Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
evet benimde p.tesi verdiğim siparişler elime ulaştı şuanda :KK8:

nane ve nar sabunum renkleri bi harikaa :KK16:
hint yağı
kara üzüm çekirdeği yağı
nar çekirdeği yağı
pirinç kepeği yağı
lilium solid parfum (kokusu muhteşeemm 212 sexy yi hatırlattı bana o parfümüme baz olarak kullanabilirim :KK12: )
hediye olarak da:
yasemin ve mersin çiçeği solid parfümlerinden göndermişler ( ikisininde kokusuna bayıldım bence tam yaz kokularıı) :KK12::KK12:

hint yağı
kara üzüm çekirdeği yağı
nar çekirdeği yağı
pirinç kepeği yağı
lilium solid parfum (kokusu muhteşeemm 212 sexy yi hatırlattı bana o parfümüme baz olarak kullanabilirim :KK12: )
hediye olarak da:
yasemin ve mersin çiçeği solid parfümlerinden göndermişler ( ikisininde kokusuna bayıldım bence tam yaz kokularıı) :KK12::KK12:

Canım gülegüle kullan ürünlerini :)
Nane sabunu nanemi kokuyo? ağırmı kokusu?

canım bilgi için çok teşekkür ederim. yine bi sorum olacaktı sana ama..
şimdi öncelikle laktik asitli gülsuyunu (yada lavanta) bazı akşamlar kullanıyorsun. pekiii her sabah kremlenmeden önce laktik asitle mi siliyorsun yüzünü? yağ bakımı yaptığı akşamların sabahında da laktik asit kullanıyor musn? yani benim anladığım bu laktik asitli suyu tonik niyetine her temizlikten sonra sürüp (her sabah - ve bazı akşamlar) sonra da kremleniyorsun, doğru mudur ??
ben güneş kremi konusunda kendime güvenmiorum aslında ama şimdiye kadar da cildimde hiç güneş lekesi olmadı, güneşlenmem, kapalı olunca da başörtü şapka görevi görüp engellior mudur nedir diye düşündüm. çünkü yüzümdeki izler sivilce izi ve artı hafif çukurluklar var sivilcelerden ve ergenlikten kalan..güneş izi değiller.. ben laktik asite başlamayı düşünüyorum ama kullanımından emin olmam lazım..

Evet canım laktik asitli tonik yapmış oluyoruz koruyucumu sürmeden 15dk önce laktik uyguluyorum, yağlı bakımların ertesi sabahında da uyguluyorum.
Ultraviyole ışınlarını sadece direkt güneş ışığına maruz kalmak olarak düşünme, camdan duvardan vs yansıyor ve perdeden geçebiliyor, bu yüzden güneş koruyucu kullanmanız konusunda hepinize ısrarlıyım.
Ama çok sert bir asit olmasada kimyasaldan bahsediyoruz güneş koruyucu kullanmalısın, aslında 2 haftada kazanırsın alışkanlığını.:KK9:

laktikli gülsuyunu nerede muhafaza ediyorsun,cam mı,normal gülsuyu şişesinde ki :) yani asit ya farkediyor mu nerede olduğu acaba?

Eski tonik şişemi dezenfekte ettim ona yaptım karışımı:KK1:

hint yağı
kara üzüm çekirdeği yağı
nar çekirdeği yağı
pirinç kepeği yağı
hediye olarak da:

Güle güle kullan tatlım:KK9::KK16:

Evet canım laktik asitli tonik yapmış oluyoruz koruyucumu sürmeden 15dk önce laktik uyguluyorum, yağlı bakımların ertesi sabahında da uyguluyorum.
Ultraviyole ışınlarını sadece direkt güneş ışığına maruz kalmak olarak düşünme, camdan duvardan vs yansıyor ve perdeden geçebiliyor, bu yüzden güneş koruyucu kullanmanız konusunda hepinize ısrarlıyım.
Ama çok sert bir asit olmasada kimyasaldan bahsediyoruz güneş koruyucu kullanmalısın, aslında 2 haftada kazanırsın alışkanlığını.:KK9:

ya canım ben senin başına kaldım ama, sen güneş kremini nemlendirici niyetine mi kullanıyorsun?
ben bikaç gündür melisa- fesleğen kremi sürüyorum cok iyi yumuşacık geliyor cildime..
gündüzleri güneş kremi nemlendirici olarak, geceleri de melisa yada fesleğen kullanabilir miyim bu durumda?
pekii ben gün içinde yüzümü yıkıyorum fln, tekrar güneş kremi mi sürmeliyim yoksa melisa-fesleğen sürsem olur mu? gün içinde güneş kremini yenilemem gerekir mi yıkayınca? ooooff dedim ben kendime ama sen bıkma emi :KK30::KK30:

ha bir de marka vermek gibi olmasın da avonun güneş kremi olur mu??

