Diş Taşı ve Acı.....

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3

merhaba arkadaşlar...ben şu ana kadar diş taşı temizliği yaptırmadım ve şu an gerektiğini düşünüyorum...fakat bir türlü cesaretimi toplayıp dişçiye gidemiyorum...bazı arkadşaalrım diş taşı temizletirken çok acı çektiklerini söyleyince ben iyice korktum...:1shok:

aramızda diş taşlarını temizleten arkadaşlar varsa ve acı olup olmadığı hakkında beni bilgilendirirlerse çok sevineceğim....şimdiden teşekkür ediyorum...

çevresel bir duyumsamadan olsa gerek dişçiden hep çok korkmuşumdur...

:mymeka:

diş taşlarını temizletmek diş dökülmelerine sebeb oluyormuş yanlış mı bilemiyorum bende temizletmek istiyorum ama bu yüzden korkuyorum

arkadaşlar ben bu ayın 16 sında diş taşlarımıda temizletiyorum sonra ameliyata giricem 20 lik diş için,,,size tecrübemi yazarım sizde ona göre hareket edersiniz acıyıp acımama konusunda yani ayrıca doktorumada diş taşlarını temizletmek dişin dökülmesine nedende olurmu onuda sorarım yazarım size öptüm...

arkadaşlar ben bu ayın 16 sında diş taşlarımıda temizletiyorum sonra ameliyata giricem 20 lik diş için,,,size tecrübemi yazarım sizde ona göre hareket edersiniz acıyıp acımama konusunda yani ayrıca doktorumada diş taşlarını temizletmek dişin dökülmesine nedende olurmu onuda sorarım yazarım size öptüm...

ben de en kısa zamanda diş taşlarımı temizletmeyi düşünüyordum....madem sen 16'sında temizleteceksin o halde biraz daha bekleyeyim...merakla yazını bekliyorum canım....hayırlı haberleri bekliyorum....

yerimsenibenyerimseniben

ben her yıl temizletiyorum acı falan olmuyor çünkü iğne vuruyor doktor...benim acı eşiğim düşük olduğu için söylüyorum 1 yerine iki tane iğne yapıyor acı hissetmiyorum..bence hiç korkmayın en basit ve acısız olanı diş taşı temizlemesi..

geçen hafta yaptırdım ben
doktor dişlerinize iyi bakmışınız fazla taşınız yokmuş dedi 1/3 fiyat aldı çok sevindim tabikide
öyle fazla acı olmuyor canım ara ara yaptırmalıyız doktor öyle dedi

ben her yıl temizletiyorum acı falan olmuyor çünkü iğne vuruyor doktor...benim acı eşiğim düşük olduğu için söylüyorum 1 yerine iki tane iğne yapıyor acı hissetmiyorum..bence hiç korkmayın en basit ve acısız olanı diş taşı temizlemesi..

temizleme için iğne vuruyorlar demek....ne hoş...ben de mutlaka söyleyeceğim...sağol canım , fikrini belirtmen benim için çok faydalı oldu...:asigim:

geçen hafta yaptırdım ben
doktor dişlerinize iyi bakmışınız fazla taşınız yokmuş dedi 1/3 fiyat aldı çok sevindim tabikide
öyle fazla acı olmuyor canım ara ara yaptırmalıyız doktor öyle dedi

benim de temizletme zamanım geldi demek ki....bu yaşıma kadar hiç temizletmedim çünkü,dişlerine iyi baktığın için tebrik ederim seni biriciğim....sağlıklı günler diliyorum....a.s.

vallahi kızlar ben randevu alırken sordum iğne falan yapımıyozunuz diye acı oluyomu diye hayır dedi iğne falan yapmıyoruz dedi zaten öyle acı veren bir durum değil dedi,,zatn diş taşımı temizlettikten 15 dk sonra ameliyata giricemide söyledim uzun bi işlem değil dedii...neyse 16 sında yazarım paylaşırım sizinle neler olduğunu :))))))))))))))

ağrıtmada bile ben fazlasıyla korkuyorum nedense...merakla bekliyorum seni canım.

arkadaşlar benim diş eti çekilmesi olduğu için 10 yaşındayken dişlerimi temizlediler diş taşı fln işte ve ağrı ve acı hissetmedim iğnede yapmadılar ben dayanabildiysem ki cnm çok tatlıdır bnm sizde dayanırsınız korkmayın bu kdr a.s

haklısın canım...sağlık için korkuya gerek yok ama bilinçaltına ittim bir defa bu korkuyu.....

arkadaşlar şöyle bir ay sabah akşam macunla(diş ve dişeti için oalanından) beraber diş pastası ya da dişpastasını tek de sürüp fırçalayın bakın bakalım diş taşlarınıza :KK66: hoşçakalın... ya bi de dişlerinizi hissedersiziniz fırçala artık derler o demeden siz fırçalayın çok faydası oluyor da diş fırçasını da ince ipli olmalı bi de 6-7 ayda bir değişmeli bence

bir süredir diş pastası kullanıyorum ....fakat gözle görülebilir bir azalma olmadı,yani hala diş taşlarımın olduğunu farkediyorum....

iğneye vs gerek yok..zzzz sesi ve biraz kanamadan baska bisey olmuor..hatta yenıden dogmus gıbı oluosun denılebılır..

diş taşı temizlenirken iğne yapılmıyor başka bir müdahalede bulunulmayacaksa eğer,
ben 1 ay kadar önce diş taşlarımı temizlettim, benim çok fazla olmadığını söylemişti doktorum ve bütün işlem 15-20 dk kadar sürmüştü toplam,
korkulacak herhangi bir şey yok diş taşı temizliğinde
yanlız diş ipi kullanmanızı öneririm doğru kullanıldığı takdirde çok yararlı oluyor
ama ilk başlarda çok dikkat etmek gerekiyor diş etleri kanama yapabiliyor

cesaretimi toplayabilirsem ben de diş taşlarımı temizletmeye gideceğim....yasakkelime

ben de bugün temizlettirdim diş taşlarımı ki benim dişlerimde hassasiyette olduğu halde hiç acımadı bu arada ben 75 tl ye temizlettirdim sizler ne kadara yaptırdiınız kızlar?

X