Diş Taşı ve Acı.....

slm arkadaşlar ayın 16 sında sadece 20 lik diş ameliyatı oldum diş taşımı temizlemediler durumumu biliyorsunuz,,,kalp rahatsızlığımdan 2 sini aynı gün yapmadılar dikişlerimi aldırdıktan sonra yaptırdım diş taşı temizliğini,,,

hiç iğne falan yapmadılar,,,,korkmayın hiç acımıyo hiç bir cı duymuyosunuz,,10-15 dk sürüyo korkulacak bir durum değil,öptüm sizi,,

slm arkadaşlar ayın 16 sında sadece 20 lik diş ameliyatı oldum diş taşımı temizlemediler durumumu biliyorsunuz,,,kalp rahatsızlığımdan 2 sini aynı gün yapmadılar dikişlerimi aldırdıktan sonra yaptırdım diş taşı temizliğini,,,

hiç iğne falan yapmadılar,,,,korkmayın hiç acımıyo hiç bir cı duymuyosunuz,,10-15 dk sürüyo korkulacak bir durum değil,öptüm sizi,,

öncelikle geçmiş olsun canım....a.s.

ben de hemen temizletmek istiyorum....kaldıkça kalıyor ve beni daha çok rahatsız ediyor...fakat zaman darlığından ve yoğunluktan bir türlü fırsatını bulup gidemiyorum....madem hiç bir acı olmuyormuş,ben de gönül rahatlığıyla gidebilirim.....ama yine de dişçi denildiğinde gözlerim fırlayacak gibi oluyorum...çok korkuyorum çoooooook...

:1shok::1shok:

sağol canım

şunu söylim kimse benim kadar dişçiden korkmaz heralde,,küçüklüğümden buyana ilk defa diş aldırdım oda ameliyatla diş ağrısı diş sorunu ne hiç bilmiyordum ve çok korkuyodum bilmediğim için,,

o yüzden 20 lik dişimi 2 hafta sonra aldırdım korkumdan gidemedim,ameliyatla bide ,,,neyse diş taşını temizletmeyede nasıl korkarak gittiğimi ben bilirim başka bi acımı çekicem acaba diyerek ama şimdi diğer dişim 1 ay sonra çekilecek ondan ağrım yok ama alınsında bidaha ağrısını çekmeyeyim diye koşa koşa gidicem inan korktuğum gibi hiç değil ve bundan sonra sürekli olarak diş taşlarımı temizleticem korkulacak hiç bir şey yok inan bana hiç korkma,,,ben şimdi halime gülüyorum ne kadar korkmuşum diye,,,,sevgilerle canım...

nur_tuanna'cım....diş taşlarını ne kadar zamanda bir temizletmek gerekiyor?...."bundan sonra sürekli olarak diş taşlarımı temizleticem " demişsin bitanem.....sık sık temizletmek mi gerekiyor yani?...

:1no2:

canım sürekli derken,,,temizlettim doktorum 3 ay sonra kontrole çağırdı,,,,,,ben onun verdiği yani bana almamı söylediği macunumu fırçamı diş ipini aldım kullanıyorum oda kontrole çağırdı 3 ay sonra eğer diş taşı oluşmuşsa temizlenmesi gerekiyorsa temizleyecek ama yaptığım bakımla diş taşı oluşmamışsa gerek yok dedi...

diş taşlarını temizletmek diş dökülmelerine sebeb oluyormuş yanlış mı bilemiyorum bende temizletmek istiyorum ama bu yüzden korkuyorum

canım sivastasın sen ben geçen hafta diş hekimlği fakultesinde taşları temizlettim anestezi bile yapmadılar çok basit hafif sızlıyo sadece orda ücretsiz hemde...

arkadaşlar bu arada ben 2 gün önce diş taşlarımı temizlettim....düşündüğüm gibi bir acı hissetmedim...hatta hiç acımadı....nihayet bunu da acısız,sızısız hallettim.....bu arada ben dişlerimi 50 tl ye temizlettim....

X