Dışlanmak

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.390
1.772
Selam,

Baştan yazıyorum bu konuda hatalı olan benim. Ama kalbim kırıldı. Bu durumla şu an baş edemiyorum. Zaten yalnız hissettiğim bir dönem olduğu için de x2 kat etkiledi beni.

Geçen haftadan beri işyerinde aynı işi yapıyorum en az 60-70 defa yapmak durumunda kaldım. Hata benden kaynaklı değil sistemseldi. Sistemsel hata düzeldi bu sefer kullanıcı hatalarından kaynaklı sürekli başa sarmak durumunda kaldım. Bu süreçte hemen her gün mesai yaptım. Çarşamba gün iş tamamen bitti dün sabah da raporları yaparken yöneticim hata fark etti. Kullanıcının yanlış girmesinden kaynaklı ve kendimi engelleyemedim çok sinirlendim. Tepkimi kontrol edemeyip kullanıcıya neden kontrol etmiyosunuz yaptığım her şey çöp oldu diye çıkıştım. Tartışma yaşanmadı ama ortalığı germiş oldum. Sonra kendimi toparlayınca özür diledim. Tepkim fazla olduğu için. Normalde akşam için bir plan yaparsak hep birlikte yapar giderdik. Dün gün içinde plan yaptılar çok rast gele duydum. Beni çağırcaklar mı diye bekledim. Çağırmadılar. Kontrol etmek için çıkışta laf arasında eve mi çok trafik var getiği yaptım. Eve gidiyoruz dediler. Sonra kendimi tutamayıp akşam aralarında yakın gördüğüm birine mesaj attım. Neden beni çağırmadınız, çağırmak zorunda değilsiniz ama her planı şimdiye kadar birlikte yapıp şimdi haber verilmeyince sormak istedim dedim. Ya benden rahatsız oluyosunuz ya da benimle ilgili konuşacağınız için çağırmadınız belli ki dedim. Başta planlamadık ani gelişti diye yalan söyledi, sonra dün verdiğim tepkiden dolayı kırıldım vs dedi. Bir şekilde konuşmayı tatlıya bağladık ama ben nasıl davranacağımı bilmiyorum. Diğer kızlar da beni çağırmadı, eve diye yalan söylediler. Napayım? Açık açık diğerlerine sormam ortamı daha da gerer. Rahatsız etmiş olma düşüncesi ayrı, dışlanma düşüncesi ayrı kırdı beni. Nasıl bir tavır takınmam uygun olur sizce? Amacım ne kadar kırıldığımı anlasınlar günlerini görsünler vs değil asla. Rahatsızlık verdiysem sınır çizip uzak durmak doğru olan sanırım.

Diğerleriyle yeniden aynı konuya girseniz ki zaten mesaj attiginiz kisiden ögrenmislerdir,farklı bir şey duymayacaksınız onlardan da.Nedenini de biliyorsunuz.
Yasanmısa care yok sonrası icin tutumunuza göre sekillenir durumlar bence.Tavır olarak herzaman nasılsanız öyle olun derim.Anlık bir gerginlik olmus sonrasında cagırmamıslar yarın ya da baska gün aynısı olmayacaktir diye düsünüyorum.

Diğerleriyle yeniden aynı konuya girseniz ki zaten mesaj attiginiz kisiden ögrenmislerdir,farklı bir şey duymayacaksınız onlardan da.Nedenini de biliyorsunuz.
Yasanmısa care yok sonrası icin tutumunuza göre sekillenir durumlar bence.Tavır olarak herzaman nasılsanız öyle olun derim.Anlık bir gerginlik olmus sonucta devamlı yaptıkları sekilde olmayacaktır.

