Dış gebelik

Bende öğretmenim bu arada 😇
Aiy çok iyi olur lütfen sorarsanız buraya da yazın 🙏🏻 korunma da 3 ay verdi
Kızlar hsg yi önemseyin bence iğneyle sonladırıldığı için tüpünüzü görmedi doktorunuz. Ve tüpünüz duruyor tekrardan dış gebelik ihtimali de var aynı şeyi yaşamamak için ben hsg cektirmeden bu riske giremem

Sonomed içime bir ferahlık verdi nedense ve velimde dedi ki hocam 1 sene olmazsa film diyorlar size neden film istedi ki dedi😅 sırf ticaret için yapmış dedi sizde hiçbir sıkıntı yok görürsünüz dedi doktorada ulaşıp sormuş gerekirse yönlendiririm demiş o da zaten ben gerek olmayacağını düşünüyorum hsgnin o yüzden umarım öyle olur 😍

aa öyle mi ben özelde okul öncesi öğretmeniyim ya sen ? 😊 tabiki yazarım mutlaka. Bana kaç verecek bakalım merak ediyorum eşim korunma süreci geçtikten sonra pek beklemek istemiyor ben bilemiyorum daha ilk süreç zorlu olunca bi çekiniyorum gibine
Ben meb fen bilgisi . Çok teşekkür ederim bekliyor olacağım mesajını 🙏🏻

Evet benimde bu ay azaldı yumurtlama günü çok çok hafif oldu
Sizin kaç ay oldu acaba ? Aynen benimde öyle şuan acaba yanlışlıkla birşey mi oldu diyorum o derece aniden giriyor regl öncesi 4 gün full ilişki oldu regl oldum sonrasında başladı bu ağrılar mide yanmam da var anlamadım nolduğu grip gibiyim ilaçta kullanamadım

Sizin kaç ay oldu acaba ? Aynen benimde öyle şuan acaba yanlışlıkla birşey mi oldu diyorum o derece aniden giriyor regl öncesi 4 gün full ilişki oldu regl oldum sonrasında başladı bu ağrılar mide yanmam da var anlamadım nolduğu grip gibiyim ilaçta kullanamadım
Tam 4 ay oldu benim siz değerlendirdiniz mi bu ayı

Yok hayır ama yanlışlıkla birşey oldu mu diye tedirgin oldum böyle belirtiler olunca bi de 2 ay oldu daha benim 25nde 3. Aya giricem
Ben bu ay hsg çekileyim diye düşünüyorum ama daha fazla kendimi kurcalatmak istemiyorum da nekadar kurcalar üstüne gidersem okadar kötü oluyor benim için😐

Yaşadığımız süreç gerçekten yorucu korkmayın içiniz rahat olsun zamanı geldiğinde miniğimiz bizi bulacak bir sıkıntı görseydi doktor söylerdi bence 😍
Ben çok uzun ve yorucu yoldan geliyorum bugüne malesef🥺ama başınızı şişirmeyim şimdi ki konumuzda kalalım inşallah sağlıklı sıhhatli gebeliklerimiz evlatlarımız olur artık

Estağfurullah olur mu Tüp bebek vs mi ? İlk gebeliğinizmiydi ?
Yok tüp bebek değil. Ben ilk 2020 yılında hamile kaldım 11.haftasında öğrendik ki kalbi durmuş henüz 9 dayken zehirlenmeme ramak kala leke gelmiştide anlaşıldı durum. Genetik testte pıhtılaşmam olduğu çıktı.Yine 2020 de kimyasal mı dış mı olduğu anlaşılmayan değerimin en çok 36 ya çıktığı bir gebelik oldu. Ardından tam 3 sene klomen femara gonalf çatlama iğnesi bir kerede aşılamaya rağmen hamile kalamadım sebepsiz interfilite dendi. Bu yıl mucize şekilde oğluma hamile kaldım ümitli değilken bu sefer temkinli olarak kan sulandırıcı kullandık herşey yolundayken doktorun ihmali oldu crp yi önemseyip antibiyotik başlatmadı 5 aylıkken enfeksiyon nedenli erken doğum oldu kaybettim enfeksiyondan çok zor kurtuldum dediğim ay yine enfeksiyon sebepli bu dış gebeliği yaşadım işte

Yok tüp bebek değil. Ben ilk 2020 yılında hamile kaldım 11.haftasında öğrendik ki kalbi durmuş henüz 9 dayken zehirlenmeme ramak kala leke gelmiştide anlaşıldı durum. Genetik testte pıhtılaşmam olduğu çıktı.Yine 2020 de kimyasal mı dış mı olduğu anlaşılmayan değerimin en çok 36 ya çıktığı bir gebelik oldu. Ardından tam 3 sene klomen femara gonalf çatlama iğnesi bir kerede aşılamaya rağmen hamile kalamadım sebepsiz interfilite dendi. Bu yıl mucize şekilde oğluma hamile kaldım ümitli değilken bu sefer temkinli olarak kan sulandırıcı kullandık herşey yolundayken doktorun ihmali oldu crp yi önemseyip antibiyotik başlatmadı 5 aylıkken enfeksiyon nedenli erken doğum oldu kaybettim enfeksiyondan çok zor kurtuldum dediğim ay yine enfeksiyon sebepli bu dış gebeliği yaşadım işte
Gerçekten zorlu süreç yaşamışsınız allah yardımcınız olsun🥹 ama kafaya takmadığınızda önemsemediğinizde oluyor bence bu hamilelik süreci siz daha deneyimlisiniz tabi ama enfeksiyonunuza baktırmadan denemeye geçmeseniz daha iyi olacak sanki

Gerçekten zorlu süreç yaşamışsınız allah yardımcınız olsun🥹 ama kafaya takmadığınızda önemsemediğinizde oluyor bence bu hamilelik süreci siz daha deneyimlisiniz tabi ama enfeksiyonunuza baktırmadan denemeye geçmeseniz daha iyi olacak sanki
Geçen ay genel enfeksiyon taraması yaptırdım bugün tekrar yaptırdım çok şükür yok şuan. Hamilelikte elbet oluyor idrar yolu enfeksiyonu ama herkes ağır geçirmiyor yada doktorları antibiyotik ile önünü alıyor napalım kısmet böyleymiş dedik herşey Allahtan 🤍🤲Diyeceğim o ki sizler daha rahat olun ümitsiz olmayın bukadar yorucu süreçten sonra ben bile umudumu kesmiyorum Allah büyük 😇

Çok geçmiş olsun allah sonunu güzel etsin inşallah 🙏🏻

Amin canım hepimizin🤲🤍 sen diyorum okadar dertleştik 🙊 dış gebeliğin nedenleri oluyor çoğu zaman pko enfeksiyon sigara kullanımı tüplerle ilgili sorunlar varmı bunlardan biri hep olmasada çoğu zaman bir nedeni olmuş oluyor

Amin canım hepimizin🤲🤍 sen diyorum okadar dertleştik 🙊 dış gebeliğin nedenleri oluyor çoğu zaman pko enfeksiyon sigara kullanımı tüplerle ilgili sorunlar varmı bunlardan biri hep olmasada çoğu zaman bir nedeni olmuş oluyor şimdi farkettim başak hanıma yazdığımı sanıyordum Basakbasak1 Basakbasak1 ama sizede sormuş olayım :)

X