Dış gebelik sonrası

Beunique

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
2
0
34
Herkese iyi akşamlar ben dış gebelik geçirdim 6haftaya girerken anladılar değerlerim normeldi kese gözükmedi ama kanda herşey normel dedi doktor düşük riski var dedi ilaç verdi ve sonunda tup patladı iç kanama geçirdim kapali ameliyat oldum ustunden 1 sene geçti ama cesaret edip deneyemiyorum ya tekrar ameliyat olmak zorunda kalırsam bilemiyorum napacagimi çok zorlu ağrılı geçti çünkü benim gibi dış gebelik amleyati olup normel hamile olan var mı yapmam gereken birşey varmı yani alınabilecek bir önlem aynı şeyleri yaşamak istemiyorum hele ki şu slagin döneminde

Geçmiş olsun canım Allah tekrarını yaşatmasın
Benim dış gebelik denen bir şey yaşamisligim var ama çok şükür müdahale edilmeden halloldu. Ben tedaviyle hamile kaldım.
Ama dış gebelik sonrası sağlıklı gebelik elde edip sağlıklı doğum yapan çok insan var. Bir kadın doğuma gidip bu konuyla ilgili hem muayene olup hem bilgi alabilirsiniz.
Rabbim çabucak kavuştursun inşallah

Teşekkür ederim

Yaşadıklarınızın aynısını yaşadım. 2019 Eylül ayında dış gebelik teşhisi kondu. Igne yememe rağmen dusmeyince ameliyatla sag tupum alındı. 6 ay gebelik yasak dendi. Sonrasında da ben sabirsiz olduğum için 3 4 ay daha deneyip olmayınca tup bebek icin doktorun birine başvurduk. O da hsg çektirdi vitamin ilaçları ve duphaston ilacına başlattı adetin gelince gel dedi. O ay adetimi beklerken gelmedi :) kendiliğinden ilaçların etkisi ya da nasılsa tup bebek yapacağız diye rahatlamanin etkisiyle hamile kaldım. Simdi 29 haftalik sorunsuz bir hamileligim var. Insallah böyle devam eder oğluma kavuşurum. Size tavsiyem iyi bir psikolog ve kadin dogum Uzmanı eşliğinde denemelere başlamanız.

Masallah bende gecirdim benim igneyle düştü cok sukur 4 ay oldu bu ay gebelik var gibi ama adete daha 3 gunum var tekrar dis gebelik olur diye cok korkuyorum

2 ci gebeligim 6 yil once dis gebelikti ic kanama sonucu acik ameliyata alindim sol tupum ve yumurtaligim alindi bende cok korkuyordum ve ocak ayinda hamile oldugumu ogrendim degerim ilk guzel cikmisdi 2 gun sonrasi betam tam sinir dedi doktor tekrar dis gebelik olabilecegini soyledi ve sikintili stresli gunler tekrar basladi 2 gun sonrasi tekrar beta verdim bu arada kese gorunmedi o degerim birden 166 ya dustu 553 den birden 166 ya indi vucut kendi emiyor dedi ozel doktorumda kimyasal dedi velhasil kimyasaldi sanirim betam sifirlanana kadar takip de kaldim sukur sifirlandi siz gene cesaretinizi toplayin ve kararinizi verin her hamilelik dis gebelikle sonuclanmaz tamam bizler riskli gruplardayiz doktor kontrolunde gebe kalabilirsiniz rahim filmi cekdirin gecmis olsun hayirlisi ile hersey gonlunce olsun

Masallah bende gecirdim benim igneyle düştü cok sukur 4 ay oldu bu ay gebelik var gibi ama adete daha 3 gunum var tekrar dis gebelik olur diye cok korkuyorum
merhaba test yaptınız mı hamilelik var mıymış ben de bir defa dış gebelik geçirmiştimm çok korkuyorum tekrarlar diye

merhaba test yaptınız mı hamilelik var mıymış ben de bir defa dış gebelik geçirmiştimm çok korkuyorum tekrarlar diye
Canim gecen ay adet oldum bu ay hamileyim cok sukur persembe kan vermeye gitcem

Eklentiler

• 20210309_162309.jpg
    56,4 KB · Görüntüleme: 38
  • 20210309_100118.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 46
Rica etsem dış gebelik hcg değerleriniz ne kadardı anltirmisinz? Bugün hcg değerim 2525 cıktı karından usg ile kese gozukmedi çok uzuldim

Rica etsem dış gebelik hcg değerleriniz ne kadardı anltirmisinz? Bugün hcg değerim 2525 cıktı karından usg ile kese gozukmedi çok uzuldim
Gördüğüm en yüksek değer 242ydi. Sonra düşmeye başladı. Son adete göre kaç haftamınsınız değeriniz oldukça yüksek. Değer artışı takip edildi mi?

Gördüğüm en yüksek değer 242ydi. Sonra düşmeye başladı. Son adete göre kaç haftamınsınız değeriniz oldukça yüksek. Değer artışı takip edildi mi?
En son adetim 14 mart. Bat ise 11 nisan suan kac haftalik bilmiyirum.bugun ilk defa hcg bakildi +karindan usg bakildi

En son adetim 14 mart. Bat ise 11 nisan suan kac haftalik bilmiyirum.bugun ilk defa hcg bakildi +karindan usg bakildi
2 gün sonra kan artışına baktırın yine aynı hastanede. 4 hafta 6 günlük bebeginiz hcg değerine göre kesenin gözükmesi lazimdi ama haftasına göre karından değil vajinal gözükür. Ikiz olma ihtimali de var.

Ayy cok korktum simdi! Daha 5guun gecti gunum normalde 22 gunde bi adet oluyorum nasil 6hafta gecmis oluyor ayy bi akil verin kalbim duracak korkudan

Ayy cok korktum simdi! Daha 5guun gecti gunum normalde 22 gunde bi adet oluyorum nasil 6hafta gecmis oluyor ayy bi akil verin kalbim duracak korkudan
Neden korkuyorsunuz ki? 6 haftalık da denedim ayrıca 4 hafta 6 günlük. Son adetin ilk gününden itibaren gebelik haftası hesaplanır. Hangi konuda akıl vermemi istiyorsunuz?

Neden korkuyorsunuz ki? 6 haftalık da denedim ayrıca 4 hafta 6 günlük. Son adetin ilk gününden itibaren gebelik haftası hesaplanır. Hangi konuda akıl vermemi istiyorsunuz?
Cok cok özür diliyorum bi an oyle gordum acaba yarin acile gidip vajinal usg mi isteyim

Cok cok özür diliyorum bi an oyle gordum acaba yarin acile gidip vajinal usg mi isteyim
Siz bilirsiniz. Pazartesiyi bekleyip kan+karından usg de bakılabilir. Doktor dış gebelik ihtimalinden bahsettiyse vakit çok önemli ben olsam yarın bi de vajinal baktırırdım.
Tuhaf yani 5.haftadan önce karından kese gözükmez zaten. Doktorun bunu bildiği halde vajinal bakmayıp dış gebelik ihtimali üzerinde durması ilginç geldi. Bence sizin ikiz olma ihtimali dış gebelik ihtimalinden daha yüksek.

Cok tsk ederim ilginiz icin sağolun varolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…