Diyete başlama sebeplerimiz?

Huzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2017
53
33
36
Kendimi bildim bileli kilolu bir yapım vardı 2 kilo verip 5 kilo alan bölümdeyim. Hep zayıflamaya başaranlar söylediği bişey vardı kırılma noktası olunca başarıyor insan diye.. ve hep bir kırılma noktası hikayeleri vardı. Ben benimle alay edilmesi, övülme sevilme sevilmem kıyafetlerin olmaması istediğimi giyememek hiç kırılma noktası yaşatmadı:) 32 yaşına kadar böyle bir olay yaşamadım yani:) taaki 4 ay öncesine kadar ilk hamileliğim ikizdi bilmem kaç kiloydum erken doğum falan filan bir oğlum vefat etti biri dünyada 3.5 yaşında 9 ay önce birde kızım oldu 120 kilo ile doğuma girdim tabi sezeryan dikişlerinden çektiklerim ayrı bir konu ne ise kızım 5 aylıkken ağladı kucağıma aldım oğlum anne benide al kucağına babam ikimizide alıyor dedi oğlum belim ağrıyor dedim ikinizi taşıyamaz oturdu ağladı beni sevmiyorsun benide al diye oturdum bende ağladım sonra kalktım ben bu kiloları veririm senide alırım dedim 110 kilodan 83 kiloya indim çocukları alıp merdiven bile çıkıyorum oğlum şimdi kız gibisin anne diyip diyip laf atoyor:)

başınız sağolsun öncelikle diğer coçuklarınıza allahım uzun uzun ömürler versin yokluklarını göstermesin.
ben hep kilolu bir kızdım aslında hala aynıyım değişen birşey yok çok fazla kötü anım var bu konuda. öncelikle hayatıma giren insanlar beni böyle görüp beğeniyolar ama daha sonra zayıflasana veya ayrıldıktan sonra kendi sorunlarını görmeyip zaten şişkosun diye çirkinleşmeleri. Bir flörtüm sağolsun daha da ileriye gidip tüp mide ameliyatı ol çok çirkinleşmişsin dedi gözümün içine baka baka hayır yani çok yakışıklı olsa eyvallahta kendinin de benden kalır yanı yoktu çirkinlikte :) ama ağzımı açıp tek kelime etmedim , daha sonra arayıp bizden olur mu diyor bir de bu kalbinle hayatta olmaz dedim . Ama ne kadar üzüldüğümü de anlatamam . akrabalarım arkamdan bu evde kaldı kimse almaz diyorlar duyuyorum yine bir şey demiyrum çünkü zamanı geldiğinde teker teker suratlarına doğru çemkiricem az kaldı. Tekrardan başlamamın farklı bir nedeni var , ben babama aşırı düşkünüm bu sene babam bir kaza geçirdi 4,5 ayı yatakta geçti ben psikolojik olarak çöktüm. Tabi fazla fazla misafir geldi sürekli kek poğaça börek ikramlıklara gömüldüm ama yedikçe de yiyorum bilemiyorum ben içimdeki dertleri başka türlü atamıyormuşum demek ki 85lerden bir anda 98leri gördüm , ki çok eminim 100 leri de geçmişimdir aşırı derece de şişmiştim çünkü . Babam iyileşti şükür bana dedi ki ayı gibi olmuşsun zayıflasana .Kendi de zayıf değil ama bana nasıl koydu o laf anlatamam ağlamaktan içim dışıma çıktı , zaten her gelen beni gören zayıfla vs diyordu gerçekten o kadar tıkandım ki dedim başlıyorum şimdilik 10 kilo verdim yolum uzun ama pes etmek yok ben istediğim şeyi elde edeceğim. Takmaya kalksak o kadar fazla şey var ki , kıyafet almaya gidersiniz tezgahtarlar size göre bedenimiz yok diyip küçümseyerek bakarlar nedense hepsi de incecik çıtı pıtı kızlardır. Her zayıflamaya başladığımızda illa ki bir nedenimiz olur ama önemli olan kendimiz için istemek ve çabalamak.

Babanız için geçmiş olsun öncelikle ben bu konuda şanslıyım sanırım yani eş konusunda beni ilk gördüğünde de kiloluydum 92 kilo falandım sanırım hiç sorun etmedi lafı bile geçmedi o kilolu değil hem ben iki kere reddetmeme rağmen 3.cü kez şansını denedi başardı iyiki de vazgeçmemiz :) hamileliklrrde şişme e rağmen hiç ses etmedi duygusallık ben takıntı yapardım şiştim diye ağlardım hamilelik hormonları o teselli ederdi hayır sen şişmedin bebeğimiz büyüyor doğumdan sonra gidecek onlar diye ama oğlumun ağlaması yeni bana sebep oldu benimde yolum var daha şimdi görenler şok oluyor küçülmüşsün diye :) sizede yolumuzda başarılar kadın isterse yapar bende stres olunca kendimi mutfakta bulanlardanım ve yemek yemek için yaşayanlardanım ama artık kendimi mutfakta bulduğumda kocaman bir bardak su içip stresimi yeniyorum yine yemek için yaşayanlardanım ama sağlıklı yemeklerle :)

