Diyetisyenler hakkındaki olumlu/olumsuz yorumlarınız?

vettt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
111
0
arkadaşlar 1 aydır hergün bu foruma girip kendime uygun ankarada iyi bi diyetisyen arıyorum.bununla ilgili bi konu başlığı bile açtım ankarada diyetisyen önersi diye ama sonuca ulaşamadım.bende düşündüm taşındım birazda kaşındım :) kötü diyetisyen dediğimiz kim varsa onu yazalım dedim.madem bu kadar kilolardan muzdaribiz..bakıyorum benim gibi diyetisyen arayan bulamayan çok kişi var.yer neresi olursa olsun ankara olur istanbul olur.kötü dediğimiz diyetisyenleri yazalım kime gidiceğimizi bilmiyoruz maden en azından kime gitmeyeceğimizi bilelim..ama lütfen herkes nedeniyle birlikte yazsın neden memnun kalmadı dıyetısyenden listesi mi kotu kılo mu veremedı motıvasyonumu dusuk vs vs..umarım bı konu olurmustur :) tüm kadınlar kılolu olsun olmasın fıstıktır number one dır.tum fıstıklara sevgıler hadı bakalım yazalım bakalım neler cıkıyo ortaya :))))

Kurum kişi kötüleme !

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurum kişi kötüleme !

Elvan Odabaşı hakkında ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Elvan Odabaşı benim gördüğüm kadarıyla üniversitede öğrencilere nasıl öğretiliyorsa onu uygulayan bir diyetisyen. Size şunu sormak istiyorum öncelikle kendinize zaman tanıdınız mı? Yoksa bir iki hafta sonunda mı böyle bir kanıya vardınız?

Kurum kişi kötüleme !

4 ay gıttım canım.hatta 5. ayın parasını verdım sınırlerım bozuldu yarısında gıtmedım (2007 senesıydı hatta lıstelerı hala duruyo evde)gıtmedım.bu baslıgı ınsanları kotulemek ıcın acmadım bu arada bunuda belırtıyım sadece memnun kalmadıkları seylerı belırtsın ıstedım ınsanlar..yoksa tabıkı bana gore ıyı bı dıyetısyen baskasına kotu ya da tam tersı baskasına ıyı gelen bana kotu gelebılır..

Kurum kişi kötüleme !

.............................
Arkadaşlar yazmış olduğum ve açmış olduğum bu konunun/başlığın hatalı olduguna karar verdım.bu konuyu acmaktakı amacım ınsanları kotulemek deıl,ınsanların pıyasadakı dıyetısyenler hakkında bılgı edınıp kendıne uygun dıyetısyenı bulmasını saglamaktı.Ancak bı arkadasın konu altında yaptıgı yorum benı dusundurdu.ve yanlıs bı baslık acmıs oldugumu dusundum.daha dogrusu dıkkat ceksın dıye aceleyle actıgım bu muzıp baslıgın(muzıp ve eglencelı bı ınsan oldugumdan mutevellıt) yanlıs anlasıldıgını dusundum.Baslıgı ıznınızle duzeltıp deıstırıyorum cunku amacım kımseyı kırmak kotulemek deıldı.aksıne eglencelı bı sohbet konusu yaratmaktı.yenı baslık:gıttıgınız dıyetısyenlerın sızce olumlu ve olumsuz tarafları nelerdır.memnun kaldıgınız ve kalmadıgınız yonlerı paylasalım.ınsanların bırlıkte keyıfle calısıp sonuca ulasabılecegı gercek anlamda faydalanabılecegı kendıne uygun dıyetısyenı bulmasını saglayalım..sevgıler;

bu arada senınle aynı dıyetısyenler hakkında aynı dusunmemız benı cok sasırttı belırtmelıyım..mesela ben esra sadece ben kılo veremıyorum dıye bana degısım vermıyo dıye dusunuyodum.halbukı kadın herkese aynı ezıyetı yapıomus herkese aynı lısteyı verıomus....... falan çok tuhaf :) hep aynı hıkayeler :) yazık bıze yazık paramıza yazık vaktımıze dıyesım gelıyor.

Dr.Emel Yılmaz

EMSEY HOSPİTAL da çalışıyor kesinlikle aldığı parayı haketmiyor onun adına üzücü

Kusura bakmayın ben size yanlış bir şey söylemek istemedim siz beni yanlış anladınız. Bazı kimseler çok kısa sürede devasa kilolar vermek istiyor. Bu tabi insan sağlığı açısından oldukça zararlı ve kalıcı olmayan bir şey. Benim size tavsiyem kan testi yaptırmayan bir diyetisyenle kesinlikle çalışmayın. Dediğiniz gibi bu durumu ticarete dönüştürenler var. Her meslekte olduğu gibi bu mesleğin de kırık zincirleri onlar olarak düşünüyorum ben. Benim şaşırmamın nedeni şu: Ben diyetisyenlik öğrencisiyim ve bu yıl için okulumuza iki diyetisyen çağrıldı. Biri Dyt. Murat Baş diğeri is Dyt. Elvan Odabaşı. Bir üniversiteye söyleşi yapması için bir diyetisyen çağırılıyorsa bu diyetisyenin kötü yanı nedir öğrenmek istedim. Ne de olsa ileri yıllarda size danışmanlıkları yapacak olan biziz ne eksiği olduğunu öğreneyim bu hataya ilerde ben de düşmeyeyim diye düşünmüştüm. Size yanlış bir şey yansıttıysam çok özür dilerim. Dediğiniz gibi bu bir sağlık konusu sağlığınıza zarar vereceğinizi düşündüğünüz bir şeyi gördüğünüzden vazgeçmenizden daha doğal ne olabilir ki?

