Dışarı çıkıyormusunuz ?

E

EU1

Ziyaretçi
BEnim kızım 1.5 aylık oldu 40mız çıktı ama hala dışarı çıkmaya korkuyorum üşüycek diye .Arada balkona çıkarıyorum biraz hava alsın güneşlensin diye ama 1/2 dk duramıyorum üşütücek gibi geliyor acaba bu havalarda üşürlermi dışarı çıkarsak havalar soğuyor zaten 1 ay sonra hiç çıkamıycaz ama .Siz ne yapıyorsunuz nasıl giydiriyorsunuz ?

Canim bende çikarmaya çalişiyorum benim doktorumçikarmami söyledi sen nasil giyiniyorsan onuda öyle giydir dedi ama ben çok çikamiyorum malum birde işimi takip ediyorum patronum sürekli ariyor şu noldu falan diye:) kizimla bende markete gidiyorum kucağimda ekmek almaya o çok seviyor dişariyi eve gelince ağliyor çikart bence üşümez bebeğinin yeleğini de al yanina giydirirsin dişarda serin olursa ben sürekli elimde telefonlar kizimda ana kucağinda balkonda oturuyorum

ben yarı kırkımızdan sonra hep çıktım dışarı. aslına bakarsan çocuğun üşüyüp üşümeyeceğini en iyi sen bilirsin çünkü onu nasıl alıştırdıysan öyle devam eder. mesela ben kızım doğduktan 3 gün sonra acile gittim ateşi 38.5 oldu diye üzerinde uzun kollu ve patikli zıbın takımı vardı dr kızdı bana ve ateşi olmasının sebebi sensin dedi:eek:.gerçi bizim burası extra sıcak ama yine de kalın giydiren giydiriyo. ben o günden beri sadece çıtçıtlı body ve muhakkak çorap giydiriyorum dışarıya da öyle çıkıyoruz alışveriş merkezlerinde falan da klimalı diye sadece bacaklarına yemeni gibi hafif bişeyler örtüyorum o kadar. kesinlikle sen nasıl hissedersen o da öyle hissedermiş hava sıcaklığını:kahve:

Son düzenleme:
kızım 2 aylık olacak fakat dısarı cıkmaya korkuyorum gaz sancımız cok yogun dısarıda tutarsa sancı perısan oluruz ama bence bebek usutmez cıkabılırsın

vallaha ben ilk gunden belli ciktim yani ilk dedim mi ole degil tabi bi iki gun sonra ciktim mama falan lmistik bez falan alisveris falan yapmistik
bizim burda havalar sogukdu yagmurluydu giydirdim guzelce oh ne guzelcene cikmistik korkmayin bi sey olmaz guzelce havaya gore giydirin allahin izniyle bi sey olmaz

kizlar ben 4 gunumden beri cikariyorum,bide cogunuz turkiyedesiniz,bide bizim gibi soguk ve herzaman yagmurlu bi yerde yasasaniz balkona bile cikartmazsiniz,niye korkuyorsunuz havalar trde cok guzel,ben olsam hergun cikar gezdirirdim,burada 20 gundur yagmur yagiyordu inanirmisiniz cogu zaman kadife takim giydirdim usutur diye ama yinede cikarttim,biz hava durumunu takip eder olduk acaba gunes gorecekmiyiz diye,yarin ve pazar gunu gunesli cikaricam,guzel gunes varken bebeklerinizi mahrum etmeyinnn:))))

kanaycım gaz için ne ilaç veriyosun cnm

valla kizlar bende 5 gunlukten beri cikariyorum havalar bulutlu yagmurlu olsada burda gezdiriyorum simdiden alissin havaya canim öyle iceride kal kal olmaz ki :)

Benimde kızım 22 günlük doktor haricinde 2 kere dışarı çıktım oda arabaya bindik öyle yürüyüşe falan değil eşim bebiş hasta olucak diye izin vermiyor bir yere gitmeme offf sıkıldım artıkkk..eskiden evde birgün oturmazdım şimdi hapis gibiyim evde :bbo:

ben de çıkarıyorum...12 günlükken başladı gezmelere...akraba gezmelerine falan gidiyorduk,ama ben de 3 gündür arabasına koyup markete götürüyorum...hoşuna gidiyor heralde hiç sesini çıkarmıyor,gelince de mışıl mışıl uyuyor...

