Dış gebelik

Eğer dış gebelikse sakın kürtajı kabul etmeyin özelde kürtaj için diretiyorlar dış gebelikle kürtajın hiçbir alakası yok
Evet özele gidiyorum hep zaten kürtaj yapalım diyor direk ama şuan dış gebelik olduğu bile tam kesin deilki dediğiniz gibi dış gebeliğe bı faydası olmuycak zaten anlam veremedim gerçekten doktor mu degistirsem acaba geç kalınır diyede korkuyorum karar veremedim

Siz yarın şehir hastanesinde infertilite bölümü var direk oraya gidin bence benim sürecimi orası takip etti ve sağlıkla sonlandırdılar

Merhaba yeniden dün şehir Hastanesi'ne gittim dediğiniz gibi 206 olan değerim şuan 402 olmuş doktor keseyi görmemiz lazım keseyi görmeden işlem yapmayalım dedi kan vermeye devam et salı günü tekrar gel dedi sizce bu değerin azda olsa düzelme imkanı varmıdır

Siz iki günde bir kan vermeye devam edin güzel haberler alırsınız umarım. Çıkmadık candan ümit kesilmez.

Mrb dış gebelik yaşayanlar nasıl geçirdiniz acaba nasıl belirtiler verdi yaşamış olanlar bilgi verebilirmisiniz?
Ben de haziran ayında geçirdim. 74 le hamile olduğumu öğrendim. 2 gün sonra 188 oldu beta. Hatta rahmim de baya kalinlasmis, progesteronum 36 ya yükselmiş. Hersey cok guzelken. 3. Testim 8 gün sonra 490 gibi birsey çıktı. 4.testim yine 2 gün sonrasında 598 di. Yani beta hcg artışım olması gerekenden çok yavaştı. Vajinal ultrason ile sağ tüpümde hücre odağını gördü doktorum ve dış gebelik teşhisi kondu. 1 doz methotrexate ile sonlandırıldı gebelik. Ağrı kanama vb. Hic bir belirtim de yoktu. Sonrasında da cok şükür bir ağrı sızı çekmedim. Cok korkutucu bir süreçti ama geçti Aralık ayına kadar kesin korunma önerdi doktorum. Bekliyoruz bakalım

Gecms olsun Allah bır daha yaşatmasın benim de 113,206,402,577 böyle ilerliyor doktor keseyi görmeyi bekliyor ama beklemek çok akıcı

Gecms olsun Allah bır daha yaşatmasın benim de 113,206,402,577 böyle ilerliyor doktor keseyi görmeyi bekliyor ama beklemek çok akıcı
Ve değerlerin çoğu farklı hastanede biri başka özel hastane diyeri farklı özel hastane bitanesi devlet hastanesi bunlar da fark yeratir mi sanmıyorum

Ve değerlerin çoğu farklı hastanede biri başka özel hastane diyeri farklı özel hastane bitanesi devlet hastanesi bunlar da fark yeratir mi sanmıyorum
Testleri ayni yerde yaptırmak önemli diye biliyorum ve su an sizi cok cok iyi anliyorum. Son testten once sabaha kadar Allaha dua ettim. Değerlerim normal değildi ama insallah kimyasal gebeliktir dış gebelik değildir diye. Zor, beklemek, test sonucuna bakarken yüreğin ağzına gelmesi cok zor biliyorum.

Ama sabır ve kabullenmek önemli. Hiç korkmayın en kötüsü de olsa şükür doğal yolla gebe kaldım yine kalırım diye düşünün size dua edeceğim. Insallah hersey sağlıkla ilerler. 2 gun arayla beta baktirmaya devam edin lutfen. Dış gebelikse ki insallah degildir, erken teşhis annenin sağlığı icin cok onemli

Sagolun teşekkür ederim herşeyin hayırlısı olsun

Evet çoğu kişi öyle diyor gerçekten. Kasım ayı gibi çektireceğim bende korunma süresi bitince.
Bende öyle düşünüyordum canım doktorum rahim filminden sonrada korunma istiyoruz dedi. Kasımda yasağın tamamen bitmesi için bu Ekim adeti ile rahim filmi çekileceğim bende günümü bekliyorum. Yani dış gebeliğin 2.ayı rahim filmi 3 ay yasak bitiş olacak.. kimi doktor rahim filminden sonra korunma mutlaka istiyor kimisi istemiyor doktorunuzla planlaşın

