Diyetisyenler hakkındaki olumlu/olumsuz yorumlarınız?

inşallah başarılı olursun arkadaşım insanın boşa kürek çektiğini hissetmesi ne acıdır bilirim umarım motivasyonunu kaybetmeden kilolarını verirsin bir de sana naçizane bi tavsiyem olacak diyetisyene gittiğini ve diyet yaptığını pek kimseyle paylaşma ben 2 hafta önce o yanılgıya düştüm motivasyonum yerle bir oldu 15 günde 1 kilo aldım diyetim sekteye uğradı yani kimsenin seni caydırmasına izin verme hadi Allah kolaylık versin :)

arkadaşlar tavsiyeediyorum.com diye uzman doktorlar hakkında bilgi veren bir site var. bu sitede diyetisyenler içinde bölüm var. doktorlara giden hastalar genellikle memnuniyetlerini yazmışlar. diyetisyenlere giden arkadaşlara seeleniyorum. bu siteye sizde görüşlerinizi yazın çünkü pek çok insan doktorlar özellikle de diyetisyenlere gitmeden önce bu siteden fikir alıyor.

Konu sahibi arkadaş,
topiğini okudum ve başlığını değiştirdim bunun iki sebebi var:
1 - ilk olarak dikkatimi çektiği için konuyu açıp okudum ve ama yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için değiştirmek istedim
2 - zaten sen de böyle istemişsin, yazdığın yorumda gördüğüm kadarıyla...

bir de arkadaşlar, diyetisyenler çok ekmek veriyorlar listelerde ve bu bize gereksiz yere kilo verme sürecini uzatma gibi geliyor ama yanlışımız bu işte... dengeli ve sağlıklı bir menüde mutlaka tam tahıllı ekmek bulunmalı, günde 5-6 dl ekmek yememiz gerek
ben de birkaç defa diyetisyene gittim devlet hastanesinde ama hep aynı listeyi veriyor ben zaten besin değişimlerini vs biliyorum aynı listeyi uygulamak sıkıcı oldu ztn ben listelere uyamıyorum geçen yıl 2 aylığına gittiğim diyetisyen çok iyiydi hatta hakkında gitmeden önce araştırma yaptım danışanlar gayet memnunlar ama ben özel olduğu için ve çalışmadığımdan boşverdim yoksa memnundum

Bahar Hanımla ilgili söylediklerinize cidden çok şaşırdım. Benimle olan ilişkisi hiç böyle değil. Hiçbir zayıflama hapı tavisye etmedi bana bugune kadar. Kilo veremediğim zamanlar oldu asla yan ürün/power plate tavsiyesi ile gelmedi. Hep spor yapmamı tavsiye etti.

Kilo veremeyince ciddileşiyor doğrudur ama hiç azar işitmedim, hep ciddi telkinleri oldu ve işte o nedenle onu bu kadar tavisye ediyorum insanlara.

Bir de şu var aslında arkadaşlar ne yiyip ne yemeyeceğimiz aşağı yukarı belli zaten bütün diyetisyenler aynı şeyleri veriyor ne verebilirki başka, kendi yeni bir besin grubu mu türetsin. Önemli olan neyi ne kadar verdiği, kilo verme durdugunda nasıl motive ettiği yada bu döngüyü kırmak için yerinde müdehale edip etmediği. Benim baktığım kriterler bunlar açıkçası.

bende esenyurt devlet hastanesindeki diyetisyene gitmiştim adam suratı asık ruh gibi hiç ilgilenmiyor soru sordugunda 3 sorudan birine cevap veriyordu 3 arkadaşımda gitmeyi bıraktı bende kendi bildigim şeylerle besleniyorum sporumuda yapıyorum ama ilaç kullandıgım için çok az kilo verebiliyorum

kızlar şubat gibi hamile kaldım ve martta diyetisyene gittim dediğim şey şuydu bebek kilo alsın ama ben almayayım yani doğumdan sonra normak kilomda olayım yada çok az birkilom olsun bana bir liste verdi tüm tahlilleride yapmıştık ben bir ay listeye harfi harfine uydum ama ne göreyim ben hızla kilo alıyorumnormalde yediğim 4 katı yiyorum ve düzenli yiyorum hemen diyeti bıraktım ama malesef 5 kilo fazlamıda almış oldum buarada bebeğimide kaybettim olan bana oldu yani şimdi ne yapacağımıda bilmiyorum bu kilolardanda kurtulamıyorum..........................

