Dış gebelik olduğu kesinleşti mtx iğne vuruldum

Piraye2612

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2022
73
20
30
Az çok başlıktanda belli oluyor. Dış gebelik olduğunu kesinleştirdi doktor. Cuma günü 477 olmuştu beta bugun 388 olmuş. Kimyasaldır diye sevindim ama öyle olsaydı kanama başlar ve değerin dahada düşmesi lazım dedi. Yani bi şekilde ikna etti bizi ve methotrexate oldum.. İğnenin acısını hala hissediyorum.. Bundan sonraki süreç için tavsiyesi olan varmı? Beta sıfırlanana kadar takip edilecek. Doktor folik asit ve değerlerine baktıktan sonra gebelik çalışması yaparız dedi dinlen korun vs demedi.. Bu süreç bu beta değeri ile çokmu zor geçer. Suan iğneden sonra 4 saat oldu. İnanılmaz uyuşuk bedenim. Hissetmiyorum elimi kolumu boşlukta gibiyim. Kanama başlayınca bu kanama regl yerine geçecek mi? Ve dış gebelik olup bu iğneden sonra ne kadar sürede hamile kaldınız? Tecrübeleriniz benim için çok önemli..

Merhaba, aynı iğne mi bilmiyorum ama dış gebelik için vurulan iğneden sonra doktorlar 6 ay kadar korunmayı öneriyor cocuğun sağlıklı olması acısından. Bu konuyu araştırın istersiniz. Cok geçmiş olsun. Bir daha ki evladınıza sağlıkla kavuşun inşallah

merhaba ,
ben gecen sene dıs gebelık gecırmıstım degerım 974tu ıgne oldugumda, beta takıbı yapıldı ve düşüşe baktılar , sonrasında 6ay korunma onerdmıstı doktorum.
kanamamda normal regl gıbıydı ılk gun sadece sancım oldu..
çok gecmıs olsun canım

Teşekkür ederim iğnenin 3.günü ama haala ne kanama ne leke ne ağrı etki etmedimi acaba iğne.. Böyle olunca çok pişmanım iğne olduğum için

Canım benim süreci yeni atlattığım için yazıyorum sana değerin düşük bir değer korkma sakın iğne benimde hemen kanamam ağrım olmadı 4 . Güm test istedi doktorum yükselmişti değerim bu normalmiş olursada sakın korkma 7 . Günü %15 lik düşüş vardı tedaviye yanıt vermişti ki benim değeriö 5800 dü iç kanam geçirmedim iğneden 1. Haftansonra regl gibi az kanamam oldu dahada düştü değerim sonra korkutmak asla istemem ama benim değerim yüksek diye ağrılarım oldu hattan kanamam yoktu diye değer düşmüyor diye çok korkmuştum ama kanama olmadanda düştüğünü gördüm seni ve hissetiklerimi çok iyi anlıyorum zor bir süreç ama geçiyor banada doktum 3 ay korunma verdi son haftaarım bekliyorum rahim filmim var allah işallah kucağmızı sevindirir sakın korkma hepsi geçicek

Çok geçmiş olsun hepimize. Allah bizlerde hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah benim 4.gün kanamam başladı ama leke leke günde bir ped doldurmayacak kadar. Suan 7.gün birazdan test vericem inşallah. Sadece 4.gün değerim düşmesine ragmen doktor 2.iğneyi vurucam dedi. O yüzden vurdurmak istemiyorum bidaha. Bugün bakalım kaç çıkacak dua et lütfen o iğnenin acısını gördüm artık bidaha vurduramam korkudan.

bugün ki sonucun işallah düşük çıkar dualarımdasın haberdar edersin ben tek doz oldum
Merhaba biraz geç oldu ama yinede haber vermek istedim. Dün kan verdim şükürki beta 19 çıkmış.. Yarın veya perşembe bidaha kan vericem umarım sıfırı görürüm.. Bir kaç hafta önce her gece dua ediyordum nolur değer yükselsin diye. Şimdi düşsün diye dua ediyorum. Hayat çok garip..

