Dış gebelik ve acaba hamile miyim?

canım bildiğim kadarıyla yaşla ilgisi yok ben geçen sene olmuştum 26 yaşında ve hiç bir neden de yoktu ne fiziksel ne de genetik ve ilk hamilelik olacaktı.ama dediğin gibi kötü şans!!!!ve 2. seferde diğer insanlara oranla olma riski daha yüksekmiş.bu yüzden çok korkuyorum. yinede dış gebelik geçiren birçok kişiden duydum 2. de hamile kalmışlar.umudumuzu yitirmeyelim

Ben de 26 yaşındaydım ve ilk gebeliğimdi daha doğrusu ben gebe olduğumu bile anlamamıştım yani gebelik düşünüyoruz diye dr. gittim ve bunu yaşadım bu da ister istemez bende travma yarattı sinirlerim bozuldu , neyse bunları aştım bir süre sonra işte her işte bir hayır vardır falan dedim ama 3 aydır deniyoruz her ay dr. gidiyorum ve strestenmidir nedir her ay 2/3 gün gecikiyor ben olmayacağından değil olursa aynı şeyi yaşayacağımdan korkuyorum çevreme belli etmiyorum ama ( içim içimi yiyor , o yüzden inşallah senin yarın iyi haberini alırım deryan ve bu banada moral olur , neredeyse seninle aynı şartlardayız şu anda umarım yarın güzel sonuçlar alırsın umarım tüm bekleyen herkes umudunu yitirmez ama beklemek gerçekten zormuş ...

17 kasım son adet tarihim.9.01.2009 tarihinde doktora gittim.ultrasonda kese görülmedi.endometrium16mm. olmuş. kantestlerimde sadece WBC değeri 4,0 çıktı normali 4,1-11,2 olmalıymış.idrar testim normal çıktı.torch testimde Anti-CMV IgG 1,6 POZİTİF.AntiCMV IgM 8,0 NEGATİF.Anti-Rubella ıGg 83,4 pozitif.Anti-rubella IgM10,0 negatif.Anti-Toxoplazma IgG 3,0 NEGATİF.Anti-Toxoplazma IgM 3,0 negatif çıktı.12.01.2009 tarihinde beta hcg yaptırdım kanda sonuç 6845 çıktı.22.01.2009 da tekrar doktora gideceğim acaba herşey normalmi.yoksa dış gebelikmi yaşıyorum.lütfen bana yazın

canım bunları dr daha iyi bilir ama bence 22 ocağı beklemeden hemen dr a git (eğer dış gebelik ihtimali varsa)) bendede kese görülmemişti ve radyolojiden bakmışlardı allah göstermesin seninki inşallah normaldir ama beni dinle 22.si çok geç biran önce dr.a gitmeni öneririm

bence kesinlikle sen iste. ben ilk dış gebeliğimden sonra istememiştim. ikinci kez yaşadım. tüplerde tıkanıklık olması durumunda dış gebelik ihtimali yükseliyor.eğer tüpünde az miktarda yani spermin geçeceği kadar tıkanıklık varsa dış gebelik olma ihtimali artıyor. çünkü ebiriyo büyüyerek geliyor. orada tıkanıklık olursa tüpte büyümeye başlıyo.

bende aynı durumdayım kızlar.... benimde kendiliğinden düşmesini bekledi dr.
ama tek fark benimki tüp bebekti malesef olmadı.bizim normal yolla olmadığı için tüplerini kapatalım bi dahaki denemede böyle bişey olmasın dedi dr. ama ben çok kararsız kaldım ve ameliyatada gerek kalmadığı için kapatılmadı tüplerim.
yanlız benim merak ettiğim şey ben tüp bebek aşamasına gelmeden rahim filmi çektirmiştim ve tüplerimde bir sorun yok denmişti.
deryan inş. bu defa sonucu güzel olur.ikinciye tekrarlama riski olduğu kadar tekrarlmama durumuda var.iyi düşün iyi olsun canım
.rabbim en kısa zamanda dualarımızı kabul etsin inş.

arkadaşlar bugün dr a gittim. Bhcg:132 çıktı kese yi gördü ama emin olamadı.şimdi pazartesi,çarşamba ve cuma Bhcg takibi yapılacak cuma ya tekrar dr dayım keseye bakacak.... böyle beklemek çok zor var mı yok mu anlayamadım...of çok karmaşığım dua edin benim için ne olur.çok stresliym..........herkese desteği için teşekkürler,sevgiler