Bende diyetisyene başladımm ama sizinkiler gibi öyle çok pahalı değilll,benim gittiğim 30 tl sadece
250 tl dedii arkadaş çokk pahalıymışş yaa
sadece kafama takılan ekmeğin çok olmasıydı benimde
sabah 2 dilim
öğlen 3 dilim
ve akşam 2 dilim yine
15 gün sonra gel dedii,
bu ekmekler çok fazla değilmii dedimm hayır çokk değill önce böyle başlayacağız ve sonra azaltacağız dedi
ve kesinlikle 15 gün makarna ,pirinç ve bulgur yasakkk
demekki diğer doktorlarda ekmeği çokk veriyorlarrr
ben listemdekii ekmeklerii yesemmi acabaa

kızlar bende diyetisyene gittim ama benim boyumu kilomu ölçtü ve örnek beslenme listesi ve değişim tablosu verdi. hiç bir test filan yapmadı. yani yağ oranı ölçme,metolizma hızlı yavaş mı çalışıyo vb. gibi. acaba sizinkilerde mi öyle. televizdondaki tüm doktorlar kilo vermeye başlamadan önce bu tarz ölçümlerin yapılmasını söylüyo da ben hiç birşey göremedim.

ben de ankara guven hastanesındekı bayan dıyetısyen hanıma gıttım fakat ne bır tahlıl ne baska bırsey yaptı yeme duzenımı sordu ve lıste yazdı sızce boyle yapması dogru mu? ve motıvasyon sıfır yazdı yolladı benı ben dıyetısyen olsaydım modunu dusuk gordgm hastaları motıve etmeye cabalardım sadece para alıp lıste yapmakla olmuyor ne yazıkkı ısının hakkını verememıs oluyorsun...bırde pek bır ılgısızdı yanı ıletısım pek kuramadık ve takıp etmeye pek nıyetlı deıldı kendılerı sanırım...dıyetımde gayet sade ve basıttı ben oyle ıstedım ogrencı oldugumdan dolayı sabah 5 kasık kellogs ara ogun 1bardak sut oglen tost/ayran ara 2 cevız aksam tavuk balık ettten bırı gece sut ya da meyve..ve bol su tabıkı ılk hafta 2 kılo vermıs olsamda modum dustu , pek nefsıme hakım olamadıgım ıcın bzdum...

ama bı arkadasım erkek bır dıyetısyene gıttı ve 20kıloya yakın verdı 4ayda sanırım ona hep tavuk haslama ve yogurt verılmıstı dıyetısyenden dıyetısyene fark var ıste bıraz domınant olmalı ve baskıcı olmalı ınsan bı sonrakı randevuyu dusunerek dıyetını bozmamalı dıye dusunuyorum

