Erkek İnfertilitesi DNA hasarı için varikosel ameliyat gerekli mi?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Kpymk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
10
2
33
Arkadaşlar merhaba 5 kez düşük yaptım içerisinde dış gebelik de var eşimde sperm DNA hasarı bulundu % 42 kadın doğum doktorum sadece ilaç yazdı bu yeterli dedi ürolojiye göndersem varikosel diyecek ameliyat olmanız gerektiğini söylüycen hiç gerek yok dedi. Ama eşim ürolojiye gitti 2. Derece varikosel kesinlikle ameliyat vitaminle düzelmez demiş. Benim gibi olan var mı yardımcı olur musunuz ameliyatdan sonra kötü olmasından korkuyorum sizce ne yapmalıyım?

Sayı hız morfoloji nedir? Öncelikle antioksidanla hasarı düşürün. Ne ilaç yazdı?
Açıkçası üroloji Dr kesin operasyon dediyse operasyon kaçınılmaz oluyor. Bize de iki Dr dedi,yaptırmadık hiç gebelik oluşmadı. Tüp bebeğe gittik,Dr önce varikosel op. sonra tüp bebek olsun ki değerler düzelsin dedi ve op olduk. Yani bir Dr daha görünün varikosel için. Onlar da operasyon derse kesinlikle yaptırın.

Sayı,ileri hareket iyi. Morfoloji de 4 sanırım. Sizde büyük bir sıkıntı yok hasar dışında. Varikosel varsa bile sperme yansımamış çok. Hangi ilacı verdiler?

WMmultifer ama üroloji doktoru bu yeterli değil kesinlikle ameliyat dedi bende bir doktora daha gitmesini istiyorum bakalım peki siz ameliyatın faydasını gördünüz mü? İyi ki tüp yaptırmamışsınız biz bilmeden yaptırdık düşük yaptım

3 ay kullanıp hasar testi yaptırın. İçeriğe baktım gayet iyi. Glutatyon, betain, l sistein hasarda veriyor drlar. Eğer düşerse normal gebelik bekleyin. İyi bir üroloğa gidin ayrıca ikinci bir görüş için. Ki zaten siz gebe de kalmışsınız daha önce. Doğal gebelik oluşmuş muydu?

Hadi hayırlısı olsun canım inşallah hasar düşer beslenmek de çok önemli yaban Mersini brokoli antioksidanı yüksek

Ewet doğal yoldan kaldım 4 defa 5. Hafta da düşük yaptım 1 defa da tüp bebek yaptırdık onda da 5. Hafta da düşük yaptım. Teşekkür ederim saolun

Ewet doğal yoldan kaldım 4 defa 5. Hafta da düşük yaptım 1 defa da tüp bebek yaptırdık onda da 5. Hafta da düşük yaptım. Teşekkür ederim saolun
Dna hasarı dışında genetiğe de baktırın. Düşük nedeni genetik de olabilir. Genelde ya genetik ya da hasardan oluyor. Trombofili ve karyotip analizi yaptırın.

Varikosel ameliyatı olmadan spermler cok etkilenmişse hiç bir takviye işe yaramıyor şimdi yarasada ilerde ilerleyip tekrar sorun yaratır cok basit bir ameliyat eşim oldu geçen hafta

Varikosel Ameliyatını mutlaka yaptırın.Morfoloji sperm değerleri etkiliyor.Siz etkilemez dediklerine bakmayın hafifte olsa bozuyor

Varikosel Ameliyatını mutlaka yaptırın.Morfoloji sperm değerleri etkiliyor.Siz etkilemez dediklerine bakmayın hafifte olsa bozuyor
Merhaba peki bu ameliyattan sonra değerlerin normale dönüyor mu tabi sağlıklı bir bireydeki gibi morfoloji yada işte DNA hasarı falan düzeliyor mu?

Merhaba peki bu ameliyattan sonra değerlerin normale dönüyor mu tabi sağlıklı bir bireydeki gibi morfoloji yada işte DNA hasarı falan düzeliyor mu?
Benim eşimde ameliyat oldu hafif varikosel ve reflü vardı.Hareketlilik 19 dan 35 yükseldi.Morfoooji 0 1 çıkıyordu.Simdi çok şükür 10 oldu 3 ay geçti gebe kalamadim bakalım Allah ne takdir edicek

Benim eşimde ameliyat oldu hafif varikosel ve reflü vardı.Hareketlilik 19 dan 35 yükseldi.Morfoooji 0 1 çıkıyordu.Simdi çok şükür 10 oldu 3 ay geçti gebe kalamadim bakalım Allah ne takdir edicek
Morfoloji 10 çok iyi.Hareket de iyiymiş. 3 ay için bu değerler değil mi? Takviye ne kullandınız?

Ayyy inanmıyorum harika bi yükseliş olmuş ama bence en kısa zamanda da gebelik haberi alacaksınız Darısı böyle yükseliş bize olur inşallah bi nebze rahatladım sizi duyunca durumumuz yakın size bizde de hafif varikosel ve reflü var bu ay sonuna kısmet olursa ameliyatımız var bizimde

Merhaba, yıllar önce bu durumun benzer karasızlığını birebir yaşadık. Eşimin değerlerini görünce kadın doğumcular direk tüp bebek dedi, ürologlar 2. derece varikosel var ameliyat şart dedi. Biz ya daha kötü olursa diye ameliyat ettirmedik uzun süre ama ameliyat olduktan sonra değerleri 1 yıl sonunda mililitrede 1 milyondan 55milyona çıktı ve denemenin 2.ayında hamile kaldım. Ürologları dinlemediğime çok pişman oldum. Ameliyatı yapan doktor çok önemli bence. Eşiminkini Tansu Güdelci yapmıştı. Az önce birşey öğrendim yalnız başka bir doktordan. Varikosel ameliyatından sonra iyilik hali 1 yıl sonra değişebiliyor dedi. Eşimin de dna hasarı %27 geldi şuan. Daha önce baktırdığımızda %18.di.

Hasar da değişken ve sadece varikosel sebep değil buna. Yaşam şekli,çevre kirliliği,beslenme alışkanlıkları,sigara, stres de artırır. Operasyon oldu bitti bir sene geçti yine hasar çıkacak diye birşey yok varikosel kaynaklı yok en azından. Bizim de 3 ay oldu. Ramazan girince araya bayram sonu değerlere baktıracağız. 3,5 ay geçmiş olacak. O zamanki değerler ile aşılama yaptırmalı mıyız bilmiyorum bakacağız duruma..

İyi bir uroloji dr una gorunsun canim esin. Kaan aydos alaninda çok iyi.. Dna hasari disinda diger degerleri nasil,hareketlilik sayi morfoloji vs?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…