Diyanetten 'feda' hutbesi

He kendi oglu bi askere gitsin, ölü tabutunda geri gelsin, bi görsün bakalim o "huzuru"

Nasil dindar insanlar kendi dinleri bu kadar kullanildigi, suistimal edildigini göremiyorlar? Din altinda millettin cocuklarinin ölmesini normallestiriyorlar. Niye? Oy almak icin, daha zengin ve güclu olmak icin!!

O annelere o kadar üzülüyorum ki. Bu nasil vahsi bir hükümet, konusup anlasmanin yerine, fakir cocuklari öldürüp, halki galeyanaya getirmek istiyorlar!!

biri konuşup anlaşma mı dedi. hayret yeni mi aklınıza geldi. konuşuyorlardı ne diyordunuz. hatırlatayım. teröristle konuşulmaz kökünden kazıyıp kurtulacaksın. hatırladın mı? valla sizin durumunuza ne denir siz iyi bilirsiniz.

Bunlar akşam yatarken Ak dediklerine sabah kalkıp Kara diyorlar
Kökünü kazıyacagız inşallah hemde dışardan ithal silahlarla değil, kendi yaptığımız yerli mühimmatla
O zeka küpü Erdoğan çözüm süreci diyerek ''ZAMAN'' kazandı ve bu zaman sarfında ''YERLİ MÜHİMMATIMIZI'' üretti ki, kimseye gebe kalmadan kendi göbeğimizi kendimiz keselim diye Zeka tam bir Zeka küpü şu Erdogan ve her geçen gün daha çok ''GURUR'' duyuyorum Kendisiyle

Ben hic böyle birsey demiyordum. Ben daima konusma taraftari oldum. Asil hükümet aniden degisti. Daha düne kadar hatta öcalan ile bile hasir nesir olan, niye simdi savas istiyor?

Bu secimden önce bu denli olaylar olmuyordu, niye simdi oluyor? Hdp hükümete girdi, bu kürtler icin önemli bir zirve. Niye pkk simdi saldirsin? Suruc saldirisindan mit'in bilgisi vardi mesela. Bu olaylarin olmasi, akp'nin fazla isine yaramiyor mu? Hatta tesadüf olamayacak kadar isine yaramiyor mu?

Bu arada, anladigim kadari ile o zaman sende konusmak, uzlasmak taraftarisin. Hükümetin savas istemesini nasil karsiliyorsun o zaman?

demiyorlar mı çok şans verdik konuşduk. ama bozdular çözümü . kim bozdu süreci hükümet mi? 30 mart seçimlerinden bu yana başladılar süreci bitirmeye . ben artık çözümden yana falan değilim. vur emri verilmeli ve yok edilmeliler. temennimiz. size göre çözüm başlattı kazandı. çözümü bitirdi yine kazandı of nasıl kafa ya herşeyden erdoğan sorumlu. suruçtan hdp nin haberi vardı . her halta giden orayı kaçırmazdı neden gitmediler

Alman basini RTE icin "Demokrat" degil, "Otokrat" diyor.
Aslinda bunu hepimizde biliyoruz, gercekleri görmemizin zamani geldi ve gecti bile : Türkiye`de demokrasi kalmadi !!!
Otokrasi, monarsinin bir cesididir. Yönetici ( bu bizde RTE oluyor ) bütün siyasi yetkileri tek basinda elinde bulundurur.
Monarsiden tek farki babadan ogula degilde, tek basina yönetimi ele gecirmektir, bakiniz su anki Türkiye !
Onun icin, biz halk olarak sadece o tek adama kul olacagiz, eski cagda oldugu gibi.
RTE` dünyasina hosgeldiniz
Benim önerim, AKP`ye destekleyenler savasa gitsinler cünkü liderlerini desteklemelerini sözde degil icraatta görmek isterim.
Ben sahsen bu hükümeti desteklemeyen genclerimin, bir adamin "iktidar hirsi" icin kurban edemem.
Huzuru ve güveni ülkeme getiremeyen beceriksiz bir iktidarin sucunu biz halk olarak cekmemeliyiz. Bakiniz Avrupa huzur icinde yasiyor, neden bunu, bizi temsil eden hükümet 13 senedir basaramadi ?
Gelecekte yegenlerime, bana sen ne yaptin dediklerinde, sizin huzurunuz icin mücadele ettim demeliyim, peki bu hükümeti su an destekleyenler cocuklarina ve torunlarina ne diyecekler acaba ?
Kesin, hic biri yaptiklarini kabul etmiyecek. Ayni Almanlarin 70 sene önceki diktatör Hitleri desteklemedikleri yalanlari gibi. Peki kimdi bu felaketlerini olmasi icin yol acan ???
Hangi Otokrat ülkesine huzur getirdide bizim RTE getirecek ???