Son düzenleme:
Kızlar acaba bu asitlerin kullanım ömrü var mı varsa ne kadardır bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Kendi soruma kendım cevap vereyım bılmeyen dıger arkadaslar da yararlansın.
Doaya sordum, asitlerin kullanım ömrü süresizmiş ama ağzı kapalı ve dolapta saklamamızı önerdiler.

Zaten sabunlara deli oluyorum hepsini atıcam sepete :KK70:

Buarada shea butter'ı yüzün için kullandınmı hiç lady?

Shea butterı, pırınc kepegı yagı, argan yagı gıbı yagları ılk baslarda gunduz de suruyordum yuzume ama yagları gunduz kullandıgımda lekelerımın arttıgını farkettım hemen bıraktım. Shea butter yuze suruldugunde nemlendırıyor canlılık verıyor ama bence yuze kullanıldıgında o da dıger yaglar gıbı gece kullanılmalı.

Zaten sabunlara deli oluyorum hepsini atıcam sepete :KK70:

Buarada shea butter'ı yüzün için kullandınmı hiç lady?

Kullanmadım canım pirinç kepeği+ kara üzüm çekirdeği+ nar çekirdeği yağı karışımı ve ozon yağı kullanıyorum ve lütfen shea butter ve diğer yağ bakımlarınızı gece yapın (kakao yağı hariç o esmerleştiriyor) gündüz lekelenme yapar aklınızda olsun.:KK34:

ya canım ben senin başına kaldım ama, sen güneş kremini nemlendirici niyetine mi kullanıyorsun?
ben bikaç gündür melisa- fesleğen kremi sürüyorum cok iyi yumuşacık geliyor cildime..
gündüzleri güneş kremi nemlendirici olarak, geceleri de melisa yada fesleğen kullanabilir miyim bu durumda?
pekii ben gün içinde yüzümü yıkıyorum fln, tekrar güneş kremi mi sürmeliyim yoksa melisa-fesleğen sürsem olur mu? gün içinde güneş kremini yenilemem gerekir mi yıkayınca? ooooff dedim ben kendime ama sen bıkma emi :KK30::KK30:

ha bir de marka vermek gibi olmasın da avonun güneş kremi olur mu??

Rica ederim tatlım aşk olsun sor yahu:KK9:
Hatta şöyle yap 2-3 bezelye tanesi kadar güneş kremi yetecektir cildine parmak uçlarınla yedir aynen bir nevi nemlendirici oluyor, doğru mantık gündüz güneş kremi gece fesleğen yada melisa kremi.
Gün içinde yüzünü yıkıyorsan güneş koruyucunu tazelemelisin.
Canım ben o markayı özellikle cilt ürünlerini asla kullanmam cildimi mahvetmişti ama sende sorun yaratmıyorsa tabi kullanabilirsin.
Watsonstan aldığım ''solait 50+ baby (beyaz olanını)'' kullanıyorum:KK34:
:KK4:tuttum bırakmam sor sen doğru uygulama yapıp sonuç al ben bıkmam:KK9::13:

Son düzenleme:
Lady'cim şimdi ben senin 3lü karışımı yapıp kullanmayı düşünüyorum karaüzüm çekirdeği+pirinç kepeği+nar çekirdeği. şimdi bu karışımı uygulamadan önce ve sonra nar sabunu kullansam daha mı etkili olur? :26: benim açık bide bal-süt sabunum var, ozon yağı da kullanıyorum nası bi sıralama yapsam acaba? hint yağını da kirpiklerime kullanmayı düşünüyorum.

Lady'cim şimdi ben senin 3lü karışımı yapıp kullanmayı düşünüyorum karaüzüm çekirdeği+pirinç kepeği+nar çekirdeği. şimdi bu karışımı uygulamadan önce ve sonra nar sabunu kullansam daha mı etkili olur? :26: benim açık bide bal-süt sabunum var, ozon yağı da kullanıyorum nası bi sıralama yapsam acaba? hint yağını da kirpiklerime kullanmayı düşünüyorum.

Tatlım yağ bakımından önce cildinizi temizleyip yağı parmak uçlarınızla uygulamanız hem dağıtımını hem cildinize işlemesini etkiler, hem nar sabunu hem bal süt sabunu güzel tercih farketmez ikisini de dönüşümlü kullanırsın bir hafta birini bir hafta diğerini gibi.
Ve tüm cildinize 3-4 damla yeterli, parmak uçlarınla aşağıdan yukarıya masajla sür.
Haftada 2-3 gece yağ karışımını kullanırsın 1 gecede ozon yağını kullanırsın:KK34:

işte benim şimdiye kadar ki siparişlerim hanımlar :

$110720121412.jpg bir de süt- bal sabunum var.

papatya duş jeli; kokusu fena değil gerçekten papatya gibi kokuyor ama bitince bidaha almayı düşünmüyorum. onun yerine doa'nın çeşit çeşit sabunlarını kullanıcam.

