Aile Planlaması Doğum kontrol hapı, geç mi kaldım??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
İnanamıyorum, tam olarak bunu yaşıyorum. Doymuyorum resmen yaa

Qlairista diye bir ilaç benimki

Hekime göründüm ve test de yapıldı:)

Bana da kadının hormon hapı almasından ziyade erkeğin biraz uyanık olup geri çekilmesi daha mantıklı geliyor. Hem sağlıklı hem doğal. Ne gerek var hap veya kondoma. Geri çekilmede risk olduğunu düşünenler var aynı risk hap spiral ve kondomda da var. Üstelik hapların doğurganliga negatif etkisi oldugu da söyleniyor kullanan ve sonrasında hamile kalmakta zorlananlar tarafından. Her zaman doğallıktan yanayım ben

Geri çekilme doğum kontrol metodu değil diye biliyorum ben

Geri çekilme doğum kontrol metodu değil diye biliyorum ben

Neden olmasın ki. Bebeğin olmasını engellemek değil mi mevzu. Yani amaç spermin dişi vücuduna girip yumurtayla buluşup döllenmesini engellemek. Dolayısıyla geri çekilmeyle sperm dişi vücudunun dışında kalıyor mu kalıyor

Aslında en doğalı o ama çok riskli
Herkesin harcı değil yani
Bu dk haplarının reçetesiz satılması da çok tehlikeli
35 yaş ve üzeri sigara içen kadınlarda da kullanılmaması gerektiğini de şuraya bırakayım
Hatta bence sigara içenler yaşa bakmaksızın kullanmamalı

Elbette ama benim en düzenli halim 35 günde birdi, 127 gün olmadığımı hatırlıyorum bakireyken. Düzenli ilişkiye girerken üç ay olmasam kafayı yerim anlayamıyorum dediğim grup benim gibi çok daha fazla geciken gruptu. Bir de ben 16 yaşında 49 kilo düzenli spor yapar halimle pkolu oldum. O şekilde bir çözümü yok maalesef benim için, genetik olduğunu düşünüyor doktorum. Duygu değişimleri ve hassasiyet dışında pek yan etki görmedim üç yılda, çabuk ağlıyorum çabuk duygulanıyorum. Ama doktorum her türlü tahlili yapıp bünyeme en uygun olanını önerdi o yüzden de böyle olmuş olabilir

Hap ve prezervatif %99, spiral %96 korurken geri çekilmenin koruma yüzdesi %27. Bununla ilgili bir araştırma bulmuştum benzer bir konuda mesaj yazmıştım, bir yıl boyunca geri çekilme uygulayan çiftlerin sadece yüzde 27’si hamile kalmamış. İçeri boşalmamak değil sorun, bir önceki ilişkiden penis etrafında, üzerinde kalabilen spermden zevk sıvısının sperm içerme olasılığına kadar bir çok risk faktörü var.

Haklı olabilirsiniz demek ki şanslı yüzde 27 lik kesimdeyim

Valla ben o şekilde hamile kaldım...
Doktor resmen güldü...
Öğretmen olucam bi de gibi baktı yani.
Meğer zevk suyunda da sperm varmış ve bu sıvı doğal olarak salgılandığı için geri çekilse de hiç bir faydası yokmuş...
Geri çekilmese korunma oranı yüzde 50 falanmış.
Bence çok riskli...
Kondomda yüzde 99
Spiralde yüzde 97
Kontrol hapında yüzde 97..
Bence risk almaya gerek yok...
Kondom iyidir. Hem sağlıklı hem rahat...

Merhaba eczane çalışanıyım.İlacınızı adetinizin 1.veya en geç 3.günü başlamanız gerekiyor.1 paket ilacınız bittikten sonra 7 gün ara veriyorsunuz .O arada adet oluyorsunuz 8. Gün 2.kutuya başlıyorsunuz.2. Kutudaki ilk ilaçtan itibaren sizi korumaya başlıyor.

2 sene kullandim ne kilo yapti ne bir sey. Yaz 24+4 kullaniyordum. Istah falan da acmadi.
Bana doktorum 12 saati gecirme saati cok onemli degil demisti. Nitekim 9 diye baslayip 11 12de ictigim cok oldu. Biraktigim gibi de hamile kalmistim.

Ben 3. gün başlamıştım ve ilacım -qlairista- 28 adet hap içeriyor. Yani hiç ara vermeden kullanıyor. İlk paket 10 güne bitecek sanırım, şu halde 2 hafta sonra falan anca başlar koruma?

Ben 3. gün başlamıştım ve ilacım -qlairista- 28 adet hap içeriyor. Yani hiç ara vermeden kullanıyor. İlk paket 10 güne bitecek sanırım, şu halde 2 hafta sonra falan anca başlar koruma?
Qlairista 9. hapta başlar korumaya ancak çok düzenli içmelisiniz. İlk 2 gün akşam 9’da diğer günleri öğlen 3’te içmiştim ve kimyasal gebelik geçirdim. Daha sonra hiç bir sıkıntı olmadı tabii tamamen benim düzensiz kullanımımdan kaynaklanmıştı.

nasıl rahime yapışıp içeride kalabilir ki??
çok şaşırdım, ilk kez duyuyorum

nasıl rahime yapışıp içeride kalabilir ki??
çok şaşırdım, ilk kez duyuyorum
İçeride tamamı kaldıktan sonra, yani dışarıdan görünmediği durumda farkedilmezse rahime yapışabilirmiş. Arkadaşımın o şekilde içinde kaldı, ertesi gün jinekolog çıkarttı içinden maalesef.

Qlarista da şöyle bir durum var 1.paketi bitirdiniz hiç ara vermeden 2.pakete başlıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…