Arkadaşlar ben 5 yıl önce dış gebelik yüzünden sol yumurtalığımı ve tüpümü aldırmak zorunda kalmıştım ve kanama yüzünden ölümden döndüm çok zor günler geçirdim.Allah kimseye yaşatmasın bilinenin aksine dış gebelik geçirmiş bi kadının hiç geçirmemiş bir kadına göre tekrar dış gebelik olma alsılığı 2 misli fazla.Oyüzden bu olayı yaşayan arkadaşlarım lütfen çok dikkat etsinler.Elenacım sana gelince btcg değerlerin olması gerekenden çok yüksek dış gebelik olma ihtimalin yüksek çünkü ultrasonda kese görülmemiş ama bhcg fazla çıkmış.Dış gebelikler ultrasonda görülmez bence ayın 22 sini beklemeden pazartesi günü sonuçlarınla birlikte doktora git canım.Umarım bişey çıkmaz bana sonucunu yazarsan sevinirim.Çünkü seni merak ederim.İnşallah iyi haberlerini alırız ama sakın vakit kaybetme.

Canım umarım bu hafta güzel sonuçlar alırsın :)) Beklediğine değer umarım hepimizin yüzü güler ve bu sıkıntıları bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldığımızda unuturuz :))

arkadaşlar bugün 2. bhcgmide verdim...530çıktı. (cuma:132, pztesi:530) dr yavaş ilerliyor dedi ama internetten araştırınca normal görünüyor.....bu dr.lar niye bizi stres yaparkiii anlamıyorum.şu cuma bir gelseydi.beklemek çok zor kesemi görmek istiyorummm
iyi dileklerin için teşekkürederim zeytingözlü

bence hamilesindir. iyi düşün ya. ve doktora gidince haber ver. bekliyorum

arkadaşlar 3. bhcg;=;1196 çıktı. herşey normal görünüyor şimdilik...cuma dr.dayım iple çekiyorum cumayı.
çok heyecanlıyım.
dualarınıza ihtiyacım var..:)

canım inşallahh hamilesindir.
dediğin gibi bhcg sonuçları istikrarlı gidiyor.umarım sonuna kadar böyle gider.
herşey gönlünce olsun....
dualarımız seninle....:Saruboceq::Saruboceq:

canım inşallahh hamilesindir.
dediğin gibi bhcg sonuçları istikrarlı gidiyor.umarım sonuna kadar böyle gider.
herşey gönlünce olsun....
dualarımız seninle....:Saruboceq::Saruboceq:

teşekkürederim canm..bugün bhcg:3690 çıktı.kesem rahimde görüldü.dr dopler istedi.dopler sonucuna göre 5 haftalık erken hamilelik tanısı kondu.ama bu bebişin kalp atışları duyulmadan gebelik denilmiyormuş dr. öyle söylüyor..ne zor beklemek.çarşamba yine dr.dayım umarım kalp atışlarını duyabilirizzzzzzzzzzz.
bugün çok yoruldum.herkese sevgiler

canım öncelikle tebrik ederim, sanırım herşey yolunda gidiyor.
ama kontrollü olmak lazım, özellikle daha önce dış gebelik gecirdiğin için.
benimde bu ay dış gebelik kabusu ile gecti.
ama burada sonradan sağlıkla hamile kalanları görünce mutlu oluyorum cok.
Allah herkese bebiş nasip etsin...

Sağlıkla kalın...

arkadaşlar bugün dayanamayıp dr.umu değiştirdim.bu dr.herşeyin normal olduğunu ve 5 haftalık sağlıklı gebelik geçirdiğimi söyledi.yani korkulacak hiçbirşey yokmuş.öyle rahatladım ki....allah bu duyguyu herkese yaşatsın diliyorum,hepimize bebişlerimizi sağlıkla ve hayırlısıyla kollarımıza alacağımız günü yaşatsın...sevgiler...hepinizi çooooook öpüyorum

deryan harkasın çok mutlu oldum ya. senin adına çok sevindim ben sana demiştim korkma diye artık sende bana dua et olurmu

canım çok sevindim.:teytey::teytey::teytey::teytey:darısı en kısa zamanda başta kendim olmak üzere bütün isteyenlere olsun.
bende düşükten beri regl olmadım 6 hafta olacak bu hafta.
bu hafta içi doktora gitmeyi düşünüyorum.daha fazla kötü şeyler yaşamak istemiyorum.inşallah önemli bişey yoktur.ne olur bana da dua edinn.

aminnnn canım hayırlısıyla güzel şeyler yaşarsın...güzel habberler verirsin sende bizlere...:sm_cool: allah yardımcın olsun

Deryan tebrik ederim , sanırım ben de hamileyim :)) Ama kesin tanı için çarşamba günü dr. gidicem Cuma günü test yaptım pozitif çıktı , 2 kere yaptım şimdi normal bir gebelik olması için dua ediyorum ve çarşambayı iple çekiyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…