Aile Planlaması doğum konrol hapını yanlış kullandım sanırım.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nilsena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
768
455
39
arkadaşlar doğum kontrol hapında üçüncü kutuyu bitirdim.bu aylarda yedi gün ara verirken sanırım ben altı gün verdim.mesla son hapı pazartesi alınca diğer kutuyada bi sonraki pazartesi başlıyordum bu altı gün mü etmiş oluyor.yanlış kullandı isem şuan ne yapmalıyım dün akşam üçüncü kutunun son hapını aldım.4 e ne zaman başlamalıyım?

hiç fark etmez bende bazen 1 gün arayla kaçırabiliyorum,ama korkma bişey olmaz,ister 6 gün sonra al ister 7..

Ben mesela son hapimi Carsamba günleri aliyorum ve ertesi hafta Persembe yeni pakete basliyorum. Arada 7 gün bos geciyor ve olmasi´da bu diye biliyorum.

:eek:

kızlar 21 tane kullanın hanı bazı eskı haplarda 28 tane oluyordu ya 21 gunun üstüne onu 28 etamamlıyormus gıbı kafanızdan düşünüp o sekılde ara verın ben ancak bu şekilde çıktım işn içinden..:)

pazartesi son hapını almışsan 7 gün ara oluyo 7.akşam alınıyor yani pazartesi son hapını alınca haftaya pazartesi alman lazım.

X