DIŞ GEBELİKTEN SONRA NE ZAMAN HAMİLE KALDINIZ lütfen cevap verin 😢

Çok teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun size de 😞 🙏🏼 siz de ameliyat mı oldunuz, yoksa iğneyle mi düştü? Benim açık ameliyat oldu, sol tüpteydi bebek ve malesef kalp atışı bile vardı.😞 hiçbir şikayet ve belirti olmadan 10binlere gelmiş beta hcg. Doktorum ameliyat sırasında sağ tüpün kontrolünü de yaptı, sıvı vererek açık olup olmadığına bakmış. O yüzden tekrar film önermedi ama ilerleyen zamanlarda en azından gebelik düşünmeye başladığımda tekrar kontrol ettirmeyi düşünüyorum.
Geçmiş olsun ne kadar korunma verdi size bende dış gebelim geçirdim iki doz 85 lik iğne ile sonlandı artı kürtaj yapıldı kaç ay korunmam lazım ilk gebeliğimdi

Geçmiş olsun ne kadar korunma verdi size bende dış gebelim geçirdim iki doz 85 lik iğne ile sonlandı artı kürtaj yapıldı kaç ay korunmam lazım ilk gebeliğimdize de geçmiş olsun🙏🏼
Teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun. Dr.um bana 2 adet dönemi sonrasında korunmaya bırakabilirsin dedi. Tabii psikolojik olarak da hazırsan. Ama açık ameliyat oldum ben, zaten dikişlerin iyileşmesi ve kendimi daha iyi hissetmem 40 günü buldu. 4 ay bitti şu an, 4 kez adet görmüş oldum. İğne ile sonlandırılanlarda genelde 6 ay deniyor, olası bi durumda bebeğe zarar veriyor diye okumuştum hep. Doktorunuzun yönlendirmesine uymanız daha iyi olur.🙏🏼

Merhaba kızlar.. Bugün dış gebelik öğrendim sağ tüpte 1311 son beta hcg . iğne vuruldum .. şimdilik tek doz olmazsa ikinci doz hiç olmazsa ameliyat dendi. Psikolojikmen bende çökük haldeyim. Anlamadığım şey şu 4 ay önce rahim filmi çekildim tüpler tikanikti açıldı. Üstüne hemen ardından histereskopi oldum . İlk gebelik böylece dış gebelik oldu. Niye sağ tüpte kaldı bebek anlamıyorum :KK43: diğer gebeliklerde böyle yasayacak miyim telaşı sardi

Çok teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun size de 😞 🙏🏼 siz de ameliyat mı oldunuz, yoksa iğneyle mi düştü? Benim açık ameliyat oldu, sol tüpteydi bebek ve malesef kalp atışı bile vardı.😞 hiçbir şikayet ve belirti olmadan 10binlere gelmiş beta hcg. Doktorum ameliyat sırasında sağ tüpün kontrolünü de yaptı, sıvı vererek açık olup olmadığına bakmış. O yüzden tekrar film önermedi ama ilerleyen zamanlarda en azından gebelik düşünmeye başladığımda tekrar kontrol ettirmeyi düşünüyorum.
Benim ilk sağ tüpdeydi ameliyatla alındı patlamıştı ikincide kürtaj oldum iğne oldum 3 doz yine düşmeyince tekrar ameliyat oldu ve süzdürme yöntemiyle alındı ilkinde doktorumda bana kontrol ettim diğer tüpte sıkıntı yok demişti 2. Doktoruma sordum mesela şimdi baktırdım tüpe sıkıntı yok ama 2 ay veya 3 ay sonra tıkanıklık olabilir dedi o yüzden tedbirli olmak çok önemli 🙏🏻

Benim ilk sağ tüpdeydi ameliyatla alındı patlamıştı ikincide kürtaj oldum iğne oldum 3 doz yine düşmeyince tekrar ameliyat oldu ve süzdürme yöntemiyle alındı ilkinde doktorumda bana kontrol ettim diğer tüpte sıkıntı yok demişti 2. Doktoruma sordum mesela şimdi baktırdım tüpe sıkıntı yok ama 2 ay veya 3 ay sonra tıkanıklık olabilir dedi o yüzden tedbirli olmak çok önemli 🙏🏻
Hepsi çok zor süreçler, Allah tekrarını yaşatmasın.🙏🏼