Sen bir mersedesine veda edemezken, bu cocuklar niye canlarini feda etsinler hocaaaaa.
Ve sunu cok iyi anlamis oldukki siz islami falan yasamiyorsunuz, islami ve dini kullanarak hayatlarinizi yasiyorsunuz.Keyfiniz bozulmasin diyede milletin cocuklarini harciyorsunuz-feda ediyorsunuz. Ah hoca ahhh, Bu dunyada isiniz is, eee obur dunyada gorusuruz artik....

Benim bildigim diyanet, baris ve huzur icin seslenir insanlara, savas icin degil.
Diyanetin görevi, dini konuda toplumu aydınlatmak ama savasa sürüklemek degil.

bu nasıl bilinçaltı savaşı oyunudur.
kendi evlatlarını çürük raporlarıyla halletsınler
başkalarının evlatları vatana feda olsun..hangi vatana?

Valla 28 Şubat döneminde ben ilkokul 3. sınıftaydım. İkna odalarından ziyade fen sınavından geçmek öncelikli amacımdı. Haliyle o dönemde arayabileceğim tek hak "öğretmenim 5 puanımı nereden kırdınız"dan ileri gidemiyordu.

Doğum kontrole karşı çıkmak bana komik geliyor kusura bakmayın. Oldu hepimiz doğuralım beşer onar tane.Maddi manevi çocuklara bakabilecek miyiz, yetebilecek miyiz, doğru düzgün yetiştirebilecek miyiz yoksa sürü gibi çocuk olsa yeter mi, bunlar düşünmeyelim.
Sizi bilmem ama kusura bakmayın ben doğru düzgün bakamayacağım sayıda çocuk doğurmak istemem. Eh bunun mucizevi bir yolu da olmadığına göre doğum kontrolü tek yol. Var mı başka öneriniz, yoksa habire doğurun mu diyorsunuz?

Gezi konusuna bence girmeyelim yoksa çıkamayız, ben sadece örnek olarak verdim. Kaldırım taşlarını öldürülen, kör edilen insanların önüne koyan bir zihniyetle tartışacak tek kelimem yok çünkü. Gezi'nin 'zararlarından' bahsederken "belediye otobüsü : (" demeden önce "insanlar öldü" diyebildiğiniz gün tekrar konuşuruz.
Kaldı ki cumhuriyet tarihinin en büyük sivil olaylarından birine bakarken keşke belediye otobüsünden farklı açıdan bakabilseydiniz, milyonlarca insan niye günlerce sokaktaydı, niye canını hiçe saydı diye. Ama pardon kaldırım taşları Ayrıca kardeşin kardeşi öldürmesinin demosunu palalıyla, sokaklardaki eli sopalılarla gördük merak etmeyin. Öyle bir şey olsa olan yine bize olur.

Sonuç olarak bir AKPli olarak Erdoğan'ı kucaklayıcı bulmanızı anlayabiliyorum ama sorun şu ki onu kucaklayıcı bulan yine sadece AKPliler :)

Ne sansi, ne konusmasi? Eger hdp baskanlik sistemini onaylamis olsaydi, simdi kahraman olarak ilan edilirdi. Fikirleriniz ne cabuk degisti bakiyorumda. Daha dün Erdogan sivan perwer ile, Ibrahim tatlises'i ile dogu'ya gidip konusuyordu. Ne degisti? Niye simdi birdenbire ayni insanlar terörist ilan ediliyor?

Bu arada hdp'mi surucun sorumlusu? Evet evet, kendi secmenini öldürmek cok oy getirir cünkü

Vur emri verilmeli diyorsun? Kim vurulacak saniyorsun? 30 yildir bu emir verildi, ne degisti? Ne kadar kolay o emir'in verilmesi degilmi. Neticede sadece bir kac fakir'in cocuklari ölüyor. Önemli insanlar degil ya. Ayni soma'daki gibi is kazasindan dolayi ölüyorlar iste

Ve ben halen arkasinda durarim, bu olaylar pkk degil, akp ve hükümet tarafindan yaratiliyor. Adam hirs pesinde. Millet ölüyor, ekonomi batiyor, hiiic umrunda degil. Kendiside dedi "öyle yada böyle ben baskan olacam diye". Kendi hirsi icin, uzlasmayan, savasi secen, ikinci secimi seven biri kahraman degil, diktatördür benim gözümde.

off konu yine uzun adam seni seviyoruz a gelmiş. iyi ne güzel al bi galp de benden

valla ben çocuğumu ne uğruna olacağını bilmediğim bir sey için feda edemem erdogani sevenler önden buyursun lütfen.

bol keseden atanlar acaba hiç şehit yakını oldunuz mu, ben oldum!

Benim bildigim diyanet, baris ve huzur icin seslenir insanlara, savas icin degil.
Diyanetin görevi, dini konuda toplumu aydınlatmak ama savasa sürüklemek degil.

barışı sevmeyenleri savaş ve ölüm naraları atanları gördükçe şok oluyorum. aklıma vietnam ve hair müzikali geliyor. pisipisine giden gençler oradada buradada. ve ellerini ovuşturan politikacılar.
can işte bu kadar kıymetsiz bu ülkede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…