Diyet

diok1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2016
7
0
27
Yardim edin 25gundur diyet ve spor yapiyorum sadece 1kilo verdim
19 yasimdayim kilom58 boyum 1.59
Aksamlari 7den sonra yarim saat.bi saat arasi.hizli.tempo yuruyorum sabah ac karnina bir yesil vay iciyorum kibrit kutusu kadar peynir bir domates 1cay bardagi light sut iciyorum oglene kadar acikirsam 1-2salatalik.oglen sebze yiyorum ot falan ama az yiyorum cok degil iki kasik falan yaninda domates salatalik birer tane bir saat sonra.bir elma yiyorum yesil saat 4gibi yarim kase yogurt aksam 7den oceede balik veya yogurt veya salata yiyorum 7den sonra yesil cay iciyorum ve yuruyus yapiyorum gunde 3lireden fazla su iciyorum arada 5-10tane mekikte cekiyorum ama zayiflayamiyorum lutfen yardim

Son düzenleme:
Cevap veren.neden.yokk

Cnm benim bu nasıl bir diyet programıdır böyle hiçmi okuyup araştırmıyorsunuz çokmu zor her akşam yatmadan önce vücut hakkında bişeyler okumak.!!!
Diyet programı değil kas gelişimi oku vücut nelerden yağ yapar kas oranın yükseldikçe yağların yanar bu beslenme şeklinle kısa sürede diyeti bırakırsın ama bu şekilde devam edersen kasların erir ki onları besleyecek proteinler almıyorsun belli
Ben elma fiziğinde bir bayandım kas gelişimi üzerine 1'sene kadar okudum 3 ay özel vücut uzmanlarıyla çalıştım şimdi kaslı şekilli harika bir fiziğim var

Kesinlikle oku öğren sağlıklı beslen 4 altın kural şeker tuz un ve zararlı yağlar bunları çıkar hayatından 2 saatte bir mutlaka proteinli yemekler ye saatleri sen belirle 3 ana yemek 3 ara öğün
Kardiyo kalbine faydalıdır ama kaslarına zararlı kas çalış kardiyo yapınca o anda kalori kaybedersin kas çalışırsan hem çalıştığın anda ve çalıştıktan sonrada yağ yakmaya devam eder uyurken bile ama ağırlık çalışmaya başlarsan mutlaka akşamları yatmadan doğru ölçüde kazeini az yağlı bir bardak süte koy uyu bebekler gibi uyu kazeinin ne olduğunu internette oku o senin mucizen olucak

Süte koy iç yani Tadı süperdir çikolatalı olanını al cici bebe bisküvisi tatındadır bunları yap spora gelince düzenli bir şekilde bir gün değil birgün aralıklarıyla yap
İlk 3 ay sen farkedersin 6 ayda yakınlarındakiler 1. Senende herkes vücüdünu farkedicektir
Unutma o kiloları kaç senedir taşıyorsun 2 ayda gitmesini bekleme

Mutlaka ama mutlaka karbonhidratlardan uzak dur proteinli besinleri koy hayatına yani diyet yasak sadece karbonhidrat yeme bu nedemek dersen internete yaz oku yemek zamanında servis tabağını eline al o tabağı 4 'e böl bir kısmı karbonhidrat yani bir dilim tam tahıllı ekmek ikinci kısmı protein( kırmızı et,balık,veya tavuk)3'cü kısmı kalsiyum yoğurt veya ayran 4.'ü kısım yeşil( yani salatan bunu yapmanın sebebi şu ne yiyeceksen elindeki servis tabağında olucak bu tabak dışında başka bişeyin olmuycak günde en az 6 kez yiyeceksin 1 kahvaltı ara öğün 2 öğle yemeğin ara öğün 3 akşam yemeğin ara öğün ara öğün dediğimiz şeylerde benim tercihlerim az yağlı ev yoğurduna(5 kaşık) yulaf ezmesi koyuyorum, bir elin dolusu ceviz, badem, veya bir bardak az yağlı süt veya meyve tabi ara öğünlerin doyurucu olmayacak maksat metabolizmanı sürekli çalıştırmak.