arkadaşlar soru soranlar olmuş ben de bu konuda epey bir deneyim sahibi olaraktan naçizane fikirlerimi söyleyeyim
ilk diyetisyenle konuşmam 12 yaşındaykendi bazı sağlık sorunlarından dolayı doktorum yönlendirmişti o zaman kilo fazlam yoktu sadece hastalığımla ilgili beslenme konusunda bilgilendirme amaçlıydı hala verdiği kitapçık durur ve üni. hastanesi olduğu için birçok beslenmeyle ilgili konularda o kitapçık sayesinde bilgilenmiştim
sonrasında gördüğüm tedavilerden dolayı aldığım kiloları vermek için tekrardan diyetisyene yönlendirildim başka bir şehirdeki üni hastanesinde, o kişiye 2-3 kere gittim ama farklı zamanlarda ve hep ilk kez gidiyormuş gibi düşündüm kendimi, öyle motive olmaya çalıştım bana hep aynı kitapçığı verdi sadece kalori dağılımından dolayı miktarlar farklıydı bir de ilk gittiğimde az tuzlu yiyebilirsin derken sonraki gidişimde ben hiçbir hastama tuz ye demem dedi halbuki aynı kişiydi söylediğini unuttu herhalde
kan tahlili istemedi boyumu kilomu sorup liste verdi tabii ilk zamanlarda çok motivasyonum yüksek olduğundan büyük hevesle yaptım ama tabii bir zaman sonra sıkılıyor insan çünkü 1 ay sonra gel diyor
geçen yıl özel bir diyetisyene gittim o da boyumu ölçtü ki ben biliyordum ama kendi ölçmek istedi emin olmak için, sonra tartı özeldi sanırım yan taraftaki kitaplığın rafından çıktı aldı ama bana değerlerimi söylemedi yağ-su-kas oranlarını yani, hala daha merak ederim ona göre tek tek yazdı menümü her seferinde de değiştirdi kendisi aynı zamanda yaşam koçluğu eğitimi almış olmasına rağmen aradığımı bulamadım diyebilirim zira o yazıyordu listeyi ama muhabbet etmiyorduk ben söylüyordum işte diyetime çorbayı özledim onu da eklesek ya da ben soruyordum birşeyler, ben sormadan hiçbir bilgi verip anlatmıyordu
bence bir diyetisyen, öncelikle kan tahlili istemeli danışanlarından ve ona göre bir beslenme programı hazırlamalı, ben hastalığım konusunda bilgi verdim kendisine sağolsun ona göre hazırladı ama yine de sormalıydı ben söylemeden diye düşünüyorum
sonrasında ise, eğer ki özel bir diyetisyen ise, bir spor hocası ve psikologla çalışmalı çünkü kilo vermek sadece diyetle olmuyor sporla desteklenmesinin yanısıra psikolojik olarak da kişi rahatlatılmalı, yaşadığı sorunlar varsa danışabilmeli, sadece liste hazırlamamalı neyi ne zaman neden o şekilde yenmesi gerektiği de söylenmeli ki hem kişi beslenme konusunda bilgilensin hem de vücudunun ihtiyacı olan grupları ne zman alması gerektiğini öğrensin

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar;

bende ankarada ıı bı dıyetısyen arıyorum.ama her yer reklam.bahar demırkıranı duydum ama oda husran olur mu dıye korkuyorum.

daha once ıkı dıyetısyen denemem oldu ılkı tavsıye edıyorum sıtesınden ESRA GULTEKIN o sıte tamamen reklam amaclı olumsuz yazıları yayınlamıyo defalarca yazdım asla yayınlamadılar.bence kendılerı gırıp yorum yazıyor.
kendısı gıdınce yuzunuzue dahı bakmıyor tek derdı para bence.

ıkıncı denemem 29 mayıs hastanesındekı (DIKMENDE) FERAY hanım soyadını hatırlamıyorum.hala orda mı onuda bılmıyorum gecen yıl gıtıstım.

kendısıde hıc ama hıc ılgılenmıyor.orayada 200 tl verdım aylık her hafta kontrol vardı ama son hafta gıtmedım bıle lanet olsun dedım.bı kıre ısten ızın aldım kostur kostur gıttım randevuya yoktu yerınde.

ılk hafta cok heyecanla gıttım yanına ama yuzume dahı bakmadım motıvayonumu kırdı.hastanene yonetımıne sıkayet ettım.bıraz duzelır gıbı oldu ama yok cok soguk bı kadın.hakkımı asla helal etmıyorum ona.

ben yandım sız yanmayın arkadaslar.
sımdı bunları yasayınca tedırgınım ıster ıstemez.bakalım ınsallah dogru dıyetısyenı bulurum.

bir de ankara unv hastanesınde akapuntur taktırdım.oda hıc bı ıse yaramadı bende ustune kıla bıle aldım acayıp ıstahımı actı.
ama sıgaradan tıksındırdı.ben tıryakı degılım aksamları 3 tane falan ıcerım.keyıfıne.onu hıc ıcemedım.doktorda soylemıstı sıgara bırakmaya yardımcı dıye.oda aylık 20 tl cıvarıydı.

