Dış gebelik ve acaba hamile miyim?

deryan...

deryan...
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
28
0
41
Merhabalar,aranıza yeni katıldım... geçen sene dış gebelik geçirdim şu an bebek istiyorum; bu ay yumurtlama dönemim çok ağrılı geçti ilk defa kasık,bel,bacak ağrısı çektim aşırı şekilde...karnımda şişlik hissediyorum,gaz olayı da var ve adetime 6 gün kaldı acaba hamişmiyim çok merak ediyorum. dış gebelik geçirdiğim için tekrarlamasından çok korkuyorum.(Allah kimseye bu duyguyu yaşatmasın.).....herkesin mucizesi gerçek olur inşallah :)) :asigim: sevgiler

teşekkürlerr....bakalım görüceğiz 1 haftam kaldı ve mutluluğumu herkesle paylaşırım inşallahhhhhh

inşallah hamilesindir canım...dış gebelık deıldır zannetmıorum..tekrar tekrar dış gebelık cok zor bır ıhtımal dıe okumustum bıryerde...şişlik falan varmı goğüslerınde falan?kasıklarda gergınlık?ben hamıle kaldımı yaklasık 1 hafta once anlamıştım...her yanım şişmişti farklı bişiler oluodu vucudumda.....belkı senınde oledır...hayırlısı canım.inşallah Allah gonlune gore werır...sewgıler

kasıklarda gerginlik var ve bacak, bel ağrısı çekiyorum. karnımda da hassaslık var....bugün test yaptım-biraz erken ama- negatif çıktı.beklemem gerekiyor birkaç gün daha,hayırlısı inşallah.......

canim bend e temmuzda dis gebelik gevirdim ameliyatla tupum alindi. 3 ay sonra hamile kaldim. Allah a sukur. normal hgebelikmis. ben de dis gebelik diye cok korktum.

diger tupun acik mi? eger bilmiyorsa rahim filmi cektirmeni tavsiye ederim icin rahatlamis olur.

bu arada umarim hamilesindir.

öncelikkle herkese destekleri için teşekkürler... benim tüplerde sorun yok kontrole gittim.zaten ameliyat olmadım ilaçla düşürmüşlerdi.ilaç kullanıldığı için 6 ay korunma vermişlerdi.ben 1 yıl bekledim ama bilemiyosun işte aynı şeyleri yaşamak korkusu var;
bu arada dün test yapmıştım negatif çıkmıştı fakat 3-4 saat sonra 2.pembe çizgi çok silik olarak oluştu.eminde olamıyorum.her ihtimale karşı haftaya pazartesi doktoruma gitmeyi düşünüyorum.umarım güzel haberlerle gelebilirimmm....ayrıca ne güzel..bebişiniz hayırlı olsun(kibele)sağlıkla gelir inşallah...darısı başıma :)

deryan canım bence kan testi yaptır en sağlıklısı o.Benim arkadaşımda dış gebelik geçirdi v 4 ay sonra hamile kaldı inşallah sende hamilesindir.Bende anne olmayı çok istiyorum ama 7 yıldır allah nasip etmedi.Adetim 23 gün gecikti test yaptım 3 defa negatif artık kan testine bakıcam yoksada ne yapayım ama inşallah sen hamilesindir

merhaba.gecen yıl gecırdığın rahatsızlık ıcın gecmıs olsun dıyorum.ama bu yıl aynı olacak dıye bır kural yok..sakın aklına oyle seyler getırme.pozıtıf dusun kı guzel seyler basına gelsın...hamılelık belırtılerı yasaman guzel bak az da kalmıs bes gun ne guzel...beklemek cok zor ama bu bıle guzel...bende de o belırtılerın aynı oldu bu ay ama testlerım negatıf verıyor... adetım hıc gecıkmez ama henuz regl de olmadım... bakalım hayırlısı... mujdelı haberını beklıyorum canım...unutma hayatta bazen acı gunlerde gecıreceğiz ki hayatta kı guzel anların kıymetını bılelım.....