Sakın suyu unutma aç olduğunu hissetiğin anda önce otur büyük bir barda suyu dik kafana unutma susayan miğden açlık sinyali verir aslında aç değilsin vücut su istiyor neden oturayım dersen internete yaz ayakta su içmenin zararları diye. Bu arada tuvalete gittiğinde idrarına bak idrarının rengi çok sarıysa suyu yeterince içmiyorsun demekhir idrarın rengi renksiz ve kokusuz olursa sağlıklısın demektir bu arada suyu fazla içme kilona göre içmelisin internette kilona göre su hesaplaması yap ve o miktarı mutlaka gün içerisinde iç bu arada sudan dolayı ilk dönemler çok tuvalete gidersin bünyen alışır zamanla

Ben de kilo veremiyorum, çok mağdurum artık bu konuda. Sana söyleyebileceğim tek şey benim artık psikolojimi de etkilemeye başladığı. Umarım kısa sürede bu sıkıntımızdan kurtuluruz

Merhaba, bence öncelikle psikolojini yüksek tutmayı deneyebilirsin. Eminim istediğin kiloya ulaşacaksın, moraliniz iyi olsun her zaman. :)

Henüz 19 yaşındaysan çok çok dikkatli olmalısın, unutma ki hala boyun uzayabilir, vücudun gelişimini tam olarak tamamlamadı. Bu dönemde sen lokma lokma sayarak yersen vücudun kıtlık moduna girer, olan kas yapını da kaybedersin, yağ yakımın iyice durur. Bu yaşında bol bol yemen beslenmen lazım. sadece neyi yiyeceğini iyi bilmeli ve seçici olmalısın. çerçöpü vücuduna doldurma yeterli. bizim kültürümüzde karbonhidratın olmazsa olmaz bir yeri var, bunu aşmalısın, yaş grubun sebebiyle nutella, cips, fastfood vs düşkünlüğün olduğunu varsayıyorum, tabiki bu bir genelleme, bunlardan uzak durmalısın. Bunun dışında yediğin sebze yemeği zeytinyağlı ise 6 hatta 8 kaşığa kadar olması normal. Şuanki kahvaltında süt light olmasa daha iyi çünkü ister istemez işlenmiş bir ürünü vücuduna sokuyorsun, aradaki kalori farkı ise senin gibi genç ve aktif metabolizmalı biri için komik denecek bir rakam. O kahvaltıya 1 dilim tam buğday ekmeği, bir yumurta ve zeytin eklesen, yine de sana kilo verdirir. balık çok sağlıklı ancak kırmızı eti ve bakliyatları unutmamalısın. salatalarını haşlanmış yeşil mercimek ile zenginleştirebilirsin, hem sağlıklı hem doyurucu olacaktır.
Unutma beslenme biyolojik bir olaydır ancak biz insanlar aynı zamanda sosyal canlılarız. yediğin şeyi lokma lokma sayarak hiç bir yere gelemezsin, çünkü bir yerden sonra iraden ne kadar kuvvetli olursa olsun pes edersin. Kısa süreye diyeti sıkıştırmak yerine uzun vadeye sağlıklı beslenmeyi yay. Şimdi düşün, bir gençle tanıştın, akşam şık bir mekana yemeğe davet etti, sadece yoğurt mu yiyeceksin? Yoksa özel bir akşam diye normal bir yemek sipariş edip önce afiyetle yiyecek, ardından uzun süredir kıtlık moduna girmiş vücuduna da ağır gelmesiyle kim bilir kaç gün sürecek pişmanlık evresine girecek, kendini suçlayacak, belki ilerleyen günlerde daha da mı az yiyeceksin? Tüm bu süreçte hayattan keyif alabilmeyi, mutlu huzurlu olabilmeyi mümkün görüyor musun? beslenme hakkında bol bol oku, zaten zararlı olduğunu gördüğün, gözlemlediğin şeyi bir yerden sonra yiyemiyorsun.

Senin gibi gencecik insanların kendine bu işkenceyi yapmasına hiç kıyamıyorum, uzun yazdım kusura bakma, sağlıklı güzel bir yaşam dilerim

whatsapp grubumuza üye olarak bizimle diyet yapabilirsiniz. Diyetisyen eşliğinde yapacağınız diyetle istediğiniz her an ne yiyip ne yiyemeyeceğinizi sorabilir diğer grup arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. diyet yaparken artık yalnız değilsiniz.
biliyorum ki diyet yapmak herkes için kolay değil ve destek gerekiyor sizinle aynı durumu paylaşan insanlarla destekleşe yapacağınız diyet daha olumlu sonuç verecektir. Whatsapp grubumuza üyelik için bana yazabilirsiniz. Görüşürüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…