Merhabalar, ben de yeni dış gebelik operasyonu geçirdim. Bizimki tüp bebekti ilk test sonucum 81 iki gün sonra 232 sonra 668 diye ilerledi 5 gün sonra 1350 idi.. Yani katlanması gerektiği gibi 2 kat hatta nerdeyse 3 kat artarak ilerledi.. Ama kese görmeye gittiğimizde kese rahimin içinde değildi ne yazıkki.. Kese yolk kesesi ve hatta bebek oluşumu bile vardı ama tüpümün üzerinde.. Acil operasyon dediler karından iğne ile girdiler.. Betam en son 5300dü şimdi düşmesini bekliyoruz.. Düne kadar beta yükselsin diye dua ederken şimdi düşsün diye dua ediyoruz .. Öncesinde de kimyasal gebelik geçirmiştim.. Geçmişte de kolon kanseri ameliyatlıyım.. Tahminim eski ameliyatlarımdan kaynaklı bebek rahime tutunamadı bundan sonra nasıl olacak ne kadar ara vermemiz gerek bir daha tekrarlar mı bilmiyorum ama hemen sürece baştan başlamak istiyorum ne kadar sağlıklı bilmesem de

Ben 2 kimyasal,1 düşük, 2 de dış gebelik geçirdim ve ikiside iğne ile sonlandirıldı eğer rahim kalinlasmis ise rahmi temizlemek için kürtaj yapiyorlar benimkini üniversite hastanesinde yaptilar ,önce kürtaj yapıp değer düşüyormu diye baktılar,değer düşmesine kürtaj ve 2 doz iğne ile sonlandirildi değerim en son 500 lerdeydi, 2. Dış gebelikte 1400 lere kadar çıktı ama rahim kalinlasmamisti ve yine 2 doz iğne ile sonlandirdilar,şimdi de kimyasal yasiyorum hatta bu mesajı hastanede bhcg sonucu beklerken yaziyirum,yaşım 38 bir oğlum var 11 yaşında,değerler normal ,rahim filmi çekildim normal,ama sonuç böyle oluyor,

Sizinde dış gebelikse kesinlikle tüpünüzü aldırmayın, 1 doz iğne vuruyorlar eğer değer istenilen gibi dusmesse 2. Doz vuruluyorsuniz 1 ay gibi bir sürede sıfırlanıyor,işin psikolojik boyutunu bir ke ara bırakırsak çok korkutan birsey yok,ama devlet hastaneleri dış gebelikte yatış veriyor o süreç yoruyor ben ilkinde üniversite hastanesinde yattım süreç daha zor geçti,ikincide özelde igneyi vuruldum yarım saat sonra evime geçtim

Mrb dış gebelik yaşayanlar nasıl geçirdiniz acaba nasıl belirtiler verdi yaşamış olanlar bilgi verebilirmisiniz?
Bende ilk gebelik dış gebelikle sonuçlandı . Bende şiddetli kaşık ağrıları oldu . Ve iç kanamaya da sebep olmuştu . Doktor ultrasonla gördü . Hemen acil kapalı ameliyata aldılar . Tüplerime dokunmadılar Allah a şükür . Tekrar gebelik için 3-6 ay bekle dediler . Ben 3 ay bekledim . Tekrardan bakalım hayırlısı . Doktor dış gebelik geçiren birinin tekrardan dış gebelik şansı %20 olabiliyor dedi . Erken teşhis önemli gebe hisseder hissetmez tersten yapıp öğrenmek lazım . Ben reglim 6 gün gecikince idrar testi yapmıştım . Bundan sonra dikkatli olacağım . En azından ilaçlarla müdahelesi var . Rabbim kimseye yaşatmasın . Hele de 2.sini

Geçmiş olsun benim bugün kese gözüktü ama ağrım var düşük yapicaksin dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…