teşekkürediyorum...allah en yakın zamanda sana da annelik nasip etsin....pazartesi düşünüyorum kan testini bilmiyorum ne olacak??????beklemedeyim:sm_confused:

teşekkürler..beklemenin güzelliği ve pozitiflik görüşüne katılıyorum..umuyorum ve bekliyorum hayırlısı diyorum inşallah seninki pozitif çıkar müjdelerimizi paylaşırız,çok heyecanlıyım.....hihoyyyt

deryan canım bende dayanamıyacam adet olmazsam eğer öbür çarşamba yaptıracam kan testimi inşallah müjdeyi ilk sen verirsin o kadar merak ediyorumki bizimle paylaş sonucu lütfen

arkadaşlar dayanamayıp tekrar test yaptım bu sefer 2.çizgi silik ama çift çizgi çıktı.çok heyecanlıyım...
cumaya galiba doktordayım.Lütfen dua edin benim için umarım sorun yoktur........
.yerimde duramıyorum

deryan merhaba seninle aynı şeyleri yaşamışız ve süremizde neredeyse aynı ( Ben de dış gebelik geçirmişim kendi kendine düşmesini bekledi dr. neyse ameliyat olmadım bana da 6 ay bekle dedi ama ben korkudan bir türlü cesaret edemedim şimdi 3 aydır deniyoruz ve hala tedirginim sanırım b uayda olmayacak regl ağrılarım başladı bri yandan olsun istiyorum bir yandan da korkuyorum , umarım senin hayırlı haberini alırım bu da benim için bir umut olur :)

merhaba ''zeytingözlü'' aynı şeyleri yaşamak...seni çok iyi anlıyorum bende cesaret edemediğim için 1 yıl bekledim çok umutluyum ama aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.ama sanırım bebek isteği korkudan üstün geliyor artık.benim daha ilk denememde pozitif oldu ama sonuç ne olacak...umutsuzluğunu yitirme arkadaşım ;allah gönlüne göre verir herşeyin bir zamanı olduğunu düşünüyorum ben,hayırlı olan zaman....yarın inşallah doktordayım güzel haberlerle dönmek umuduyla...................................

kızlar bende iki defa dış gebelik geçirdim. ikincisinde ameliyat oldum. şu an 3 aydır korunmuyoruz ama olmadı. dün rahim filmi çektirdim. allahtan sağ tüpümde sorun yok. zaten diğeri alınmıştı. umarım hepimiz hamile kalırız. yanlız size söylemek istediğim bişey var. dış gebelikten sonra korunmayı bırakmadan rahim filmi çektirin. film çektirmeden bebek düşünmeyin lütfen. ben bu durumu önemsemedim ve 2. defa daha kötü sonucunu yaşadım. lütfen dok. konuşup film çektirin. umarım herşey istediğimiz gibi olur. cevaplarınızı bekliyorum

merhaba...tavsiyelerin gerçekten çok önemli.ben 2 ay önce dr kontrolüne gitmiştim.sorun olmadığını söyledi.folik asite başlamıştım.umarım hepimiz için sorunsuz,sağlıklı bir dönem olur.
güzel haberlerimizi paylaşırız...:sm_cool:

Aynı kaderi paylaşıyoruz arkadaşım geçmiş olsun bende 2007 temmuz ayında geçirdim dış gebelik ameliyatımı sol tüpüm tamamen çürüdüğü için alındı 1 yıldır da korunmuyoruz ama henüz birşey yok hayırlısını nasip etsin Allah dış gebelik eğer tüp alınmassa tekrarlama durumu oluyormuş çok araştırdım bu meseleyi o yüzdende alınmasında da bir hayır vardır dedim şükür ki yumurtalıklarımı çürütmemiş çünkü benimki baya geçmişti üstünden anlaşılana kadar ki hiç ne canım acıdı ne de kanama geçirdim dr.lar bile çok şaşırmıştı.

Arkadaşlar peki bu rahim filmini ben mi dr. dan istemeliyim o mu istemeli tetkik olarak, bu olaydan sonra bir çok kez dr. gittim , dış gebelik için gerekli olan nedenlerden hiçbirine sahip değilsin genelde belli yaş üstü bayanlarda görülüyor dedi dr. ama kötü şans işte ( Bir de tüplerin tıkalı olması yumurtlamayı etkiler mi yani süre açısından ??

canım çok zor bir durum .bende hiç ağrı çekmemiştim. ben ilk dr a gittiğimde anlayamadı.boş gebelik falan dedi.tekrar gittiğimde kürtaj yaptılar biyopsi aldılar.dr yine emin olamadı tekrar biyopsi istedi.artık dayanamayıp dr. değiştirdim. iyi bir dr a gittim. o hemen anladı. dr kontrolünde metatrox iğne yedim bhcg kontrolü yapıldı sıklıkla... 3000 den 6 ya düştü bhcg.yaklaşık 2 ay bu sıkıntıyı çektim ama tüplerin alınması daha büyük bir sıkıntı allah kolaylık versin en kısa zamanda hpimiz hamiiş oluruz inşallah diyorum....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…