Aile Planlaması doğum kontrol hapı hakkında...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

eferva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2014
778
231
31
Kızlar yine rahatsız ediyorum sizi ama ben cerazette doğum kontrol hapına başladım yaklaşık 2 buçuk hafta önce doktor emziriyorum diye bu hapı önerdi.Bu hapı içtiğin sürece regl olmazsın demişti.Ben dünden beri regl oluyorum.Ben bu hapı bırakmak istiyorum.Çünkü bazı psikolojik sorunlarımı da tetiklediğini düşünüyorum.Bu hapı bırakırsam kanamam kesilir mi?Ya da regl i kesmek için ne yapabilirim?

Bırakırsan kesilebilir. Ancak yine de doktoruna danışarak kesmelisin. Ve yeni bi kontrol yöntemi belirlemelisin.

Ben bu hapı kullanmıştım ama benim bütün dengemi bozmuştu Hiç ara vermeden kullanılacak dedi doktor. E ben hangi ara regl olacağım diye düşünüyordum hep. Bırakana kadar hormonlarım alt üst oldu. Bıraktım şükür ki ..

Bırakırsan kesilebilir. Ancak yine de doktoruna danışarak kesmelisin. Ve yeni bi kontrol yöntemi belirlemelisin.
Doktor başka bir hap içebilirsin dedi ama hap içmek istemiyorum.Şu an kendime bakıyorum ne büyük bir kötülük yapmışım kendime.Bir daha asla içmem hap.

Benim de dengemi bozdu.Kendimi tanıyamıyorum.Psikolojik olarak yan etki yaptı.Ben şu anki reglimin de kesilmesini istiyorum.Yarın eşim askerden gelecek çünkü

Regl konusunda farklı etki olmuş sizde. Normalde kullandığın sürede hiç olmuyorsun.. Ben olmamıştım ama olmamakta çok kötüydü.. Bırakınca kesilir mi bilemedim ama

Benim de dengemi bozdu.Kendimi tanıyamıyorum.Psikolojik olarak yan etki yaptı.Ben şu anki reglimin de kesilmesini istiyorum.Yarın eşim askerden gelecek çünkü

Dogum kontrol haplari gozle gorulur ya da cok hissedilir psikolojik yan etkiler yaratmaz.Sorunlarini buna baglama derim.

Regl konusunda farklı etki olmuş sizde. Normalde kullandığın sürede hiç olmuyorsun.. Ben olmamıştım ama olmamakta çok kötüydü.. Bırakınca kesilir mi bilemedim ama
Doktor da olmazsın demişti.Ben de eşim askerden izine gelecek 15 gün o yüzden başladım o gidince bırakırım diye düşündüm ama adam yarın geliyor ben regl oldum

kondom kullandık alerji yaptı bana.geri çekilme yöntemiyle korunduk uzun bir süre.Risk almak istemedim o yüzden başladım ama memnun değilim
içeriği farklı olan kondomlarda var kaucuk içermeyen falan
hapıda gidemiyosan bile dr ara aniden bırakma

içeriği farklı olan kondomlarda var kaucuk içermeyen falan
hapıda gidemiyosan bile dr ara aniden bırakma
Dr başka bir hap başlayabilirsin dedi.Psikolojik etki yapabilir hormon hapı olduğu için dedi.Mini hap diyorlarmış bu hapa galiba normal doğum kontrol hapı kullanabilirsin bebeğin yeterince buyuk dedi bu sorunu açtığımda.Ama o sıra henüz regl olmamıştım tabi

doktorun daha iyi bilir tabi ama emzirdiğin sürece hap almasan?
regl oldun madem spiral taktırmayı düşünsen?
artılarını eksilerini bi konuş doktorunla

doktorun daha iyi bilir tabi ama emzirdiğin sürece hap almasan?
regl oldun madem spiral taktırmayı düşünsen?
artılarını eksilerini bi konuş doktorunla
spirali düşündüm ben ama bende kuruluk problemi vardı yara yapabilir dediler o yüzden taktırmadım

merhaba;
spiral diyecektim ki açıklamışsınız.
peki aylık iğneler falan var, onlar hakkında bilginiz var mı?
Aylık iğneyi duydum aslında ama tam korumuyor ve çok yan etkisi var diye duymuştum doğru mu?Tam bilgi almak isterim aslında bu konuda

ben evlenmeden de kullandım hemde en zararsızlarını evlendikten sonra öyleydi böyleydi derken sivilcelerim cilt yağlanmam karın ağrım %50 azaldı fakat. 3. senenin sonunda daha evliliğimin 1. yılını tamamlamadan. bol ödemli kilolar,nerden tutsan elde kalan hormon değerleri kopkoyu kan (tahlil için damar bulamadılar) tiroid dahil ve bana yaşattığı östrojen patlaması.Allahtan şeker tansiyon çıkmadı bu kadar kilo aldıktan sonra birde östrojeni düzeltmek için ayrı hormon hapı ve alınan kilolar. kesinlikle aynı fikirdeyim insanı abuk subuk şeylere ağlamaya sinirlenmeye itiyor.eğiliminiz varsa hastalıkta yapar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…