Verilen iğne vucuttan atılmadan bebek sahibi olmayı düşünmeyin sakın. En az 6 ay bekleyin lutfen. Bebegin sağlıksız olma ihtimali yüksek. Cunku bu bir kemoterapi ilacı sonuçta. Burada okumustum beklemediği icin bebegi kromozomal sorunu olarak doğmuş biri vardi. Lutfen doktorunuz ne söylüyorsa mutlaka yapin. 6 ay da gezin tozun eglenin. Evet zor günler geçirdik ama hayat devam ediyorr 💙
Merhaba ben dış gebelik geçirmiştim iki doz 85 ilk iğne ile sonlandırıldı korunmamın 3. Ayı yeni bitti (1Haziran'da iğne vurulmuştum) beni tedavi eden ve bir başka ozeldeki doktor bana fazla bile korunmuş Sun dediler ikiside korunmayı bırak dediler napsam bilemiyorum

Korunma durumunu doktora sor muhakkak ama kesin film çektir Allahım kimseye yaşatmasın 2. Kez aynı şeyleri yaşamak çok zor sonra keşke deme
Merhaba ben dış gebelik geçirmiştim iki doz 85 ilk iğne ile sonlandırıldı korunmamın 3. Ayı yeni bitti (1Haziran'da iğne vurulmuştum) beni tedavi eden ve bir başka ozeldeki doktor bana fazla bile korunmuş Sun dediler ikiside korunmayı bırak dediler napsam bilemiyorum

Merhaba, sayfayı uzun zamandır takip ediyordum ama ilk kez yorum yapıyorum. Ben de Mart ayında dış gebelik ameliyatı oldum. İlk gebelikti, öğrendiğimiz anda dumura uğradık.😞 apar topar ameliyata alındım. Şu an 4 ay bitti, doktorum 2 adet dönemi sonrasında psikolojik olarak da hazırsan korunmayı bırakabilirsin demişti. Ağustos ayı için tekrar ovulasyon testiyle çalışmalara başlamayı planlıyorduk ama vazgeçtim. Aynı şeyleri yaşamaktan aşırı korkuyorum. Olumsuz düşünmek istemiyorum ama yine de kafamda kurup duruyorum.☹ Umarım isteyen herkes sağlıklı gebelik yaşayıp, sağlıklı bebek sahibi olur.🙏🏼
Merhaba ben dış gebelik geçirmiştim iki doz 85 ilk iğne ile sonlandırıldı korunmamın 3. Ayı yeni bitti (1Haziran'da iğne vurulmuştum) beni tedavi eden ve bir başka ozeldeki doktor bana fazla bile korunmuşsun dediler ikiside korunmayı bırak dediler napsam bilemiyorum siz tekrar sağlıklı bir gebelik yaşadınız mı ondan sonra birde ne zaman korunmayı bıraktınız hsg cektirdiniz mi

Merhaba ben dış gebelik geçirmiştim iki doz 85 ilk iğne ile sonlandırıldı korunmamın 3. Ayı yeni bitti (1Haziran'da iğne vurulmuştum) beni tedavi eden ve bir başka ozeldeki doktor bana fazla bile korunmuşsun dediler ikiside korunmayı bırak dediler napsam bilemiyorum siz tekrar sağlıklı bir gebelik yaşadınız mı ondan sonra birde ne zaman korunmayı bıraktınız hsg cektirdiniz mi
Merhaba, iğne ile sonlandırıldığında genelde 6 ay dikkat edin diyorlar. Bebeğe yönelik bir sorun olmasın diye ama tabii ben açık ameliyat olduğum için doktorum 2 adet döneminden sonra bilimsel olarak sağlıklısın dedi. Psikolojik olarak hazır olmak önemli. Ağustos ayı için ovulasyon testi ile denemeyi düşünüyoduk, sonra vazgeçtik ve tamamen tesadüfen sadece takvimsel olarak korunmasız ilişki sonrası şu an hamileyim.🙈 Yani umarım olumlu devam eder, salı günü kalp atışı için çağırdı doktorum. Hatta ilk beta hcgyi görünce çok korktuk, tedirgindik. Geçen seferki kadar yüksek seyretti hep ama hayırlısıyla salı günü net ve güzel haberi almak istiyoruz.🙏🏼

