Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

İzlenimlerinı benimle paylaşırmisin . Ama ben yüzüm icin değil bacaklarım icin istiyorum. Çünkü cok fazla leke var bir ara kimyasal peeling düşündüm ama korkuyorum bilmem ki bacaklar da ise yarar mi 13 yaşından beri bu izlerle yaşıyorum :-( ve az değiller cok cok cok fazla.

Kızlar sandal ağacının biraz odunsu ve şekerli kokusu var umarım anlatabildim

Ben kırmızı sandal ağacı yağı almıştım diğer yağlara göre de pahalı bir yağ. Sonradan öğrendim bir de afrodizyak etkisi varmış ama bence cok kötü bildiğin odun yani ben hic sevmem odun kokusu. Ama arkadaşım bayıldı saç icin yaptığımız suya bile ondan katti koksun diye. Ben hala niye aldim bu yağı hatırlamıyorum. Bir kaç kez yüzüm icin buhar banyosu yaptım suya kattim ferahlık verdi sanki. Ama şeker kokusu hic yok galiba sandal ağacı ile kırmızı sandal ağacı farklı.

Bende de var sandal ağacı yağı, erkek parfümü kokusuna benziyor. Koku tasvir etmeyi pek bilemem ama sanırım odunsu tanımı buna uyuyor

Tabi paylaşırım canım, ama bacaklardakiler baya uğraştırır sanırım..Hem bölge geniş, hem derinin daha altında olabilir..
Bacaklarda tca olabilir aslında, çok korkma, iyice araştır bence bunu..

Kızlar sandal ağacının biraz odunsu ve şekerli kokusu var umarım anlatabildim

Bende de var sandal ağacı yağı, erkek parfümü kokusuna benziyor. Koku tasvir etmeyi pek bilemem ama sanırım odunsu tanımı buna uyuyor

Odunsu cinslerin odunsu kokuları oluyor demek ki diye bir espiri yapasım geldi
Umarım eşim okumaz

Son düzenleme:

Evet farklılar, koku hastası biri olarak bilirim

Ben erkek parfümü kullandığım için ve içeriğinde sandal ağacı olduğu için parfümümü sıkmadan önce solidi cildime yediriyorum öyle sıkıyorum daha kalıcı oluyor ve kokuyu vurguluyor
Diğer parfümlerime de baz yapacağım bakalım kokular nasıl değişecek
Odunsu cinslerin odunsu kokuları oluyor demek ki diye bir espiri yapasım geldi
Umarım eşim okumaz

Oku enişte oku eşin sana odun dedi yontuver kendini bizi uğraştırma bi zahmet

Direncim çok teşekkür ederim ben de haftada 2 kez ozon diğer günler nar çiçeği ve prinç düşünüyodum annemle beraber baslıyoruz biz de haftasonu annemin göz altı morlukları var en cok onda işe yarıcak mı merak ediyorum benim de güneş lekelerim var azcık çilimsi gibi

bu arada parfümlerden larisa= miss dior cherry idi....

miss diorun kokusuna hayran biri olarak bayılıa bayıla kullandım ama bitmek üzere ve sitede göremiyorum kalktı mı acaba?

Ladycimm yeni gelen siparişim arasında nar çekirdeği yağıda var.
Maden suyu,limon ve nar çekirdeği yağını karıştırıp buz kalıpları haline getirsem sence nasıl olur ?
Sabahları uygulamak için.:44::44:

Canım limon suyunu cildine uygulama çünkü limon yüksek oranda sitrik asit içerir, kısaca cilde düşman.
nar çekirdeği yağını gece yatarken uygula, hatta diğer arkadaşlarıda uyaralım yağ uygulamalarını gece yapın
gündüz yapılan yağ bakımları cilde leke yapar, gündüz güneş koruyucunuzu sürün
maden suyunu bende kullanırım ara ara aynen koy buz kalıplarına dondur mineral ihtiyacını karşılar ve cildini o kalıplar sıkılaştırır

Sağol canım bilgiler için,maden suyuna devam ediyorum ozaman içinden limonu çıkararak
Nar çekirdeği yağınıda geceleri uyguluyorum.Yanlız bunun kokusu çok kötü sendeki de öylemi acaba ?

