Aile Planlaması doğum kontrol hapı kullanan var mı????

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

icequen

annesinin fındığı:)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2010
751
1
Hanımlar,Nasip olursa Mayıs 14,15 düğünüm olacak 3 kaldı ve hemen çocuk istemediğim için korunmak istiyorum bu konuyla ilgili en ufak bir bilgim yok doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum fakat nasıl ve neye göre alınır hiç bilmiyorum doktorne şekilde veriyor ne tür testler yapılıyor yada muayene mi olunuyor bilenler bilgi verebilir mi lütfennn!!!!

Kesinlikle dr kontrolunde kullanmalısın!Belki bilmediğin bir rahatsızlığın vardır bebek olmasına engel!Üstüne birde ilaç kullanırsan ilerde başın çok ağrır...

ben üni.hastanesi aile planlamaya gitmiştim.sorular sordu.geçirdiğim rahatsızlıklar kronik bir hastalığım var mı falan.test yapma gereği duymadı ama tansiyonunuz,migreniniz ve kronik hastalığınız varsa sigara içiyorsanız ilaçla korunmayı önermiyorlar.benim sorunum yoktu bana en az yan etkisi olan yasmin miş onu önerdi 5 yıla yakın kullandım.bir an önce bir aile planlamaya gidin derim çünkü ilaç ilk ay korumuyor bazı hassasiyetler yapıyor vucut 3 belki 4 ayda anca düzene giriyor.evliliğiniz hayırlı olsun.

çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için onca telaşın içinde geç kalmadan düşünmek lazım e birde bilmediğim için sorma gereği duydum haliyle zaman kaybetmeden doktora gitmek en mantıklısı galiba tekrar teşekkürler...

Konunuz içerik nedeniyle taşınmıştır bilginize.

mart gibi doktora gidin nisanda regl olduğunuzda ilaca başlarsınız, 1 ay önceden başlamak lazım çünkü ilaca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…