İdil imamoglunu hiç tavsiye etmem bende. İlk ayın son kontrolüne gitmedim bile. Hayat, beslenme tarzınızı kalıcı değiştirmek yönünde bir cabası yok. Sorularıma cevap alamadığım gibi maille yolladığı haftalık diyetimi 3. Haftada unuttu hiç göndermedi, bende bı daha gitmedim. 350 mı ne vermiştim. Kan tahlili istedi usulen ama bı daha yaptırdın mı ne çıktı diye sormadı bile. Ben kalıcı olarak beslenme düzenimi değiştirecek bir diyetisyen arıyorum.

idil imamoğlunu bende tavsiye etmem.diyet den çıktıktan sonra daha fazla kilo almıştım.

Arkadaşlar merhaba,
Unutmaz Tıp Polikliniğinde Burcu DİNÇ diyetisyen.Ben gidiyorum.Çok memnunum.Tavsiye ederim ama dediklerini harfiyen uygularsanız.Yoksa aynı diyetisyene gidip yarım kilo bile veremeyen arkadaşlarım var.

Ben de tavsiyede bulunayım. Aslında başka bir başlık altında görüşlerimi yazmıştım, tekrar yazacaktım ama reklam amaçlı üyelikler olduğu gerekçesiyle konu kilitlenmiş. Bana reklam amaçlıymış gibi gelmemişti oysa hiçbir yorum.. Neyse..
Özlem Sert Aydın'a gitmekteyim, iki ay dolmak üzere. Kendisinden çok memnunum. Verdiği listeler gayet doyurucu ve zorlanmıyorum. Ankara'da diyetisyen arayışında olanlar düşünebilir.

Bende kilo vermek istiyorummm ama kime gideyim bilemiyorum. Ankara'da pek tanıdığım yok.. Kafam karıştı ?

Tavsiye ediyorum sitesindeki yorumları bayağı okumuştum ama sizin yazdıklarınızdan sonra fark ettim olumsuz bir yazı olmadığını, vay canına diyorum. Ben akupunktur, dukan bla bla tonla şey denedim ama 88 lerden 60'lara düşünce süper oldum ben yahu diyip herşeyi sallayıp, yemek yemeye de bayıldığımdan lüp lüp geri aldım. Yine Dukan'a başladım (maksat kısa zamanda vermek ya ne işime yarıyorsa; geçiçi motivasyon sanırım) ama burayı da takip edicem. Bir arkadaşım Elvan Hanım'a gidip aylık 750 tl veriyorum memnunum sabah akşam yürüyorum iki haftada 3 kilo verdim dedi ama kendisi 108 kilo olunca normal dedim, fiyat hariç bana fazla geldi. Umarım Ankara'da iyi makul, hastasıyla ilgilenen sempatik bir diyetisyen (bir de uygun fiyatlı tabi) buluruz.

Merhaba arkadaşlar, tesadüfen konu başlığına denk geldim ve yazmadan duramayacağım :) Meğer ne kadar şikayet varmış hakkımızda :) Aslında bazı ifadelerde inanın bende şaşırdım. 1993 mezunuyum 20 yıllık diyetisyenim ve asla hiç bir meslektaşımın yapmayacağını düşündüğüm şikayetlerle karşılaştım yazıları okurken. Tabi çok üzücü ancak unutmayın lütfen, her meslek içinde bazan hata yapan kişiler olabiliyor. Lütfen bunu tüm diyetisyenlere şeklinde genellemeyelim olur mu ?

Motivasyon gerçekten önemli bir konu; bu yüzden okulda öğrenim görürken bununla da ilgili dersler alıyoruz. Ama sunuş tabi ki çok önemli. Ben kısaca şunu söylemek istiyorum. Hangi meslek olursa olsun, yüreğini koymuyorsa kişi malesef yeterince başarılı olamıyor.

Diğer bir konu daha var ki ; zaman zaman bazı arkadaşlarımın DUKAN diyeti yaptığını okudum. Arkadaşlar bu kişi bu diyet yüzünden 2 kere Fransa da yargılandı. En son durumunu takip etmedim ancak protein ağırlıklı diyetler kanser hücrelerini besler ve her insanın vücudunda CA dediğimiz tümör oluşturan maddelerden zaten belli bir miktarda bulunur. Beslenme gerçekten önemli. Hele hele genetipinizde ailenizde varsa lütfen sağlığınız için bu tarz diyetlere yönelmeyin.

Saygılarımla ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…