Dişimi fırçalamayı seviyorum

Benimkiler 4,5 ve 2 yaşında günde 3 kez fırçalıyorlar. Şu otomatik dönen diş fırçaları oyun gibi geldi ve alıştılar. Oyun die öğrendiler şimdi alışkanlık oldu ve normal fırça ile fırçalıyoruz. Ama bütün ailenin örnek olması gerekiyor, çünkü çocuklar siz ne yaparsanız aynen kopyalıyorlar.

oğlum 12 aylıkken n-k un silikon gibi olan diş fırçalarından alıp göstermiştik
18 aylık ve diş fırçası değişikliği yaptık
dişlerini fırçalıyor ama sadece önlerini:)
azıları gece yatmadan ben ıslak bezle temizliyorum
çürük dişinin olmasını istemiyorum,ben çok çektim:KK43:
eşime çeksin istiyorum 29 yaşında ve hiç çürük dişi yokkk

benim kızım da su ile oynamak için devamlı diş fırçalamak istiyor. suya tutup ağzına koyuyor. bazen ben yardım ediyorum. diş macunu kullanmıyorum. ağzını çalkalamayı öğrenince diye düşünüyorum. siz nasıl ağzını çalkalattırıyorsunuz? annem bak böyle diyorum birşeyler yapıyor... bir de çocuğunuza hangi marka diş macununu kullanıyorsunuz? ben colgate bebek almayı düşünüyorum. şimdiden teşekürler...

Ben de oğluma 7 aylıkken nuk onlara özel olan değişik fırçası varya ondan aldım bi kere gösterdim o gün bu gündür fırçalıyor." Sen dişlerini fırçaladın mı?" diyorum parmağını hemen dişlerine götürüp fırçalama hareketi yapıyor bi yandan da sevimli sevimli gülüyor hoşumuza gittiğini biliyor sıpam :) Ama artık diş macununa geçmeyi düşünüyorum ve normal bi diş fırçasına çünkü ötekini ısırıyor,koparıyor. Bir de bişey sorcam kızlar çok tatlı dişleri vardı (tabi bütün bebeklerin çok tatlı oluyor) ama üst ön dişleri demir ilacından dolayı hafif leke oldu siyah noktacık falan bu hiç geçmez mi buna çok üzülüyorum, gerçi yakında dikkatli bakınca görünüyor. Demiri 12 aylıkken kestik ama etkisi devam eder mi iyice kötü olur mu? Bilgisi olan var mı arkadaşlar? Ya da diş macunu ile geçer mi az olduğu için noktacıklar? :KK50: Aaaaaa bi de hangi marka diş macunu kullanıyorsunuz bebişlerinize?

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba
benim kızım 4,5 yaşında ve diş fırçalamayı çok seviyor.
yalnız şöyle bi sorunumuz var.dişlerini fırçalarken anne dilim yanıyor diyince.hemen çalkalamak zorunda kalıyoruz.
o yüzden diş fırçalamaları kısa sürüyor.
colgate in barbili diş macununu kullanıyorz.
siz neler kullanıyorsunuz?dili yakmayan var mıdır ki?

bizde nukun diş fırçalamaya alıştırma setinden kullanıyoruz. bizim için diş fırçalamak tamamen oyuna dönüştü çok hoşuna gidiyor :)) vakitli vakitsiz fırçasını istiyor dişlerini gösteriyor :)) herkesde diş fırçası kopar endişesi var ama o yaşdaki bi çocuğun o fırçayı koparması zor die düşünüyorum arkadaşlar...

bizde nukun diş fırçalama setini kullanıyoruz.diş fırçalama eğitiminin erken yaşlarda verilmesi gerektiği için bizde erkenden başladık.(10aylıkken başladık) fırçayla birlikte bi tane güvenlik aparatıda var bu aparat çocuğun fırçayı fazla ileri itmemesini sağlıyor.yeni başlayacak olan arkadaşlara nuk fırçalama setini tavsiye ederim.

Çocuklar kendiliğinden doğru ya da yanlış yapmazlar
Gördüklerini uygularlar ve örnek alırlar.
Biz örnek temsil etmeliyiz öncelikle...

X