Evet anlık bir gerginlik ama hem yalan söylemiş olmaları hem dışlanmış olmam her zamanki gibi davranmamı engelliyor. Rahatsızlık vermiş gibi hissetiğim için çok geriliyorum :KK43:

Üsteleyip sorup durarak rahatsızlık vermişsiniz. O tatsızlığın üstüne sizinle plan yapmak istememeleri gayet normal. Akışına bıraksaydınız zamanla aranız yumuşardı mutlaka. Diğerlerine de sorup daha da budaklandırmayın bence. Plan ani gelişti diye yalan söylemeleri de belki sizi açıkça kırmaktan çekindikleri içindir. Zamana bırakın

Üsteleyip sorup durarak rahatsızlık vermişsiniz. O tatsızlığın üstüne sizinle plan yapmak istememeleri gayet normal. Akışına bıraksaydınız zamanla aranız yumuşardı mutlaka. Diğerlerine de sorup daha da budaklandırmayın bence. Plan ani gelişti diye yalan söylemeleri de belki sizi açıkça kırmaktan çekindikleri içindir. Zamana bırakın

Aslında üstelemedim. Bir kez sordum, sonra ani gelişti diyince gün içinde plan yaptığınızı duydum dedim sadece

Evet anlık bir gerginlik ama hem yalan söylemiş olmaları hem dışlanmış olmam her zamanki gibi davranmamı engelliyor. Rahatsızlık vermiş gibi hissetiğim için çok geriliyorum :KK43:
Sonucta o konu konusulacaksa sizi cagırmamalari normal ya da bir mevzu sonrası gerçeklestiginden o anlık birşeydi gibi görün.
Dışlanmıs olsaydınız mevzudan önce de sizsiz görüsmeleri olurdu hic çağrılmazdınız.Siz anlık tepki verdiniz onlar da anlık karar verip gittiler böyle görün.
Yalan söylediler dıslandım tarzında düsünceler sizi zaten hepten sogutacaktır ve belli ki ortamdan da uzaklasmak istemiyorsunuz bu yüzden günlük rutine dönüp zamana bırakın derim

açıkçası ben sizin gibi insanlarla iletişim kurmaktan imtina ediyorum. işyerinde beraber mesai doldurduğumuz insanlar ile iş dışı ilişkiler geliştirilmesine zaten karşıyım ama yapılacak herhangi bir buluşmaya da herkesin davet edilmesinin elzem olmadığını düşünüyorum.
mesaj atıp sormak yerine kendinizi geride tutmanız gerekiyordu.

Sonucta o konu konusulacaksa sizi cagırmamalari normal ya da bir mevzu sonrası gerçeklestiginden o anlık birşeydi gibi görün.
Dışlanmıs olsaydınız mevzudan önce de sizsiz görüsmeleri olurdu hic çağrılmazdınız.Siz anlık tepki verdiniz onlar da anlık karar verip gittiler böyle görün.
Yalan söylediler dıslandım tarzında düsünceler sizi zaten hepten sogutacaktır ve belli ki ortamdan da uzaklasmak istemiyorsunuz bu yüzden günlük rutine dönüp zamana bırakın derim

Haklısınız böyle düşünmek daha iç rahatlatıcı çok teşekkür ederim

açıkçası ben sizin gibi insanlarla iletişim kurmaktan imtina ediyorum. işyerinde beraber mesai doldurduğumuz insanlar ile iş dışı ilişkiler geliştirilmesine zaten karşıyım ama yapılacak herhangi bir buluşmaya da herkesin davet edilmesinin elzem olmadığını düşünüyorum.
mesaj atıp sormak yerine kendinizi geride tutmanız gerekiyordu.

Belki haklı olabilirsiniz, ama dediğim gibi x2 duygusaldım pek mantıklı davranmadım

Belki haklı olabilirsiniz, ama dediğim gibi x2 duygusaldım pek mantıklı davranmadım

üst üste yapmamanız gereken şeyler yapmışsınız. yaşananları bugünden sonraki çalışma hayatınıza yansıtmadan, sadece ve sadece işinizle ilgili iletişim kurarak yolunuza bakın. bu şekilde profesyonellikten çok uzak görünüyorsunuz.
henüz deneme sürecindeydiniz yanılmıyorsam. bu süreçte takım arkadaşlarınızdan gelecek olumsuz geribildirimler maalesef sizin için iyi olmayacaktır. lütfen kendinize bir ayar çekin.

Gerginliğiniz burdan bana bile geçti. Onlara çok daha fazlası geçtiği için görüşmek istemiyor olabilirler, işyerinde devamlı hep beraber bişeyler yapılacak diye bir zorunluluk yok zaten.

