Dış gebelik yaşayan tüm arkadaşlara

tedirgin01

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2022
1
1
35
Merhaba arkadaşlar, 2021 Kasım’da sağ kasığımda ağrı ile başlayan ve iç kanama ile devam eden, ardından labraskopik(kapalı ameliyat) ile sonlanan bir dış gebelik hikayem oldu. 5 haftalıkken gebeliği evde test ile öğrendim, 6.haftaya girmeden kasıkta ağrı,lekelenme ve birkaç saat sonra da iç kanama şeklinde devam eden bir süreç geçirdim. Tüp alınmadı, doktorum ‘milking’ adı verilen bir method ile dış gebeliği tüpten çıkardığını, tüpün sağlıklı olduğunu söyledi. Ve kendimi hazır hissettiğim zaman tekrar deneyebileceğini söyledi. Ameliyattan 6 gün sonra regl oldum. Yaşayanlar bilir yine aynı şeyi yaşarım korkusu ile 5-6 ay hiç düşünmedim, sonrasını da kendimi hiç kasmadan, ileriyi düşünmeden zamana bıraktım. Ameliyattan sonraki 9.ay hamile olduğumu yine test ile gördüm. Herşeyin çok normal olduğu, keyifli bir hamilelik ve doğum geçirdim. Hatta daha ilginç birşey söyleyim ameliyatın gerçekleştiği tüpten üretilen yumurta ile hamile kaldım( evet doktorlar tarafından hangi tüpten olduğu bilinebiliyormuş). Bebeğim 18 aylık oldu bile… Bu süreçten geçen herkesin hikayesinin mutlu sonla bitmesini diliyorum ve bütün iyi dileklerimi gönderiyorum. Belki şuan aynı şeyleri yaşayan birinin kalbine umut olur…

ay canım benim sağlıkla büyüt inşallah evladını🙏🏻 tekrarı olmasın bu hastalıkların. Amin.
bir de ricam doktorun ismini de paylaşman, belki sıkıntı yaşayan hanımların ihtiyacı olursa alternatifi olmuş olur

X