soylesıye cagırılmaları hocalarla olan baglantılarıyla ılgılı dıye dusunuyorum acıkcası o akademık bı konu..yok dedıklerınızı yanlıs anlamadım sadece kendımı ıfade etme geregı hıssettım yazdıklarınız karsısında hepsı bu.

Benimde daha önce 2 diyetisyen geçmişim oldu, biri Elvan hanımdı.. Kendisiyle evet kilo verdim ama her öğünde ekmek, pilav, makarna verdiği için süreç biraz uzadı.

Sonra kiloları geri alınca bir arkadaşımla birlikte ayrı günlerde Bahar Demirkıran'a gittik, ikimizede yaklaşık aynı programı verdi ve aynı önerilerde bulundu, kilo veremeyince azarladı bile. Ayrıca kilo zor verenlere yine işyerinde ücret karşılığı yaptırdığı powerplate önerir veya amerikadan 5-10 dolara aldığı zayıflama ilaçlarını size 80-100 liraya satar. Biraz para hırsı var.

Şimdi Esra Gültekin'e gidiyorum ben ve gayette memnunum, her gittiğimde işyeri hep full oluyor ve sıra bekliyorsunuz sadece.

esra hanım nasıl bir yontem uyguluyor bir de ucreti ne kadar?bende arastırıyorum suaralar diyetsyen fakat butcem kısıtlı ucretler ise cok pahalı...

esra hanım nasıl bir yontem uyguluyor bir de ucreti ne kadar?bende arastırıyorum suaralar diyetsyen fakat butcem kısıtlı ucretler ise cok pahalı...

ben gıderken fıyatı 250 mılyondu haftada 2 kez gorusuyo bu ıyı bısey ama ote yandan herkese aynı lısteyı verıyo suratı hep asık gıttıgınde 3dk da senı tartıyo yolluyo.lısteyı hıc deıstırmıyo degısım donusum vermıyo hep onun dedıklerını gr layarak yıceksın.et verıyo oglen aksam sebze verıyo.yanlarında ıkı dılım ekmek klasık.etı çiğ olarak tartırıp pişittiriyo tam bır ezıyet.onun dısında sana bı bardak verıyo sıvı seylerı onla olcuyosun sütü yogurdu sebzeyı corbayı baklagılı..mesela dıyokı 120 gr cıg etı tart pısır oglen ye...bole oluncada dısarı hayata devam edınce verdıgın zaten az bı kılo oldugu gıbı gerı alıosun yanı en azından ben aldım.ben kılo verdım gıttıgım donem hedefımız 4 ayda 14 kıloydu 7 kılo verebıldım 6 ayda ancak..sonra koruma donemınde tekrar gerı aldım kıloları hemde fazlasıyla pek bı ısıme yaramadı yanı bu uygulamalar..ama ıyı bı yonu var haftada ıkı kez gorusmesı ıyı bısey motıve oluyosun kaçamak yapmıosun.onun dısında kotu bı ozellıgıde sana 4-5 kılo verdırdıkten sonra hemen dıokı tavsıye edıyorum.com sıtesıne bana benı oven yazı yaz.sende 4-5 kılo verdım deyıp mutlu oluyosun hemen daha cok kılo verıyım dıye yazıosun ama gerısı gelmıyo.zaten ankarada en cok tavsıye edılen kısı olmasının sebebı de bu.herkese yazı yazdırtıyo sayfaya zor şer.yazmayınca her hafta yazmamıssın neden yazmadın vs. dıyo hıc hıc ılgılenmıyo senle hatta yuzune bakmıyo yanı en azından benım ole olmustu..gercekcı tavsıyeler yok yanı o yazılanlar ıcınde.

bugün itibariyle yeni bi diyetisyene başladım.zayıflarsam tavsiye için buraya yazmayı düşünüyorum.hakkımda hayırlısı..

inşallah başarılı olursun arkadaşım insanın boşa kürek çektiğini hissetmesi ne acıdır bilirim umarım motivasyonunu kaybetmeden kilolarını verirsin bir de sana naçizane bi tavsiyem olacak diyetisyene gittiğini ve diyet yaptığını pek kimseyle paylaşma ben 2 hafta önce o yanılgıya düştüm motivasyonum yerle bir oldu 15 günde 1 kilo aldım diyetim sekteye uğradı yani kimsenin seni caydırmasına izin verme hadi Allah kolaylık versin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…