Babanız için geçmiş olsun öncelikle ben bu konuda şanslıyım sanırım yani eş konusunda beni ilk gördüğünde de kiloluydum 92 kilo falandım sanırım hiç sorun etmedi lafı bile geçmedi o kilolu değil hem ben iki kere reddetmeme rağmen 3.cü kez şansını denedi başardı iyiki de vazgeçmemiz :) hamileliklrrde şişme e rağmen hiç ses etmedi duygusallık ben takıntı yapardım şiştim diye ağlardım hamilelik hormonları o teselli ederdi hayır sen şişmedin bebeğimiz büyüyor doğumdan sonra gidecek onlar diye ama oğlumun ağlaması yeni bana sebep oldu benimde yolum var daha şimdi görenler şok oluyor küçülmüşsün diye :) sizede yolumuzda başarılar kadın isterse yapar bende stres olunca kendimi mutfakta bulanlardanım ve yemek yemek için yaşayanlardanım ama artık kendimi mutfakta bulduğumda kocaman bir bardak su içip stresimi yeniyorum yine yemek için yaşayanlardanım ama sağlıklı yemeklerle :)
çok teşekkür ederim inşallah benim de karşıma gerçekten fizikten öte kalpten seven biri çıkar :) diyet ve sağlıklı yaşam yolunuzda başarılar diliyorum , umarım hedefinize ulaşırsınız :KK200:

Teşekkür ederim sizede başarılar güzel düşünün güzel olsun sizi siz olduğunuz için sevecek birisi vardır ve o kişinin karşınıza çıkması için zaman vardır zamanı geldiğinde herşey güzel olacak..

Hanımlar valla normalde hiç diyet düşünen birisi değilimdir ama son zamanlarda çevremdeki herkes çok kio aldığımı söylüyor ve bu durum beni çok mutsuz ediyor. Kendimi güzel hissetmemeye başladım, inşallah zayıflayabilirim :KK43:

Hanımlar valla normalde hiç diyet düşünen birisi değilimdir ama son zamanlarda çevremdeki herkes çok kio aldığımı söylüyor ve bu durum beni çok mutsuz ediyor. Kendimi güzel hissetmemeye başladım, inşallah zayıflayabilirim :KK43:
normalde beden olumlamanın öncüsü olabilirim eğer kendinizi beğenmiyorsanız veya sağlıklı bulmuyorsanız zayıflayın. sırf başkaları sizin için ileri geri laf sarf etti diye olmasın nasıl mutluysanız öyle kalın.

normalde beden olumlamanın öncüsü olabilirim eğer kendinizi beğenmiyorsanız veya sağlıklı bulmuyorsanız zayıflayın. sırf başkaları sizin için ileri geri laf sarf etti diye olmasın nasıl mutluysanız öyle kalın.

çok haklısın canım ama işte insan ister istemez kafasına takıyor, insanlar çok acımasız yorumlar yapabiliyorlar :KK43:

çok haklısın canım ama işte insan ister istemez kafasına takıyor, insanlar çok acımasız yorumlar yapabiliyorlar :KK43:
ben kendimi bildim bileli kiloluydum ,hani kendimden örnek veriyorum yaşayan biri olarak bil istiyorum , ilkokulda okulun en şişmanıydım , lise de de 2 veya 3 kişiydi ama aynı sınıfta iki kız kiloluyduk , sınıfın en zekileri arasındaydım tipik işte inek modu , o kıza mesela kimse kilosuyla laf vurmazdı ve gerçekten laf taşıma dedikodu ne varsa vardı. ama beni çekemeyenler hep kilomla laf söylerdi , çok ağladım hep tek hissettim kendimi. otobüse binerdim hep ayaktaydım dalga geçerlerdi ayakta kal da zayıfla diye. üniye geldim en yakın arkadaşım haricin de çevrem hep zayıftı , aile de de en kilolu 2.kuzenim diyebilirim , yine o kuzenime laf söylemezler ama bana gelince sırf kırıldığım konu bu olduğu için basa basa hakaret ederler. çok taktım çok üzüldüm sonra baktım kendimi yıpratıyorum herkes hayatına devam ediyor , kilolu da olsam mutlu olmaya başladım. zayıflıyorum kısacası hem ruhen hem bedenen kendimi yeniden yaratıyorum bunun için de psikolojinin iyi olması en önemlisi.

Zekada sorun yoksa sıkıntı yok siyahperi nin dediği gibi bende hep kiloluydum okullarımız dereceyle bitirdim üniversiteyi de birincilikle bitirdim bence aç kalmadığı uz için kafa çok çalışıyor Du 😎sağlık için kendin için zayıflıyorsun bana şişko kilo almışsın diyenler sana noldu hastamızın küçülmüşsün diyor yani insanların laf söylemek için hep bir bahanesi vardır onların değil benim ne düşündüğüm önemli bu benim bedenim benim sağlığım kim kendine ne yapıyorsa yapsın :)

X