canim korkmayin bebeginde temiz havaya ihtiyaci var ben kizimi cikariyodum cikar gezdir bisey olmaz temiz hava iyi gelir

kızlar valla biz doğduk doğalı dışardayızzz geziyoz hiç bişey olmuyo nasıl alışırsa öle gider pimpirikli olmyınn bakemmm

bende 1 haftalıkken kontrol için çıktım 20.gün annemle 1 saatliğine çıktık bebeği eşime bıraktım 27.gün kayınvalideme gittik onun evide bizim evle 100 m arası onuda eşim önden önden hızlı hızlı bebek kucağında gitti neymiş bebk üşümesinmiş en sonda 2 gün önce aylık kontrolumüze gittik oda arabayla. bende çok bunladım eşime bu hafta sonu arkadaşlara gidelim dedim. onlar gelsinler biz gidemeyiz dedi çok sıkıldııımm bende oofff kafamçokkarıştı

aa bende nasıl korkuyorum çıkılmaz üşütür diyorum baksana herkes çıkarıyor cesaret geldi valla.
inanmassınız mevlütte giyicek bişeyim yoktu hepsi dar geliyo pantolan almaya evin klarşısındaki alış. merkezine gidemedim üşütürüm diye ..
o zaman hava güsel yarın bi turlayalım kısımla :)

kanaycım gaz için ne ilaç veriyosun cnm

canım zınco kullandım fakat cok etkılı olmadı sımdı nurse harveys dıye bı surup kullanıyorum bıraz daha ıyı gıbı.aslında en ıyısı bebekle oynayıp hareket ettırmek:emir_bebek: ben yatagın uzerınde sureklı saga sola donderıp oyle bırakıyorum kendısı sırt ustu donuyor yanı hareket halınde o da mutlu oluyor bı kac donmeden sonra gazı ıkıyo ama en ıyı gaz cıkarma yontemımız ayaklarını karnına dogru ıtıp 10 a kadar sayıp bırakıyorum bu ıslemı 10 dakıka kadar yaptıktan sonra rahalayıp gazımız cıkıyo.canım bence gazın caresı yok 4.ayına gırmesını beklıyoruz fakat hakıkaten cok zor oluyor agladıgında. Allah daha az gazsız gunler verır ınsallah

BİZ KIZIMLA KAHVALTIMIZI ve AKŞAM YEMEKLERİMİZİ BALKONDA YAPIYORUZ..
ÖNCE ONU EMZİRİYORUM. SONRA ONU ANA KUCAĞINA ya da ARABASINA KOYUYORUM.
O ETRAFA BAKARKEN BEN YEMEĞİMİ YİYORUM.
ONUN HARİCİNDE AVM ve AKRABA ZİYARETLERİMiZDE OLDU...
BAZEN DE ARABASINA KOYUP, MARKETE ÇIKIYORUM...
KENDİM BUNALDIYSAM BEBEĞİMDE BUNALIR DİYE DÜŞÜNÜP iNCE GİYDİRİYORUM.

hastaneler haricinde dışarı çıkmadık daha bu cumartesi çıkıcaz inşallah

bebeğinizi tulum giydirin sonra battaniyesini ayaklarına örtün arabasına yatırın işte bu kadar

çıktık biz nasıl uyudu anlatamam dışarda mışıl mışıl valla hoşuna gitti temiz hava kızımın bende eve hapis etmiştim onu .Kendimide tabii sıkıntıdıan patlıyordum dörtduvar arasında iyi geldi bugün yine çıkıcaz arabada aldık rahat rahat gezeriz artık inşallah ben bir tek emzirip çıkarsamda olur olmadık yerde acıkrısa diye panikliyorum biras çünkü acıkınca emmeden asla susmuyor benimki.

X