Kayısılı vücut losyonu: kokusu çok hoş ama pek kalıcı değil değişik bi yapısı var yağ gibi ama hemen emiliyor. benim bacaklarım çok çatlar pul pul ne kullandıysam geçiremedim çok su içmememden kaynaklı sanırım vazelin bile kullandım. bidahaki siparişimde belki düşünebilirm. haa birde ben bu vücut losyonunu saçımda da kullandım duştan sonra durulanmayan krem olarak diplerine sürmeden ağırlaştırmadı çok hafif bu kullanımda da beğendim.

kuru ve normal saçlar için sülfatsız şampuan: ilk başlarda inanılmaz döktü saçımı ya da ben o zmanlar saçıma yeni kına yakmıştım ondan da olabilir bilmiyorum ama şimdi inanılmaz memnunum. bazı arkadaşlarım belirttiği gbi saçın dolaşması sertleşmesi gibi bi problem de yaşamadım.

Kuru ve normal saçlar için saç kremi : bayıldım. saçı yumşacık yapıyor. şampuanın sertleştirici etkisini görmediğim için kullanmama pek gerek yok ama yine de kullanıyorum çok sevdim. içinde keratin varmış sanırım ve saçların dalgasını bozduğunu söylediler henüz öyle bişi yaşamadım ve umarım yaşamam :KK50::KK50:

Melisa kremi: kokusuna söylencek söz yok çok güzel annem de bayıldı benden çok kullanıyor. yapısı da çok güzel yağlı görüntü vermiyor.

Shea Butter: seeenn nee miiikkkeemmel şeysin öylee. dudaklarımdaki kabuk kabuk görüntü kayboldu seni kullanmaya başladığımdan beriii. ve dirseklerimde de kuruma vardı onlarda da tek kullanımda büyük fark etti. büyük boyunu alıcam.

Ozon Yağı: yatmadan önce kullanıyorum kokusu kötü ama alıştım çok rahatsız etmiyor artık. sayesinde sabah uyandığımda yüüzmde berraklık oluyor uzun vadede çok işe yarıcağını düşünüyorum daha çok yeni başladım düzenli kullanmaya.

süt-bal sabunu: yiyesim geliyor :KK1: çok güzel bi yapısı var yumşacık yapıyor cildi. kokusuna hayranım. kullandıktan sonra da banyo mis gibi kokuyor.

diğer ürünlerimi henüz kullanmadım. ama solid parfümler harika açıp açıp kokluyorumm.:KK12::KK12:

Tatlım yağ bakımından önce cildinizi temizleyip yağı parmak uçlarınızla uygulamanız hem dağıtımını hem cildinize işlemesini etkiler, hem nar sabunu hem bal süt sabunu güzel tercih farketmez ikisini de dönüşümlü kullanırsın bir hafta birini bir hafta diğerini gibi.
Ve tüm cildinize 3-4 damla yeterli, parmak uçlarınla aşağıdan yukarıya masajla sür.
Haftada 2-3 gece yağ karışımını kullanırsın 1 gecede ozon yağını kullanırsın:KK34:

teşekkür ederim cnm. önerini uygulicam dönüşümlü kullanırım artık. :KK16:

Rica ederim tatlım aşk olsun sor yahu:KK9:
Hatta şöyle yap 2-3 bezelye tanesi kadar güneş kremi yetecektir cildine parmak uçlarınla yedir aynen bir nevi nemlendirici oluyor, doğru mantık gündüz güneş kremi gece fesleğen yada melisa kremi.
Gün içinde yüzünü yıkıyorsan güneş koruyucunu tazelemelisin.
Canım ben o markayı özellikle cilt ürünlerini asla kullanmam cildimi mahvetmişti ama sende sorun yaratmıyorsa tabi kullanabilirsin.
Watsonstan aldığım ''solait 50+ baby (beyaz olanını)'' kullanıyorum:KK34:
:KK4:tuttum bırakmam sor sen doğru uygulama yapıp sonuç al ben bıkmam:KK9::13:

canım ya, çok teşekkür ederim.. sipariş geçmek istiyorum hemen... resmen kafamda tablosunu çizdim bakımın.. :KK68::KK68:
hem benim 30 eylülde düğünüm var,o zamana kadar biraz parlayım yaaa.. :78::108:
bırakma sen beni, tut öyle işte... :KK4::KK4:

X