Aynen bende. O yolardan gectim aynı duygular. Ve benim tek embriyo du tüp bebekti 5 yıl sonra mucize dedim ama maalesef olmadı Ramazan arafesinde iğne oldum 1 ay süren kanamam devam ediyor doktor normal dedi az az geliyor HCG de dün verdim 2 . 5 düşmüş daha verme dedi toparlamaya çalışıyorum

Okadar iyi anlıyorum kiiii en acısıda o yükselsin diye dua ediyorsun sonra düşsün diye insana ağır geliyor

Kızlar merhaba ne yazık ki hepimiz aynı duyguları tatmışız ve bana güven veren şeyler artık doktorların dediklerinden ziyade aynı duyguları paylaştığım kişilerle bu durumu paylaşmak. Yaklaşık 2 hazirandan beri bende bu sürece dahilim betamın yavaş yükselmesi iki gün aşırı kan verme seansları her sonuçta kalbinizin aynı heyecanla atması ve sonuç ne yazık ki olumsuz. Benim değerim 8823 e kadar takip edildi ve 17 hazirandaki bu sonucumla hala keseyi göremeyince iki şişeye yaklaşık kilo ile orantılı olacak şekilde doktorum iğne vurdu. Doktor daha önce iğne oldun mu diye sormuştu vurmadan ama onu farklı bir anlamda söylediğini vurduğu an anladım , tarifsiz bir acı. Tabi kafamda milyon soru işareti ile klinikten ayrılıp evin yolunu tuttuk. 20 Haziran Salı akşamına kadar hiçbir sıkıntım olmadı çok şükür ancak akşam saat 19:00 civarında bir anda bacaklarımdan süzülürcesine bir kanama başladı bende heryer kan içinde kaldı eşim yoktu o gelene kadar her yeri temizledim endişe etmesin diye. Ama bu süre zarfında sanki idrara çıkmışcasına bir kanama yaşıyordum. Tuvalete gittiğimde ise parça parça bir şeyler düşüyordu. Tabi bilmediğim için hemen acaba dış gebelik değilde düşük mü yapıyorum diye endişe ettim. Eşim geldikten sonra tekrar bu kanama aynı şekilde devam edince devlet hastahanesine gitmeye karar verdik. Yaklaşık 2 saat beklettiler ölsen bakacak doktor yok ne yazık ki.2 saat sonra kan verdim 3,5-4 saat sonrada muayeneye aldılar. Kanaman rahim incelmeye başlamış bu yüzden oluyor dedi doktor ve çok sevindim bu iyi bir şey sanırım. Aynı zamanda çarşamba günü dördüncü günüm oluyor beta verecektim artık Salı günü gecesi vermiş bulundum ve beta sonucumda 5387 çıktı ancak doktor yatış önerdi ben kabul etmedim çıktım. Ben bu sürece kadarki her şeyi özel klinik doktoruna gidiyordum ama bu doktorla farklı yakalarda bulunduğum için doktor acil durumda devlete gitmemi anlatmamı önermişti. Ama hastahanedeki acildeki doktorlar ya yatış yap ya da bir dahaki sorunda başka bir hastahaneye git bizim hastamız değilsin tarzında sözler sarfettikler. Yatış yaparsam tekrar iğne yapacaklarını çünkü e nabzıma düşen bir işlem olmadığını o doktorun ne yaptığını biz bilemeyiz diyorlar , ben yaptırdığımı eşimin kendi ilacı alıp getirdiğini söylememe rağmen kabul etmediler. Şimdi bir sıkıntı çıkarsa ne yapıcam bilmiyorum. Cumartesi günü tekrar kan vericem yedinci günüm oluyor. Böbreklerime vuran bir ağrı var şu an ama eşime bir şey demiyorum inşallah geçer gider. Şu an düşmesi için o kadar dua ediyorum ki bir şey yokmuş gibi davranıyorum. Doktorum çok hareket etme dedi bir şey yapmaya korkuyorum ama sabit durabilen bir insanda değilim. Sizede iş yapmayın dendi mi ?

Doktorumun anlattığı benimde dilimin döndüğü kadar anladığım şey yapılan bu iğne bebeği öldürüyor ve vücut bunu kendi kendine yok ediyor dedi. Şu an için ilişki yasağı var ve ileriye dönük henüz bir şey söylemedi

Dış gebelik yasiyorum su an ikinci doz iğneden sonra düşmeye başladı 15 gün yattım hastaneden bugün çıktım ama iş falan yapamıyorum karnıma el değmiyor zormuş ya herkesin farklı galiba ama beni ağrılar çok zorladi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…