Sağol canım bilgiler için,maden suyuna devam ediyorum ozaman içinden limonu çıkararak
Nar çekirdeği yağınıda geceleri uyguluyorum.Yanlız bunun kokusu çok kötü sendeki de öylemi acaba ?

Evet canım tuhaf kokuyor ama bu normal bir durum paniklemeyin.
Yağ ayrı bişeydir, esans ayrı nar kokmaz yani kısaca
Aklımdayken az sür ve cildine parmak uçlarınla yedir çok sürmenin değil az miktarı cilde yedirmenin faydası var

Nar kokusu beklemiyordum ama böyle bir kokuda beklemiyordum
Az az kullanırım canım zaten cildim yağlıya dönük olduğu için çekinirim yağdan.

Nar kokusu beklemiyordum ama böyle bir kokuda beklemiyordum
Az az kullanırım canım zaten cildim yağlıya dönük olduğu için çekinirim yağdan.

Benimde yağlıya dönük cilt yapım korkma tatlım aynen az miktarda ve planlı uygularsan sorun yaşamazsın ki ben bizim gibi ciltlere kil maskesinide ısrarla öneririm

Benimde yağlıya dönük cilt yapım korkma tatlım aynen az miktarda ve planlı uygularsan sorun yaşamazsın ki ben bizim gibi ciltlere kil maskesinide ısrarla öneririm

Kil maskesi yapıyordum bir ara sonra kilim bitti garnier üçü bir arada temizleyicisine başladım onda da kil var ya memnunum ondan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Solidlere kıran girdi canım :)
Bir kaç haftaya tüm çeşitler çıkacakmış..

Lady senin cildin de yağlıya dönükse bilirsin bana yardımcı olur musun :)
Benim yüzüm özellikle T bölgesi çok yağlı ve alnımda minik minik kırmızı sivilceler dolu. Doa ya sordum sivilce için ozon yağını önerdiler. Ama cildim yağlı olduğu için 2 günde bir sürüyorum gece ozon yağını. Yağın gitmesi için de kükürt sabunuyla yıkıyorum sabah akşam ama hiç fayda etmiyor
Arada bir kil maskesi yapıyorum ama içine ne koyayım ne tavsiye edersin?
Başka bilen arkadaşlar varsa siz de cevap verin lütfen. Bıktım bu yağlı cildimden

Canım kil maskesinin içine bişey eklemene gerek yok..Zaten peeling etkisinde oluyor..
Ben gül suyuyla macun haline getiriyorum..

Çok yağlıysa cildin, bir kaç damla limon karıştırabilirsin..Limon yağ dengesini düzenler, sıkılaştırıcı etkisi vardır..

Yalnız uyaralım, limonu tek başına cildinize kullanmanın cilt katmanına zararı olabilir..Bu nedenle ya bakım maskelerine bir kaç damla ekleyebilir, ya da sulandırarak sürebilirsiniz..

Ayrıca kil sabunu edin ve her gün 2 kere yıka yüzünü tatlım..Ben bunun yağlanma açısında epey faydasını gördüm..

Keşke son siparişimde kil sabunu da alsaydım yaa tühh.
Neyse bidahakine alırım.
Cevap için çok teşekkür ederim.Peki kil maskesini ne sıklıkla yapmamı önerirsin?

Keşke son siparişimde kil sabunu da alsaydım yaa tühh.
Neyse bidahakine alırım.
Cevap için çok teşekkür ederim.Peki kil maskesini ne sıklıkla yapmamı önerirsin?

Ne için yapmak istiyorsun kil maskesini? Yağlanman içinse haftada bir yeterli bence..
Peeling içinse, ben şahsen 2 hafta bir falan yapıyorum peeling
Kil olmadığı zamanlar, pirinç ununu macun kıvamına getirerek te yapabilirsin peelingi..5-10 dakika bekleyip yüzünden hafifçe ovalayarak çıkarabilirsin..Benim cildime çok iyi gelir..

Lady'nin de önerisi olacaktır bu konuda, gelsin bakalım ne diyecek

Yağlanma için yapmak istiyorum.Haftada bir yapıyım o zaman. Çok fena yağlanma var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…