üst üste yapmamanız gereken şeyler yapmışsınız. yaşananları bugünden sonraki çalışma hayatınıza yansıtmadan, sadece ve sadece işinizle ilgili iletişim kurarak yolunuza bakın. bu şekilde profesyonellikten çok uzak görünüyorsunuz.
henüz deneme sürecindeydiniz yanılmıyorsam. bu süreçte takım arkadaşlarınızdan gelecek olumsuz geribildirimler maalesef sizin için iyi olmayacaktır. lütfen kendinize bir ayar çekin.

Yok deneme sürecinde değilim, ama ayar çekme konusunda haklısınız. Gerginleşmeden normal sınırlarda iletişime devam etmeye çalışacağım teşekkür ederim

Selam,

Baştan yazıyorum bu konuda hatalı olan benim. Ama kalbim kırıldı. Bu durumla şu an baş edemiyorum. Zaten yalnız hissettiğim bir dönem olduğu için de x2 kat etkiledi beni.

Geçen haftadan beri işyerinde aynı işi yapıyorum en az 60-70 defa yapmak durumunda kaldım. Hata benden kaynaklı değil sistemseldi. Sistemsel hata düzeldi bu sefer kullanıcı hatalarından kaynaklı sürekli başa sarmak durumunda kaldım. Bu süreçte hemen her gün mesai yaptım. Çarşamba gün iş tamamen bitti dün sabah da raporları yaparken yöneticim hata fark etti. Kullanıcının yanlış girmesinden kaynaklı ve kendimi engelleyemedim çok sinirlendim. Tepkimi kontrol edemeyip kullanıcıya neden kontrol etmiyosunuz yaptığım her şey çöp oldu diye çıkıştım. Tartışma yaşanmadı ama ortalığı germiş oldum. Sonra kendimi toparlayınca özür diledim. Tepkim fazla olduğu için. Normalde akşam için bir plan yaparsak hep birlikte yapar giderdik. Dün gün içinde plan yaptılar çok rast gele duydum. Beni çağırcaklar mı diye bekledim. Çağırmadılar. Kontrol etmek için çıkışta laf arasında eve mi çok trafik var getiği yaptım. Eve gidiyoruz dediler. Sonra kendimi tutamayıp akşam aralarında yakın gördüğüm birine mesaj attım. Neden beni çağırmadınız, çağırmak zorunda değilsiniz ama her planı şimdiye kadar birlikte yapıp şimdi haber verilmeyince sormak istedim dedim. Ya benden rahatsız oluyosunuz ya da benimle ilgili konuşacağınız için çağırmadınız belli ki dedim. Başta planlamadık ani gelişti diye yalan söyledi, sonra dün verdiğim tepkiden dolayı kırıldım vs dedi. Bir şekilde konuşmayı tatlıya bağladık ama ben nasıl davranacağımı bilmiyorum. Diğer kızlar da beni çağırmadı, eve diye yalan söylediler. Napayım? Açık açık diğerlerine sormam ortamı daha da gerer. Rahatsız etmiş olma düşüncesi ayrı, dışlanma düşüncesi ayrı kırdı beni. Nasıl bir tavır takınmam uygun olur sizce? Amacım ne kadar kırıldığımı anlasınlar günlerini görsünler vs değil asla. Rahatsızlık verdiysem sınır çizip uzak durmak doğru olan sanırım.
Vermişsin işte, sınır çiz uzak dur.onlar başlamış işte.

Selam,

Evet sinirlenebilirsiniz ama oradaki arkadaşlarınız sizin uşağınız değil. Her tavrı her insana gösteremeyeceğinizi öğrenmiş oldunuz. İşe gittiğinizde telefonda değil yüz yüze özür dileyin daha tatlıya bağlanmazsa da bağlanmasın. Yapacak bisi yok.

dışlanmayı falan şimdi atın bi kenara. sizin şu an bu işi kaybetme lüksünüz yok. duygularınızdan arınmış bi şekilde çalışmanız gerek. mobbing cart curt denerlerse daha fazla etkilenemezsiniz.
stratejik davranmak zorundasınız. kibar ve mesafeli olun. size alındın mı falan derlerse de pms dönemindeydim hiçbir sorun yok deyin geçin.

