyim kist olduğu için kullandım bende ama normal oldu korunmadık zaten ilaç koruyor diye düşünerek öyle sancı falan olunca baktım hamile kalanlar var öylelikle konu açtım Allah gönlüne göre versin inşallah

Oyle mi ben yanlis anlamisim. Allah size ve isteyen herkese nasip etsin. Su an dusunmuyorum hamile kalmak anne olmak korkutuyor beni.

Oyle mi ben yanlis anlamisim. Allah size ve isteyen herkese nasip etsin. Su an dusunmuyorum hamile kalmak anne olmak korkutuyor beni.
Korkma bence evlat sahibi olmak çok büyük bi nimetmiş istediğin zaman olması yani . Ben 2,5 senedir uğraşıyorum

3 buçuk sene kullandım hamilelik olmadı. Hatta 1 buçuk senedir bıraktım hala olmuyor.

10 aya yakın kullandım yasmin hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım

Doğum kontrol hapını 5 seneden fazla kesintisiz kullandım ve hapı bıraktığım ay gebe kaldım. Ama bu plansız, hapı kullanırken olan bir gebelik durumu değildi yani. Hapı komple bıraktıktan sonra, istedikten sonra olan bir bebikti. Öncesinde korunduğum dönemde böyle bir şey yaşamadım. Ben drospera kullanıyordum bu arada

Nasil yani?Hapi 21 gunden sonra biraktiginizda adet oluyor muydunuz hamilelige ragmen
Ne sorduğunuzu anlayamadım pek ama şöyle açıkliyim düzenli dkh hapı kullanıyodum sadece 1 gün yanıma almamışım eve geç döndük iki yada 3 saat tabi sabahında ilişki olmuştu döndükten sonrada ilişki olmuştu ve ben hapı geç hatırladım o günde benim yumurtlama günümmüş sonraki günlerde yine içmeye devam ettim düzenli bi şekilde ama o gün tutmuş tabi şuan 7 haftalık hamileyim yani tam o gün hamile kalmışım yani bu hapları içerken saati saatine içmek lazım bizim ufaklık çok azimliymiş

Olmadım bekliylrum gebelik testi yaptım negatif olurum o yüzden
Zaten insülin direnciniz varmış bir de onun ilcani kullaniyorsunuz, insülin direnci de ekstra hamile kalmayı zorlaştıran bir durum çünkü adet duzensizligine sebep oluyor. muhtemelen o yüzden gecikme yaşıyorsunuz özellikle mevsim dönüşlerinde, ben yıllardır yaşadığım için biliyorum adet dönemi sancı olur ama regl olmaz daha geç olur bazen bir ay hiç olmazdı ha şu var cocuk istemiyorsanız korunmayı bırakmayın çünkü ben kullanmıyordum, olursa da kısmet diye düşünüyodum bir sene hiç bişey olmadı ama ilk kilo verip azıcık direncimi düşürünce hemen hamile kaldım ki hala çok yüksek insülin direncim ve yedi haftalık hamileyim.

Yorumun için teşekkür ederim kuzum benim adetlerim düzenli daha günüme vardı ben postu açtığımda hiç gecikme yaşamadım bu zamana kadar sadece yumurtalarım geç çatlıyo insülinin bendeki etkisi o benim zaten abartılacak kadar yüksek değil ama ben çok kafaya takan birisiyim sınır 2,5 ya benim 3,5 doktor ekmeği kes düşer dedi ama ben illa ilacı da aldım kullanıyorum takıntılıyım biraz Maşallah çok sevindim bak demekki Allah ol deyince insülin falan hikaye

Amh değeriniz kaçtı.Ben de 6 sene kullandım.Bitsktiktans onra 6 ay geçti degerim 3.09 du..üstünden 1 sene geçti şuan degerim 1,81 dusmus çocuk düşünüyorum ama bazı sıkntilardan ertelicem sanirim birkac ay tekrar baslicam büyük ihtimal ama korkuyorum bu degerinn böyle olmasindan Kilom da fazla şuan 90 civarı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…