Merhaba, iğne ile sonlandırıldığında genelde 6 ay dikkat edin diyorlar. Bebeğe yönelik bir sorun olmasın diye ama tabii ben açık ameliyat olduğum için doktorum 2 adet döneminden sonra bilimsel olarak sağlıklısın dedi. Psikolojik olarak hazır olmak önemli. Ağustos ayı için ovulasyon testi ile denemeyi düşünüyoduk, sonra vazgeçtik ve tamamen tesadüfen sadece takvimsel olarak korunmasız ilişki sonrası şu an hamileyim.🙈 Yani umarım olumlu devam eder, salı günü kalp atışı için çağırdı doktorum. Hatta ilk beta hcgyi görünce çok korktuk, tedirgindik. Geçen seferki kadar yüksek seyretti hep ama hayırlısıyla salı günü net ve güzel haberi almak istiyoruz.🙏🏼
İnşallah gebeliğiniz sağlıklı bir şekilde ilerler sağlıkla kucağınıza alırsınız 🥰 peki siz rahim filmi cekildiniz mi

İnşallah gebeliğiniz sağlıklı bir şekilde ilerler sağlıkla kucağınıza alırsınız 🥰 peki siz rahim filmi cekildiniz mi
Çok teşekkür ederim, inşallah🙏🏼 Allah isteyen herkese hayırlı zamanda nasip etsin.🙏🏼 Yok çektirmedim çünkü o zaman doktorum filme gerek yok operasyonda sağ tüpü de sıvı ile kontrol ettim açıktı dedi. Daha da uzasaydı süreç film çektirirdim açıkcası. 5 ay bittiği için çektirmedim.

Merhabalar, bugün 9 eylül beta 1100 , 13 eylül bugün 1500 çıktı, vajinal 2 ayrı doktor baktı kese görünmedi, dış gebelik ya da sağlıksız iç gebelik dediler , 2 gün sonra tekrar beta istediler
Doktora ayrıntılı ultrason ile tüplerde kese olup olmadığını kontrol edemez misiniz diye sorduğumuzda görünmez dediler , sizlerde kese tüpte hangi film ya da işlemle göründü?

Merhabalar, bugün 9 eylül beta 1100 , 13 eylül bugün 1500 çıktı, vajinal 2 ayrı doktor baktı kese görünmedi, dış gebelik ya da sağlıksız iç gebelik dediler , 2 gün sonra tekrar beta istediler
Doktora ayrıntılı ultrason ile tüplerde kese olup olmadığını kontrol edemez misiniz diye sorduğumuzda görünmez dediler , sizlerde kese tüpte hangi film ya da işlemle göründü?
Düşmeye başlamış büyük ihtimal kimyasal gebelik kanaman olabilir. Ben dis gebelik geçirdim 2250 ile kese görünmedi bikac gün sonra tupte buyumus kalp atışı bile vardı tupumu aldılar. Benim beta surekli 2 kat arttı. Senin düşmeye başlamış bu iyi bir haber hatta bugünde kan ver düşmeye devam ediyorsa sevin ama geri yükselmeye başlarsa o zaman kesin dis gebeliktir

Bende kese yoktu kan degerim yükselip iniyordu sonra dış gebelik denildi ve tedaviye uygulandı

Düşmeye başlamış büyük ihtimal kimyasal gebelik kanaman olabilir. Ben dis gebelik geçirdim 2250 ile kese görünmedi bikac gün sonra tupte buyumus kalp atışı bile vardı tupumu aldılar. Benim beta surekli 2 kat arttı. Senin düşmeye başlamış bu iyi bir haber hatta bugünde kan ver düşmeye devam ediyorsa sevin ama geri yükselmeye başlarsa o zaman kesin dis gebeliktir
Çok geçmiş olsun size🙏
Aslında bu son betaya kadar hep düzenli artıyordu, son testte istenildiği kadar artmadı, inşallah dediğiniz gibi olur🙏😪

X