akşam aralarında yakın gördüğüm birine mesaj attım. Neden beni çağırmadınız, çağırmak zorunda değilsiniz ama her planı şimdiye kadar birlikte yapıp şimdi haber verilmeyince sormak istedim dedim. Ya benden rahatsız oluyosunuz ya da benimle ilgili konuşacağınız için çağırmadınız belli ki dedim. Başta planlamadık ani gelişti diye yalan söyledi, sonra dün verdiğim tepkiden dolayı kırıldım vs dedi.
cok yanlis yapmissiniz.kimse sizi davet etmek zorunda degil. cagirmak isteseler cagirirlardi zaten. belli ki bugunun kritigini yapacaklar. ayip degil gunah degil siz hic mi ofiste gereksiz atar yapan birinin arkasindan is arkadasinizla konusup rahatlamadiniz? neden "belli ki benimle ilgili konusacaksiniz" diyorsunuz? ben okurken tetiklendim resmen yaa. coook sacma bir mesaj olmus.
bi de zaten araniz iyiyse bir sure sonra normale donerdiniz. is yerinde stresli ortamlarda gerginlik hep olur. zamanla biraz sularina giderdiniz, gecer giderdi bu hareketiniz cooook itici olmus.
benim eski is yerimde de bir kiz sonradan baska birimin yonetimine gecmisti. yonetici olunca hem "lutfen kapimi calmadan girmeyin" moduna burunmustu hem de gelen trendyol kargolarini kosa kosa bize gosterir, mesai saati icinde on saat nişanlısını, aile problemlerini falan anlatirdi:) bzi de bazen onsuz bulusmak isterdik o zaman da ayni sizin gibi triplenirdi, samimi buldugu birine mesaj atardi.
inanin o attiginiz mesajdan zaten herksin haberi olmustur. soylememe ihtimali sifir

Abartmayin ustuste hata yapmissiniz sizi cagirmak yada cagirmadiklari icin aciklama yapmak zorunda degiller biraz akisina birakmaniz gerekiyordu bu saatten sonra normal davranin zamanla toparlanirsa toparlanir

Diğer herkes gibi sizi çağırmak zorunda olmadıkları düşüncesine katılıyorum.

Ancak iş konusunda hatalı olduğunuzu düşünmüyorum. Siz 60-70 defa sistemsel hatayı düzeltip üstüne bir de kullanıcı hatalarını düzeltirken, bir zahmet insanlar da biraz özverili davransalar.

Ayrıca her gün mesai yapmışsınız, 'arkadaşlarınız' ın bu halinizi görmemesi ve durumu bilmemesi imkansız. İnsan arkadaş olduğu kişi için 'kız yoruldu etti birkaç kere daha kontrol edeyim göndermeden önce" diye düşünebilirdi fikrimce.

Eğer herkesin içinde çıkıştıysanız özür dileyin elbette ama bence, bir özür de onun dilemesi gerekiyor.

Sizi çağırmamışlar üstüne sormuşsunuz yine çağırmamışlar. Sonra ne olmuş tekrar sormuşsunuz. Şimdi de diyorsunuz ki yine sorayım mı? Fazla üsteliyorsunuz. Olaydan dolayı demek ki o sıra sizinle bir şey paylaşmak istememişler. Bunu yüzlemenize gerek yoktu. Şimdi de kendinizi dışlandım psikolojisine sokuyorsunuz. Tepkileriniz fazla abartılı. Biraz akışına bırakabilirsiniz. Bugün çağırmamaları önemli değil önemli olan bunu sürekli yapmaları. Bu da sanırım sizin tepkilerinize göre belirlenecek. O yüzden panik yapmayın ve olayı fazla kurcalayıp gerginliği artırmayın.

Bence de ustelememeliydin zamanla yumuşardi ortam. sorunca yine cagirmadilar ustune bi de darlamis gibi oldun. Bence akışına bırak. Bi de özür dileyeceksen fazla atar yapma ya da atarinin arkasinda durmalisin baskasinin hatasi yuzunden isinin çöp olmasi sinirlenebilecek bir durum.

X